Polka pokazała świetną formę przed nadchodzącym La Fleche Wallonee. Zawodniczka grupy Rabo Liv wygrała w Holandii wyścig Ronde van Gelderland.
Polka próbowała dwukrotnie ucieczek w końcowej fazie wyścigu. Za pierwszym razem znalazła się w grupce siedmiu zawodniczek, ale ta akcja została jednak skasowana. Druga próba zakończyła się powodzeniem i Niewiadoma znalazła się na czele wraz z Natalie van Gogh (Parkhotel Valkenburg) oraz Lieselot Decroix (Lotto Soudal). Aktualna mistrzyni Europy okazała się najmocniejsza w końcowym sprincie i zapisała kolejny sukces na swoim koncie.
Bardzo ładnie pojechała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), która zajęła siódme miejsce!
Już w najbliższą środę odbędzie się kolejny wyścig z kobiecego cyklu World Tour, czyli Walońska Strzała, gdzie Niewiadoma będzie jedną z faworytek do zwycięstwa. W ubiegłym roku we Fleche Wallonne Polka zajęła 5. miejsce.
1. |
NIEWIADOMA Katarzyna
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
|
03:30:46 | |
2. |
VAN GOGH Natalie
Parkhotel Valkenburg
|
– | |
3. |
DECROIX Lieselot
Lotto Soudal Ladies
|
– | |
4. |
VOS Marianne
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
|
0:05 | |
5. |
GARNER Lucy
Wiggle High5
|
– | |
6. |
KESSLER Nina
Lensworld – Zannata
|
– | |
7. |
BUJAK Eugenia
BTC City Ljubljana
|
– | |
8. |
RADOTIC Mia
BTC City Ljubljana
|
– | |
9. |
STOUGJE Chanella
Parkhotel Valkenburg
|
– | |
10. |
MACKAIJ Floortje
Team Liv-Plantur
|
– | |
11. |
DRUYTS Kelly
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
|
– | |
12. |
MARKUS Kelly
Lares-Waowdeals
|
– | |
13. |
WILD Kirsten
Hitec Products
|
– | |
14. |
LELEIVYTE Rasa
Aromitalia – Vaiano
|
– | |
15. |
KOSTER Claudia
|
– | |
16. |
LUBBINGE Leonie
|
– | |
17. |
SOEK Julia
Team Liv-Plantur
|
– | |
18. |
ERIC Jelena
BTC City Ljubljana
|
– | |
19. |
KUIJPERS Evy
|
– | |
20. |
FERRAND-PREVOT Pauline
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
|
– | |
21. |
ZABELINSKAYA Olga
Bepink
|
– | |
22. |
KNAUER Anna
Parkhotel Valkenburg
|
– | |
23. |
STUMHOFER Gretchen
Colavita/Bianchi
|
– | |
24. |
RIJFF Anouk
Lotto Soudal Ladies
|
– | |
25. |
KNOL Willeke
Lotto Soudal Ladies
|
– | |
26. |
PIETERS Amy
Wiggle High5
|
– | |
27. |
GILLOW Shara
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
|
– | |
28. |
KOZONCHUK Oxana
Lensworld – Zannata
|
– | |
29. |
KERN Spela
BTC City Ljubljana
|
– | |
30. |
CROKET Gilke
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
|
– | |
31. |
GORTER Laura
|
– | |
32. |
VAN DE REE Monique
Lares-Waowdeals
|
– | |
33. |
NEEFJES Tessa
|
– | |
34. |
NESSMAR Alexandra
Lares-Waowdeals
|
– | |
35. |
KASTELIJN Yara
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
|
– | |
36. |
VAN 'T GELOOF Marjolein
|
– | |
37. |
VAN HOEK Lotte
Lares-Waowdeals
|
– | |
38. |
VAN KESSEL Femke
|
– | |
39. |
VASILEVA Svetlana
Astana Women’s Team
|
– | |
40. |
OLIVEIRA Flavia
Lensworld – Zannata
|
– | |
41. |
TREBAITE Ausrine
|
– | |
42. |
VAN DER BURG Nancy
|
– | |
43. |
KUCHINSKAYA Elena
|
– | |
44. |
BATAGELJ Polona
BTC City Ljubljana
|
– | |
45. |
ARENSMAN Allison
TWENTY16 presented by Sho-Air
|
– | |
46. |
HESSLING Melanie
|
– | |
47. |
VAN VEEN Esther
|
– | |
48. |
FRAPPORTI Simona
Hitec Products
|
– | |
49. |
DRUYTS Lenny
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
|
– | |
50. |
DE CRITS Nel
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
|
– | |
51. |
PLICHTA Anna
BTC City Ljubljana
|
– | |
52. |
GAFINOVITZ Rotem
|
– | |
