Już dziś pierwszy akt Ardeńskiego Tryptyku – Amstel Gold Race! Z numerem jeden na plecach pojedzie były mistrz świata – Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Poza “Kwiato” w “piwnym” wyścigu zobaczymy innych Polaków, a będą to: Michał Gołaś (4), Maciej Paterski (221), Adrian Kurek (223), Jarosław Marycz (224), Łukasz Owsian (225), Leszek Pluciński (226).

Trzymamy kciuki za biało-czerwonych.

Transmisja na żywo od 15:00 na Eurosport 1. Zapraszamy!

Lista startowa Amstel Gold Race 2016:

  • Team Sky

    • 1  Michał Kwiatkowski (Pol)
    • 2  Sergio Luis Henao Montoya (Col)
    • 3  Peter Kennaugh (GBr)
    • 4  Michał Gołaś (Pol)
    • 5  Lars Petter Nordhaug (Nor)
    • 6  Wout Poels (Ned)
    • 7  Ben Swift (GBr)
    • 8  Danny van Poppel (Ned)
  • Etixx – Quick-Step

    • 11  Julian Alaphilippe (Fra)
    • 12  Tony Martin (Ger)
    • 13  Matteo Trentin (Ita)
    • 14  Bob Jungels (Lux)
    • 15  Gianni Meersman (Bel)
    • 16  Pieter Serry (Bel)
    • 17  Petr Vakoč (Cze)
    • 18  Julien Vermote (Bel)
  • Movistar Team

    • 21  Imanol Erviti Ollo (Spa)
    • 22  Rubén Fernandez (Spa)
    • 23  Giovanni Visconti (Ita)
    • 24  Gorka Izagirre Insausti (Spa)
    • 25  Jon Izagirre Insausti (Spa)
    • 26  Juan José Lobato (Spa)
    • 27  Daniel Moreno Fernandez (Spa)
    • 28  Rory Sutherland (Aus)
  • Orica-GreenEdge

    • 31  Michael Matthews (Aus)
    • 32  Simon Gerrans (Aus)
    • 33  Mathew Hayman (Aus)
    • 34  Daryl Impey (RSA)
    • 35  Luke Durbridge (Aus)
    • 36  Christopher Juul Jensen (Den)
    • 37  Michael Albasini (Swi)
    • 38  Adam Yates (GBr)
  • Team Giant-Alpecin

    • 41  Tom Dumoulin (Ned)
    • 42  Roy Curvers (Ned)
    • 43  Warren Barguil (Fra)
    • 44  Johannes Fröhlinger (Ger)
    • 45  Simon Geschke (Ger)
    • 46  Chad Haga (USA)
    • 47  Fredrik Ludvigsson (Swe)
    • 48  Georg Preidler (Aut)
  • Lotto Soudal

    • 51  Jelle Vanendert (Bel)
    • 52  Tony Gallopin (Fra)
    • 53  Tosh Van der Sande (Bel)
    • 54  Pim Ligthart (Ned)
    • 55  Jürgen Roelandts (Bel)
    • 56  Marcel Sieberg (Ger)
    • 57  Tiesj Benoot (Bel)
    • 58  Tim Wellens (Bel)
  • BMC Racing Team

    • 61  Philippe Gilbert (Bel)
    • 62  Alessandro De Marchi (Ita)
    • 63  Silvan Dillier (Swi)
    • 64  Marcus Burghardt (Ger)
    • 65  Ben Hermans (Bel)
    • 66  Samuel Sánchez Gonzalez (Spa)
    • 67  Dylan Teuns (Bel)
    • 68  Loïc Vliegen (Bel)
  • Team LottoNl-Jumbo

    • 71  Robert Gesink (Ned)
    • 72  Enrico Battaglin (Ita)
    • 73  Mike Teunissen (Ned)
    • 74  Bert-Jan Lindeman (Ned)
    • 75  Paul Martens (Ger)
    • 76  Maarten Tjallingii (Ned)
    • 77  Sep Vanmarcke (Bel)
    • 78  Wilco Kelderman (Ned)
  • Lampre – Merida

    • 81  Rui Alberto Faria da Costa (Por)
    • 82  Mario Jorge Faria da Costa (Por)
    • 83  Matteo Bono (Ita)
    • 84  Valerio Conti (Ita)
    • 85  Matej Mohoric (Slo)
    • 86  Manuele Mori (Ita)
    • 87  Jan Polanc (Slo)
    • 88  Diego Ulissi (Ita)
  • Tinkoff Team

    • 91  Roman Kreuziger (Cze)
    • 92  Jesper Hansen (Den)
    • 93  Robert Kiserlovski (Cro)
    • 94  Pavel Brutt (Rus)
    • 95  Jay McCarthy (Aus)
    • 96  Evgeny Petrov (Rus)
    • 97  Yury Trofimov (Rus)
    • 98  Michael Valgren Andersen (Den)
  • Trek-Segafredo

    • 101  Bauke Mollema (Ned)
    • 102  Fumiyuki Beppu (Jpn)
    • 103  Laurent Didier (Lux)
    • 104  Fabio Felline (Ita)
    • 105  Ryder Hesjedal (Can)
    • 106  Niccolò Bonifazio (Ita)
    • 107  Kiel Reijnen (USA)
    • 108  Fränk Schleck (Lux)
  • Astana Pro Team

    • 111  Lars Boom (Ned)
    • 112  Laurens De Vreese (Bel)
    • 113  Andriy Grivko (Ukr)
    • 114  Alexey Lutsenko (Kaz)
    • 115  Fabio Aru (Ita)
    • 116  Luis León Sánchez Gil (Spa)
    • 117  Dario Cataldo (Ita)
    • 118  Lieuwe Westra (Ned)
  • Team Katusha

    • 121  Joaquim Rodríguez Oliver (Spa)
    • 122  Sergei Chernetckii (Rus)
    • 123  Alberto Losada Alguacil (Spa)
    • 124  Jurgen Van den Broeck (Bel)
    • 125  Tiago Machado (Por)
    • 126  Sven Erik Bystrøm (Nor)
    • 127  Alexey Tsatevich (Rus)
    • 128  Angel Vicioso Arcos (Spa)
  • AG2R La Mondiale

    • 131  Jan Bakelants (Bel)
    • 132  Mickaël Chérel (Fra)
    • 133  Ben Gastauer (Lux)
    • 134  Cyril Gautier (Fra)
    • 135  Alexis Gougeard (Fra)
    • 136  Matteo Montaguti (Ita)
    • 137  Christophe Riblon (Fra)
    • 138  Alexis Vuillermoz (Fra)
  • FDJ

    • 141  William Bonnet (Fra)
    • 142  Odd Christian Eiking (Nor)
    • 143  Murilo Antonio Fischer (Bra)
    • 144  Jérémy Maison (Fra)
    • 145  Kévin Réza (Fra)
    • 146  Anthony Roux (Fra)
    • 147  Benoït Vaugrenard (Fra)
    • 148  Arthur Vichot (Fra)
  • IAM Cycling

    • 151  Jérôme Coppel (Fra)
    • 152  Stef Clement (Ned)
    • 153  Sondre Holst Enger (Nor)
    • 154  Vegard Stake Laengen (Nor)
    • 155  Oliver Naesen (Bel)
    • 156  Lawrence Warbasse (USA)
    • 157  Aleksejs Saramotins (Lat)
    • 158  David Tanner (Aus)
  • Cannondale Pro Cycling

    • 161  Simon Clarke (Aus)
    • 162  Alberto Bettiol (Ita)
    • 163  Nathan Brown (USA)
    • 164  Alex Howes (USA)
    • 165  Ben King (USA)
    • 166  Kristijan Koren (Slo)
    • 167  Toms Skujiņš (Lat)
    • 168  Tom Jelte Slagter (Ned)
  • Dimension Data

    • 171  Edvald Boasson Hagen (Nor)
    • 172  Serge Pauwels (Bel)
    • 173  Omar Fraile Matarranza (Spa)
    • 174  Nathan Haas (Aus)
    • 175  Natnael Berhane (Eri)
    • 176  Youcef Reguigui (Alg)
    • 177  Kristian Sbaragli (Ita)
    • 178  Jacobus Venter (RSA)
  • Topsport Vlaanderen – Baloise

    • 181  Floris De Tier (Bel)
    • 182  Sander Helven (Bel)
    • 183  Eliot Lietaer (Bel)
    • 184  Dries Van Gestel (Bel)
    • 185  Preben Van Hecke (Bel)
    • 186  Gijs Van Hoecke (Bel)
    • 187  Otto Vergaerde (Bel)
    • 188  Jens Wallays (Bel)
  • Roompot – Oranje Peloton

    • 191  Pieter Weening (Ned)
    • 192  Berden De Vries (Ned)
    • 193  Huub Duijn (Ned)
    • 194  Johnny Hoogerland (Ned)
    • 195  Michel Kreder (Ned)
    • 196  Maurits Lammertink (Ned)
    • 197  Jesper Asselman (Ned)
    • 198  Sjoerd van Ginneken (Ned)
  • Wanty – Groupe Gobert

    • 201  Enrico Gasparotto (Ita)
    • 202  Gaetan Bille (Bel)
    • 203  Tom Devriendt (Bel)
    • 204  Kenny De Haes (Bel)
    • 205  Frederik Veuchelen (Bel)
    • 206  Marco Marcato (Ita)
    • 208  Björn Thurau (Ger)
  • Direct Energie

    • 211  Thomas Voeckler (Fra)
    • 212  Thomas Boudat (Fra)
    • 213  Bryan Coquard (Fra)
    • 214  Antoine Duchesne (Can)
    • 215  Fabien Grellier (Fra)
    • 216  Tony Hurel (Fra)
    • 217  Angelo Tulik (Fra)
    • 218  Ryan Anderson (Can)
  • CCC Sprandi Polkowice

    • 221  Maciej Paterski (Pol)
    • 222  Josef Cerny (Cze)
    • 223  Adrian Kurek (Pol)
    • 224  Jaroslaw Marycz (Pol)
    • 225  Lukasz Owsian (Pol)
    • 226  Leszek Plucinski (Pol)
    • 227  Simone Ponzi (Ita)
    • 228  Davide Rebellin (Ita)
  • Nippo – Vini Fantini

    • 231  Damiano Cunego (Ita)
    • 232  Daniele Colli (Ita)
    • 233  Grega Bole (Slo)
    • 234  Pier Paolo De Negri (Ita)
    • 235  Giacomo Berlato (Ita)
    • 236  Yuma Koishi (Jpn)
    • 237  Kazushige Kuboki (Jpn)
    • 238  Riccardo Stacchiotti (Ita)
  • Bardiani CSF

    • 241  Sonny Colbrelli (Ita)
    • 242  Nicola Boem (Ita)
    • 243  Giulio Ciccone (Ita)
    • 244  Simone Andreetta (Ita)
    • 245  Lorenzo Rota (Ita)
    • 246  Nicola Ruffoni (Ita)
    • 247  Luca Sterbini (Ita)
    • 248  Alessandro Tonelli (Ita)