Fot. Andrzej Gucwa / naszosie.pl

Polka pokazała świetną formę przed nadchodzącym La Fleche Wallonee. Zawodniczka grupy Rabo Liv wygrała w Holandii wyścig Ronde van Gelderland.

Polka próbowała dwukrotnie ucieczek w końcowej fazie wyścigu. Za pierwszym razem znalazła się w grupce siedmiu zawodniczek, ale ta akcja została jednak skasowana. Druga próba zakończyła się powodzeniem i Niewiadoma znalazła się na czele wraz z Natalie van Gogh (Parkhotel Valkenburg) oraz Lieselot Decroix (Lotto Soudal). Aktualna mistrzyni Europy okazała się najmocniejsza w końcowym sprincie i zapisała kolejny sukces na swoim koncie.

Bardzo ładnie pojechała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), która zajęła siódme miejsce!

Już w najbliższą środę odbędzie się kolejny wyścig z kobiecego cyklu World Tour, czyli Walońska Strzała, gdzie Niewiadoma będzie jedną z faworytek do zwycięstwa. W ubiegłym roku we Fleche Wallonne Polka zajęła 5. miejsce.

1. pl
NIEWIADOMA Katarzyna
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
03:30:46
2. nl
VAN GOGH Natalie
Parkhotel Valkenburg
3. be
DECROIX Lieselot
Lotto Soudal Ladies
4. nl
VOS Marianne
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
0:05
5. gb
GARNER Lucy
Wiggle High5
6. nl
KESSLER Nina
Lensworld – Zannata
7. pl
BUJAK Eugenia
BTC City Ljubljana
8. hr
RADOTIC Mia
BTC City Ljubljana
9. nl
STOUGJE Chanella
Parkhotel Valkenburg
10. nl
MACKAIJ Floortje
Team Liv-Plantur
11. be
DRUYTS Kelly
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
12. nl
MARKUS Kelly
Lares-Waowdeals
13. nl
WILD Kirsten
Hitec Products
14. lt
LELEIVYTE Rasa
Aromitalia – Vaiano
15. nl
KOSTER Claudia
16. nl
LUBBINGE Leonie
17. nl
SOEK Julia
Team Liv-Plantur
18. rs
ERIC Jelena
BTC City Ljubljana
19. nl
KUIJPERS Evy
20. fr
FERRAND-PREVOT Pauline
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
21. ru
ZABELINSKAYA Olga
Bepink
22. de
KNAUER Anna
Parkhotel Valkenburg
23. us
STUMHOFER Gretchen
Colavita/Bianchi
24. nl
RIJFF Anouk
Lotto Soudal Ladies
25. nl
KNOL Willeke
Lotto Soudal Ladies
26. nl
PIETERS Amy
Wiggle High5
27. au
GILLOW Shara
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
28. ru
KOZONCHUK Oxana
Lensworld – Zannata
29. si
KERN Spela
BTC City Ljubljana
30. be
CROKET Gilke
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
31. nl
GORTER Laura
32. nl
VAN DE REE Monique
Lares-Waowdeals
33. nl
NEEFJES Tessa
34. se
NESSMAR Alexandra
Lares-Waowdeals
35. nl
KASTELIJN Yara
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
36. nl
VAN ‘T GELOOF Marjolein
37. nl
VAN HOEK Lotte
Lares-Waowdeals
38. nl
VAN KESSEL Femke
39. ru
VASILEVA Svetlana
Astana Women’s Team
40. br
OLIVEIRA Flavia
Lensworld – Zannata
41. lt
TREBAITE Ausrine
42. nl
VAN DER BURG Nancy
43. ru
KUCHINSKAYA Elena
44. si
BATAGELJ Polona
BTC City Ljubljana
45. us
ARENSMAN Allison
TWENTY16 presented by Sho-Air
46. de
HESSLING Melanie
47. nl
VAN VEEN Esther
48. it
FRAPPORTI Simona
Hitec Products
49. be
DRUYTS Lenny
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
50. be
DE CRITS Nel
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
51. pl
PLICHTA Anna
BTC City Ljubljana
52. il
GAFINOVITZ Rotem
53. nl
TIESSENS Ivana
54. it
ARZUFFI Alice Maria
Lensworld – Zannata
55. nl
KOEDOODER Vera
Parkhotel Valkenburg
56. gb
ROBERTS Amy
Wiggle High5
57. ru
ANTOSHINA Tatiana
Astana Women’s Team
58. nl
ENSING Janneke
Parkhotel Valkenburg
59. nl
TROMP Esra
Parkhotel Valkenburg
60. lu
HOFFMANN Chantal
Lotto Soudal Ladies
61. nl
KNETEMANN Roxane
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
0:17
62. nl
HUINEN Anne
2:33
63. nl
KLEMENT Melanie
64. nl
STEENHOF Melissa
65. au
KINNEALY Erin
66. au
HOWARD Kirsten
67. nl
WOERING Melanie
68. lt
LATOZAITE Silvija
Aromitalia – Vaiano
69. nl
VERHAGEN Alicia
70. be
BECKERS Isabelle
Lotto Soudal Ladies
71. nl
KORTENHORST Cleo
72. nl
GERRITSEN Irene
73. be
VANDENBULCKE Jesse
Lares-Waowdeals
74. nl
TEMPERT Ingrid
75. nl
VAN ROZELAAR Pernilla
76. nl
OOSTERWOUD Wendy
77. be
INGHELBRECHT Sarah
Lares-Waowdeals
78. nl
VAN HOUTUM Céline
79. be
DELBAERE Fien
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
80. nl
VAN WITZENBURG Marieke
81. nl
VAN DER GRAAF Anne Marijn
82. nl
DE BOER Olga
83. nl
PEETOOM Kirsten
84. no
LIMA Tone Hatteland
Hitec Products
85. no
LORVIK Ingrid
Hitec Products
86. no
GUNVALDSEN Janicke
Hitec Products
87. ru
BOYARSKAYA Natalia
88. nl
BECKERINGH Nike
89. be
VANDENBROUCKE Saartje
Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
90. de
BECKER Charlotte
Hitec Products
91. be
POLSPOEL Maaike
Lensworld – Zannata
92. nl
KALSBEEK Janieke
2:38
93. lt
MAZUREVICIUTE Edit
4:23
94. ru
EGOROVA Daria
95. nl
MILTENBURG Ilse
4:26
96. nl
HUBERT Juul
97. nl
MEINDERS Willemiek
98. nl
DE LANGE Suzanne
99. nl
STAPPENBELT Nadia
4:40
DNF. nl
WOUTERS Morag
DNF. nl
ROELOFS Lisanne
DNF. nl
POSTHUMA Anne
DNF. nl
RINGLEVER Linda
DNF. nl
PIJPERS Thamara
DNF. nl
NEDERHOFF Tessa
DNF. nl
MATTHIJSSE Mathilde
DNF. nl
VAN LEEUWEN Marianne
DNF. nl
VAN LEEUWEN Esther
DNF. nl
LAKO Irene
DNF. nl
DE KONING Yvette
DNF. by
SAFONAVA Anastasia
DNF. nl
SCHOLTEN Linda
DNF. pl
WOJTYRA Malgorzata
DNF. nl
DE VRIES Simone
DNF. nl
VORMEER Imke
DNF. nl
VERSTRATEN Chantal
DNF. be
VERHAEST Sara
DNF. us
TRAFICANTE Alya
DNF. lt
TITENYTE Zavinta
DNF. nl
STENVELD Fianna
DNF. nl
SPOOR Winanda
Lensworld – Zannata
DNF. nl
SMORENBURG Cornelie
DNF. pl
KARASIEWICZ Karolina
DNF. lt
JOVAISYTE Justina
DNF. nl
JANSEN Elaine
DNF. nl
FERON Senna
DNF. nl
DE CROON Linda
DNF. nl
CLAESSEN Elleke
DNF. gb
CHRISTIAN Anna
Wiggle High5
DNF. nl
OP DEN BROUW Celesta
DNF. us
BRECK Holly
DNF. nl
BOUWMEESTER Sanne
DNF. us
BOUTET Madeleine
DNF. nl
BOERMANS Sylvie
DNF. nl
BAKKER Minke
DNF. nl
GEERIS Femke
DNF. nl
DE GRAAF Michelle
DNF. gb
HUGHES Anna Marie
DNF. nl
HOOGLAND Rixt
DNF. nl
HOFLAND Gina
DNF. nl
HOF Anouk
DNF. us
HESS Kelley
DNF. nl
HENGERVELD Marije
DNF. nl
VAN HELMOND Sanne
DNF. nl
HEIJERMAN Laurian
DNF. nl
DE GROOT Eveline
DNF. nl
GROENEVELDT Joanne
DNF. nl
BAAS Rosan