53. |
TIESSENS Ivana
|
– | |
54. |
ARZUFFI Alice Maria
Lensworld – Zannata
|
– | |
55. |
KOEDOODER Vera
Parkhotel Valkenburg
|
– | |
56. |
ROBERTS Amy
Wiggle High5
|
– | |
57. |
ANTOSHINA Tatiana
Astana Women’s Team
|
– | |
58. |
ENSING Janneke
Parkhotel Valkenburg
|
– | |
59. |
TROMP Esra
Parkhotel Valkenburg
|
– | |
60. |
HOFFMANN Chantal
Lotto Soudal Ladies
|
– | |
61. |
KNETEMANN Roxane
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
|
0:17 | |
62. |
HUINEN Anne
|
2:33 | |
63. |
KLEMENT Melanie
|
– | |
64. |
STEENHOF Melissa
|
– | |
65. |
KINNEALY Erin
|
– | |
66. |
HOWARD Kirsten
|
– | |
67. |
WOERING Melanie
|
– | |
68. |
LATOZAITE Silvija
Aromitalia – Vaiano
|
– | |
69. |
VERHAGEN Alicia
|
– | |
70. |
BECKERS Isabelle
Lotto Soudal Ladies
|
– | |
71. |
KORTENHORST Cleo
|
– | |
72. |
GERRITSEN Irene
|
– | |
73. |
VANDENBULCKE Jesse
Lares-Waowdeals
|
– | |
74. |
TEMPERT Ingrid
|
– | |
75. |
VAN ROZELAAR Pernilla
|
– | |
76. |
OOSTERWOUD Wendy
|
– | |
77. |
INGHELBRECHT Sarah
Lares-Waowdeals
|
– | |
78. |
VAN HOUTUM Céline
|
– | |
79. |
DELBAERE Fien
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
|
– | |
80. |
VAN WITZENBURG Marieke
|
– | |
81. |
VAN DER GRAAF Anne Marijn
|
– | |
82. |
DE BOER Olga
|
– | |
83. |
PEETOOM Kirsten
|
– | |
84. |
LIMA Tone Hatteland
Hitec Products
|
– | |
85. |
LORVIK Ingrid
Hitec Products
|
– | |
86. |
GUNVALDSEN Janicke
Hitec Products
|
– | |
87. |
BOYARSKAYA Natalia
|
– | |
88. |
BECKERINGH Nike
|
– | |
89. |
VANDENBROUCKE Saartje
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
|
– | |
90. |
BECKER Charlotte
Hitec Products
|
– | |
91. |
POLSPOEL Maaike
Lensworld – Zannata
|
– | |
92. |
KALSBEEK Janieke
|
2:38 | |
93. |
MAZUREVICIUTE Edit
|
4:23 | |
94. |
EGOROVA Daria
|
– | |
95. |
MILTENBURG Ilse
|
4:26 | |
96. |
HUBERT Juul
|
– | |
97. |
MEINDERS Willemiek
|
– | |
98. |
DE LANGE Suzanne
|
– | |
99. |
STAPPENBELT Nadia
|
4:40 | |
DNF. |
WOUTERS Morag
|
– | |
DNF. |
ROELOFS Lisanne
|
– | |
DNF. |
POSTHUMA Anne
|
– | |
DNF. |
RINGLEVER Linda
|
– | |
DNF. |
PIJPERS Thamara
|
– | |
DNF. |
NEDERHOFF Tessa
|
– | |
DNF. |
MATTHIJSSE Mathilde
|
– | |
DNF. |
VAN LEEUWEN Marianne
|
– | |
DNF. |
VAN LEEUWEN Esther
|
– | |
DNF. |
LAKO Irene
|
– | |
DNF. |
DE KONING Yvette
|
– | |
DNF. |
SAFONAVA Anastasia
|
– | |
DNF. |
SCHOLTEN Linda
|
– | |
DNF. |
WOJTYRA Malgorzata
|
– | |
DNF. |
DE VRIES Simone
|
– | |
DNF. |
VORMEER Imke
|
– | |
DNF. |
VERSTRATEN Chantal
|
– | |
DNF. |
VERHAEST Sara
|
– | |
DNF. |
TRAFICANTE Alya
|
– | |
DNF. |
TITENYTE Zavinta
|
– | |
DNF. |
STENVELD Fianna
|
– | |
DNF. |
SPOOR Winanda
Lensworld – Zannata
|
– | |
DNF. |
SMORENBURG Cornelie
|
– | |
DNF. |
KARASIEWICZ Karolina
|
– | |
DNF. |
JOVAISYTE Justina
|
– | |
DNF. |
JANSEN Elaine
|
– | |
DNF. |
FERON Senna
|
– | |
DNF. |
DE CROON Linda
|
– | |
DNF. |
CLAESSEN Elleke
|
– | |
DNF. |
CHRISTIAN Anna
Wiggle High5
|
– | |
DNF. |
OP DEN BROUW Celesta
|
– | |
DNF. |
BRECK Holly
|
– | |
DNF. |
BOUWMEESTER Sanne
|
– | |
DNF. |
BOUTET Madeleine
|
– | |
DNF. |
BOERMANS Sylvie
|
– | |
DNF. |
BAKKER Minke
|
– | |
DNF. |
GEERIS Femke
|
– | |
DNF. |
DE GRAAF Michelle
|
– | |
DNF. |
HUGHES Anna Marie
|
– | |
DNF. |
HOOGLAND Rixt
|
– | |
DNF. |
HOFLAND Gina
|
– | |
DNF. |
HOF Anouk
|
– | |
DNF. |
HESS Kelley
|
– | |
DNF. |
HENGERVELD Marije
|
– | |
DNF. |
VAN HELMOND Sanne
|
– | |
DNF. |
HEIJERMAN Laurian
|
– | |
DNF. |
DE GROOT Eveline
|
– | |
DNF. |
GROENEVELDT Joanne
|
– | |
DNF. |
BAAS Rosan
|