Belg Jasper Schoofs wygrał jazdę indywidualną na czas i został nowym liderem Trophée Centre Morbihan. Patryk Goszczurny przed ostatnim etapem traci do niego 10 sekund.

W drugim i zarazem ostatnim dniu francuskiego wyścigu w Pucharze Narodów juniorów na kolarzy czekały dwa etapy. Przed południem rywalizowali oni na trasie jazdy indywidualnej na czas z Réguiny do Evellys. Lekko pofałdowany odcinek liczył siedem kilometrów.

Najszybciej pokonał go faworyt wyścigu, Jasper Schoofs (Belgia) – 8’20”. Trzy sekund stracił do niego Irlandczyk Seth Dunwoody, a dziewięć Brytyjczyk Finlay Tarling.

Po wczorajszym wielkim zwycięstwie dzisiaj Patryk Goszczurny „czasówkę” przejechał w 8 minut i 46 sekund. Polak zajął trzynastą pozycję, a w klasyfikacji generalnej jest piąty. Do liderującego Schoofsa traci dziesięć sekund i należy się spodziewać ciekawej walki na ostatnim etapie.

Wyniki drugiego etapu Trophée Centre Morbihan 2024:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułMilano-Cortina Express – zapowiedź 15. etapu Giro d’Italia 2024
Następny artykułORLEN Wyścig Narodów 2024: Relacja tekstowa z 5. etapu [na żywo]
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.