lance-armstrong
Lance Armstrong Źródło: www.cyclingfans.com

Wracający do kolarstwa siedmiokrotny zwycięzca Tour de France być może pojawi się najważniejszym polskim wyścigu Tour de Polonge – Szanse oceniam pół na pół – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny TdP.

W 2005 roku Amerykanin po raz siódmy wygrał Tour de France i zakończył karierę. Jednak we wrześniu ubiegłego roku ogłosił powrót do kolarstwa. W tym sezonie startuje w kazachskiej grupie Astana, w której jeździ też Alberto Contador, triumfator w ubiegłym roku w Giro d’Italia i Vuelta a Espana.

Lance Armstrong przerwał karierę, ale startował w zawodach monutainbike’ów, biegał w maratonach, a nawet brał udział w wyścigach samochodowych na torze w Indianapolis. Po powrocie na szosę był siódmy w Tour of California. W latach, kiedy był na szczycie, startował tylko w kilku wyścigach sezonu. Wszystko podporządkowywał Tour de France, po którym już nie startował. Tour de Pologne rozpocznie się 2 sierpnia, dwa tygodniu po wyścigu dookoła Francji.
Lance Armstrong zmienił teraz nastawienie. Chce pokazać się w Europie. Ma m.in. w planach ściganie się w Giro d’Italia, w którym przecież jeszcze nigdy nie jeździł – opowiada Lang. – Wysłałem do Armstronga zaproszenie i rozmawiałem z ludźmi z Astany. Jego drużyna na pewno tu będzie, bo za zwycięstwo w naszym wyścigu jest 100 punktów [więcej jest tylko w Vuelcie, Giro i TdF – 175].

Źródło: www.tourdepologne.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments