Zwycięstwem Matteo Trentina (Quick – Step Floors) zakończył się czwarty etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Chris Froome.
Czwarty etap hiszpańskiej etapówki prowadził z Escaldes – Engordany do Tarragony i liczył 198,2 kilometra. Na trasie czekała tylko jedna premia górska trzeciej kategorii, co zapowiadało sprint z peletonu.
Zgodnie z przewidywaniami, na czele szybko uformowała się ucieczka dnia. Znaleźli się w niej Stephane Rossetto (Cofidis), Diego Rubio (Caja Rural), Johan Le Bon (FDJ), Nick Schultz (Caja Rural) i Juan Felipe Osorio (Manzana Postobon). Ich przewaga momentami dochodziła do 7 minut, lecz peleton miał wszystko pod kontrolą.
Stosunkowo istotny stał się podjazd pod Alto del Belltall. Tam na atak zdecydowali się Rossetto i Rubio, a pozostali uciekinierzy zaczęli tracić dystans. W peletonie mocno na pedały nacisnęli kolarze Quick – Step Floors, starając się zgubić rywali Matteo Trentina, jednocześnie niwelując przewagę prowadzącego duetu do nieco ponad 3 minut.
Ostatecznie ucieczka została skasowana około 8 kilometrów przed metą. Wówczas do pracy wzięły się wszystkie ekipy posiadające w składach szybkich kolarzy. Niestety około 3 kilometry przed metą doszło do kraksy, w której ucierpieli m.in. Daniel Moreno (Movistar) i Domenico Pozzovivo (AG2R).
O zwycięstwie etapowym zdecydował finisz z peletonu, w którym najlepszy okazał się Matteo Trentin (Quick – Step Floors), który w ładnym pojedynku pokonał Juana Jose Lobato (LottoNL – Jumbo). Trzecie miejsce zajął Tom Van Asbroeck (Cannondale – Drapac). Liderem pozostał Chris Froome (Sky).
Wyniki
1. ITA TRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 04h 43′ 57” B : 10”
2. ESP LOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 43′ 57” B : 06” + 00′ 00”
3. BEL VAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 43′ 57” B : 04” + 00′ 00”
4. BEL THEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
5. BEL DEBUSSCHERE Jens 144 LOTTO SOUDAL 04h 43′ 57” + 00′ 00”
6. ITA MODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 04h 43′ 57” + 00′ 00”
7. FRA MANZIN Lorrenzo 167 FDJ 04h 43′ 57” + 00′ 00”
8. DEN ANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 04h 43′ 57” + 00′ 00”
9. ALG REGUIGUI Youcef 173 TEAM DIMENSION DATA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
10. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
11. BEL VAN GENECHTEN Jonas 188 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 43′ 57” + 00′ 00”
12. GER SCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 04h 43′ 57” + 00′ 00”
13. SWE LUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 04h 43′ 57” + 00′ 00”
14. ITA OSS Daniel 35 BMC RACING TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
15. GBR BLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 04h 43′ 57” + 00′ 00”
16. AUT HALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 43′ 57” + 00′ 00”
17. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 04h 43′ 57” + 00′ 00”
18. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
19. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
20. ESP MAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
21. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 04h 43′ 57” + 00′ 00”
22. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
23. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
24. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 04h 43′ 57” + 00′ 00”
25. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 04h 43′ 57” + 00′ 00”
26. FRA BARGUIL WARREN 62 TEAM SUNWEB 04h 43′ 57” + 00′ 00”
27. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
28. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
29. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 04h 43′ 57” + 00′ 00”
30. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 04h 43′ 57” + 00′ 00”
31. ITA BOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
32. ESP VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
33. CAN HOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 04h 43′ 57” + 00′ 00”
34. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David 11 QUICK – STEP FLOORS 04h 43′ 57” + 00′ 00”
35. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
36. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
37. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
38. NED DE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
39. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
40. NOR HOELGAARD Daniel 163 FDJ 04h 43′ 57” + 00′ 00”
41. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
42. NOR EIKING Odd Christian 169 FDJ 04h 43′ 57” + 00′ 00”
43. FRA TURGIS Jimmy 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 43′ 57” + 00′ 00”
44. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
45. GER KNEES Christian 22 TEAM SKY 04h 43′ 57” + 00′ 00”
46. ESP SOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
47. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
48. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 04h 43′ 57” + 00′ 00”
49. COL BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
50. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 04h 43′ 57” + 00′ 00”
51. BELARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 04h 43′ 57” + 00′ 00”
52. NEDOOMEN Sam 69 TEAM SUNWEB 04h 43′ 57” + 00′ 00”
53. BELDE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
54. RUSZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 43′ 57” + 00′ 00”
55. ITAAGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
56. NEDPOELS Wout 27 TEAM SKY 04h 43′ 57” B : 01” + 00′ 00”
57. ECUCARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
58. AUSHANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 04h 43′ 57” + 00′ 00”
59. LATSKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
60. COLBETANCUR GOMEZ Carlos Alberto 52 MOVISTAR TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
61. ESPANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
62. BELMONFORT Maxime 147 LOTTO SOUDAL 04h 43′ 57” + 00′ 00”
63. COLLOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
64. RSAMEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 04h 43′ 57” + 00′ 00”
65. AUSHAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 04h 43′ 57” + 00′ 00”
66. ESPMATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 43′ 57” + 00′ 00”
67. COLATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 04h 43′ 57” + 00′ 00”
68. NEDLINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
69. ITAMOSCON Gianni 25 TEAM SKY 04h 43′ 57” + 00′ 00”
70. GERBUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 04h 43′ 57” + 00′ 00”
71. USASTETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
72. LUXJUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 04h 43′ 57” + 00′ 00”
73. USAWARBASSE Lawrence 207 AQUA BLUE SPORT 04h 43′ 57” + 00′ 00”
74. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
75. COLREYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
76. BELLAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 04h 43′ 57” + 00′ 00”
77. PORVILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
78. COLPANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
79. SLOPOLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 04h 43′ 57” + 00′ 00”
80. FRAROUX Anthony 168 FDJ 04h 43′ 57” + 00′ 00”
81. FRAMAISON Jérémy 166 FDJ 04h 43′ 57” + 00′ 00”
82. FRACHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 04h 43′ 57” + 00′ 00”
83. ESPPARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
84. SLOMOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 04h 43′ 57” + 00′ 00”
85. NEDOLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
86. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
87. NZLSCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
88. NORBYSTRØM Sven Erik 103 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 43′ 57” + 00′ 00”
89. ESPSAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
90. DENHANSEN Jesper 135 ASTANA PRO TEAM 04h 43′ 57” + 00′ 00”
91. BELDE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 43′ 57” + 00′ 00”
92. ESPNIEVE Mikel 26 TEAM SKY 04h 43′ 57” + 00′ 00”
93. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 43′ 57” + 00′ 00”
94. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 177 TEAM DIMENSION DATA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
95. AUTKONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 04h 43′ 57” + 00′ 00”
96. GERFRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 04h 43′ 57” + 00′ 00”
97. AUSCLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 44′ 37” + 00′ 40”
98. NZLGATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 04h 44′ 39” + 00′ 42”
99. FRAGOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 39” + 00′ 42”
100. FRAALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 04h 44′ 41” + 00′ 44”
101. NEDBOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 44′ 41” + 00′ 44”
102. URUFERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 44′ 41” + 00′ 44”
103. ITADE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 04h 44′ 45” + 00′ 48”
104. DENNIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 04h 44′ 46” + 00′ 49”
105. GBRSTANNARD Ian 29 TEAM SKY 04h 44′ 46” + 00′ 49”
106. NEDKREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 04h 44′ 46” + 00′ 49”
107. DENJUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 04h 44′ 46” + 00′ 49”
108. BELDE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 04h 44′ 55” + 00′ 58”
109. COLAGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 44′ 55” + 00′ 58”
110. BELVANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 55” + 00′ 58”
111. ITAZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 04h 45′ 00” + 01′ 03”
112. PORREIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 45′ 12” + 01′ 15”
113. AUSCLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 45′ 14” + 01′ 17”
114. AUSMORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 04h 45′ 14” + 01′ 17”
115. FRABONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 45′ 14” + 01′ 17”
116. ITAVILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 45′ 14” + 01′ 17”
117. FRABERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 04h 45′ 14” + 01′ 17”
118. BELPAUWELS Serge 179 TEAM DIMENSION DATA 04h 45′ 14” + 01′ 17”
119. FRATURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 45′ 17” + 01′ 20”
120. POLPOLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 04h 45′ 17” + 01′ 20”
121. GERPFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 04h 45′ 17” + 01′ 20”
122. ESPGARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 04h 45′ 17” + 01′ 20”
123. NEDTOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 45′ 17” + 01′ 20”
124. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 04h 45′ 35” + 01′ 38”
125. GERSCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 04h 45′ 47” + 01′ 50”
126. ITAVISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 04h 43′ 57” + 00′ 00”
127. ESPMAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 04h 46′ 11” + 02′ 14”
128. ESPFRAILE MATARRANZ Omar 174 TEAM DIMENSION DATA 04h 46′ 11” + 02′ 14”
129. ITAPUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 04h 46′ 11” + 02′ 14”
130. ESPNAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 46′ 11” + 02′ 14”
131. ITABENEDETTI Cesare 74 BORA – HANSGROHE 04h 46′ 11” + 02′ 14”
132. FRAPEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 46′ 11” + 02′ 14”
133. AUSHAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 04h 46′ 11” + 02′ 14”
134. AUSCANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 46′ 11” + 02′ 14”
135. ITAROSA Diego 28 TEAM SKY 04h 46′ 11” + 02′ 14”
136. ITACARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 04h 46′ 11” + 02′ 14”
137. COLORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 46′ 11” + 02′ 14”
138. USADOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 46′ 11” + 02′ 14”
139. FRADUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 04h 46′ 11” + 02′ 14”
140. ITAPELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 04h 46′ 31” + 02′ 34”
141. ITACAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 04h 46′ 31” + 02′ 34”
142. ESPBILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 04h 46′ 31” + 02′ 34”
143. ESPARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 46′ 31” + 02′ 34”
144. USAHAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 04h 46′ 31” + 02′ 34”
145. GERKäMNA Lennard 67 TEAM SUNWEB 04h 46′ 31” + 02′ 34”
146. RSADOUGALL Nicolas 172 TEAM DIMENSION DATA 04h 46′ 31” + 02′ 34”
147. FRADOMONT Axel 84 AG2R LA MONDIALE 04h 47′ 22” + 03′ 25”
148. GERDENZ Nico 83 AG2R LA MONDIALE 04h 47′ 22” + 03′ 25”
149. ITAPOZZOVIVO Domenico 89 AG2R LA MONDIALE 04h 47′ 22” + 03′ 25”
150. FRAGENIEZ Alexandre 86 AG2R LA MONDIALE 04h 47′ 22” + 03′ 25”
151. DENHANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 04h 47′ 27” + 03′ 30”
152. BELDE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 04h 47′ 32” + 03′ 35”
153. NZLBEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 04h 47′ 42” + 03′ 45”
154. CANTUFT Svein 46 ORICA – SCOTT 04h 47′ 42” + 03′ 45”
155. POLNIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 04h 47′ 42” + 03′ 45”
156. POLMAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 04h 47′ 42” + 03′ 45”
157. ESPVERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 04h 47′ 42” + 03′ 45”
158. RUSMAMYKIN Matvey 108 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 47′ 42” + 03′ 45”
159. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 54 MOVISTAR TEAM 04h 47′ 42” + 03′ 45”
160. ESPARCAS PEñA Jorge 51 MOVISTAR TEAM 04h 47′ 42” + 03′ 45”
161. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 04h 47′ 42” + 03′ 45”
162. RUSBELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 47′ 42” + 03′ 45”
163. SUIFRANKINY Kilian 34 BMC RACING TEAM 04h 47′ 42” + 03′ 45”
164. COLMOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 47′ 42” + 03′ 45”
165. COLOSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 47′ 42” + 03′ 45”
166. NZLBENNETT George 112 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 47′ 42” + 03′ 45”
167. NEDHOFSTEDE Lennard 66 TEAM SUNWEB 04h 47′ 42” + 03′ 45”
168. FRAROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 48′ 08” B : 02” + 04′ 11”
169. FRALE BON Johan 164 FDJ 04h 48′ 08” + 04′ 11”
170. ESPLOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 04h 48′ 08” + 04′ 11”
171. AUSSCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 48′ 08” + 04′ 11”
172. ESTTAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 48′ 08” + 04′ 11”
173. GERDEGENKOLB John 7 TREK – SEGAFREDO 04h 48′ 08” + 04′ 11”
174. DENMORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 48′ 08” + 04′ 11”
175. BELVLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 04h 48′ 08” + 04′ 11”
176. BELDECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 04h 48′ 08” + 04′ 11”
177. SLONOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 04h 48′ 12” + 04′ 15”
178. RUSCHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 04h 48′ 12” + 04′ 15”
179. ITANIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 04h 48′ 12” + 04′ 15”
180. ESPPEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 04h 48′ 14” + 04′ 17”
181. NEDTERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 04h 48′ 16” + 04′ 19”
182. FRACOURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 04h 49′ 16” + 05′ 19”
183. AUSDENNIS Rohan 33 BMC RACING TEAM 04h 49′ 23” + 05′ 26”
184. KAZLUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 04h 49′ 29” + 05′ 32”
185. KAZSTALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 04h 49′ 29” + 05′ 32”
186. BELMERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 04h 49′ 57” + 06′ 00”
187. BELWALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 04h 49′ 57” + 06′ 00”
188. PORGONCALVES José 104 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 50′ 44” + 06′ 47”
189. ESPRUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 50′ 44” B : 03” + 06′ 47”
190. IRLDUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 04h 51′ 13” + 07′ 16”
191. NEDKONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 04h 51′ 13” + 07′ 16”
192. GBRCHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 04h 53′ 02” + 09′ 05”
193. AUTDENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 04h 54′ 07” + 10′ 10”
Klasyfikacja Generalna
1. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 13h 37′ 41”
2. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David 11 QUICK – STEP FLOORS 13h 37′ 43” + 00′ 02”
3. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 13h 37′ 43” + 00′ 02”
4. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 13h 37′ 43” + 00′ 02”
5. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 13h 37′ 51” + 00′ 10”
6. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 13h 37′ 52” + 00′ 11”
7. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 13h 38′ 19” + 00′ 38”
8. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 13h 38′ 20” + 00′ 39”
9. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 13h 38′ 29” + 00′ 48”
10. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 13h 38′ 29” + 00′ 48”
11. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 13h 38′ 54” + 01′ 13”
12. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 13h 38′ 58” + 01′ 17”
13. FRA BARGUIL WARREN 62 TEAM SUNWEB 13h 39′ 03” + 01′ 22”
14. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 13h 39′ 10” + 01′ 29”
15. NED OOMEN Sam 69 TEAM SUNWEB 13h 39′ 13” + 01′ 32”
16. COL BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto 52 MOVISTAR TEAM 13h 39′ 16” + 01′ 35”
17. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 13h 39′ 16” + 01′ 35”
18. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 13h 39′ 24” + 01′ 43”
19. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 13h 39′ 25” + 01′ 44”
20. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 13h 39′ 33” + 01′ 52”
21. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 13h 39′ 35” + 01′ 54”
22. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 13h 39′ 37” + 01′ 56”
23. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 13h 39′ 38” + 01′ 57”
24. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 13h 39′ 39” + 01′ 58”
25. AUS HAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 13h 39′ 39” + 01′ 58”
26. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 13h 40′ 18” + 02′ 37”
27. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 13h 40′ 39” + 02′ 58”
28. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 13h 40′ 51” + 03′ 10”
29. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 13h 40′ 51” + 03′ 10”
30. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 13h 40′ 51” + 03′ 10”
31. ESP NIEVE Mikel 26 TEAM SKY 13h 41′ 25” + 03′ 44”
32. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 13h 41′ 38” + 03′ 57”
33. ITA POZZOVIVO Domenico 89 AG2R LA MONDIALE 13h 41′ 49” + 04′ 08”
34. GER BUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 13h 42′ 32” + 04′ 51”
35. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 13h 42′ 37” + 04′ 56”
36. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 13h 42′ 57” + 05′ 16”
37. BEL DE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 13h 42′ 57” + 05′ 16”
38. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 13h 42′ 59” + 05′ 18”
39. AUS MORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 13h 43′ 03” + 05′ 22”
40. COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 13h 43′ 52” + 06′ 11”
41. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 13h 44′ 06” + 06′ 25”
42. COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 13h 44′ 18” + 06′ 37”
43. POL MAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 13h 44′ 19” + 06′ 38”
44. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 13h 45′ 05” + 07′ 24”
45. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 13h 45′ 18” + 07′ 37”
46. ITA ROSA Diego 28 TEAM SKY 13h 45′ 26” + 07′ 45”
47. ITA AGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 13h 45′ 30” + 07′ 49”
48. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13h 45′ 56” + 08′ 15”
49. ERI KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 177 TEAM DIMENSION DATA 13h 45′ 56” + 08′ 15”
50. USA WARBASSE Lawrence 207 AQUA BLUE SPORT 13h 46′ 03” + 08′ 22”
51. DEN HANSEN Jesper 135 ASTANA PRO TEAM 13h 46′ 54” + 09′ 13”
52. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 13h 48′ 28” + 10′ 47”
53. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 13h 48′ 33” + 10′ 52”
54. POR VILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 13h 48′ 57” + 11′ 16”
55. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 13h 49′ 01” + 11′ 20”
56. FRATURGIS Jimmy 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13h 49′ 01” + 11′ 20”
57. URUFERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 13h 49′ 39” + 11′ 58”
58. ESPBILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 13h 49′ 44” + 12′ 03”
59. ESPNAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13h 49′ 55” + 12′ 14”
60. RUSCHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 13h 50′ 11” + 12′ 30”
61. ITAVISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 13h 50′ 20” + 12′ 39”
62. COLPANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 13h 50′ 32” + 12′ 51”
63. ESPMAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 13h 50′ 48” + 13′ 07”
64. COLREYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 13h 50′ 50” + 13′ 09”
65. ESPMAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 13h 51′ 09” + 13′ 28”
66. FRAROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13h 51′ 50” + 14′ 09”
67. ITAVILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 13h 52′ 00” + 14′ 19”
68. ESPSOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 13h 52′ 15” + 14′ 34”
69. SWELUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 13h 52′ 20” + 14′ 39”
70. NOREIKING Odd Christian 169 FDJ 13h 52′ 20” + 14′ 39”
71. USADOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 13h 52′ 22” + 14′ 41”
72. AUSDENNIS Rohan 33 BMC RACING TEAM 13h 52′ 25” + 14′ 44”
73. ITAOSS Daniel 35 BMC RACING TEAM 13h 52′ 49” + 15′ 08”
74. AUSHANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 13h 52′ 49” + 15′ 08”
75. BELMONFORT Maxime 147 LOTTO SOUDAL 13h 52′ 55” + 15′ 14”
76. GERKNEES Christian 22 TEAM SKY 13h 52′ 56” + 15′ 15”
77. AUTKONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 13h 53′ 01” + 15′ 20”
78. CANHOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 13h 53′ 17” + 15′ 36”
79. SLOMOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 13h 53′ 18” + 15′ 37”
80. NEDDE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 13h 53′ 30” + 15′ 49”
81. FRACHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 13h 53′ 34” + 15′ 53”
82. NORBYSTRØM Sven Erik 103 TEAM KATUSHA ALPECIN 13h 53′ 38” + 15′ 57”
83. AUSCLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 13h 53′ 49” + 16′ 08”
84. ITAPUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 13h 54′ 05” + 16′ 24”
85. FRAALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 13h 54′ 06” + 16′ 25”
86. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 13h 54′ 08” + 16′ 27”
87. COLBOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 13h 55′ 09” + 17′ 28”
88. LATSKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 13h 55′ 15” + 17′ 34”
89. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 13h 55′ 16” + 17′ 35”
90. FRAMAISON Jérémy 166 FDJ 13h 55′ 28” + 17′ 47”
91. DENJUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 13h 55′ 30” + 17′ 49”
92. FRABONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13h 55′ 32” + 17′ 51”
93. AUTHALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 13h 55′ 36” + 17′ 55”
94. ITAPELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 13h 55′ 39” + 17′ 58”
95. FRAROUX Anthony 168 FDJ 13h 55′ 48” + 18′ 07”
96. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 54 MOVISTAR TEAM 13h 55′ 55” + 18′ 14”
97. ESPVENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 13h 56′ 01” + 18′ 20”
98. BELPAUWELS Serge 179 TEAM DIMENSION DATA 13h 56′ 12” + 18′ 31”
99. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 13h 56′ 17” + 18′ 36”
100. ITADE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 13h 56′ 30” + 18′ 49”
101. NEDTOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 13h 56′ 34” + 18′ 53”
102. RUSMAMYKIN Matvey 108 TEAM KATUSHA ALPECIN 13h 56′ 34” + 18′ 53”
103. FRAGENIEZ Alexandre 86 AG2R LA MONDIALE 13h 56′ 34” + 18′ 53”
104. FRATURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13h 56′ 39” + 18′ 58”
105. ITACAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 13h 56′ 43” + 19′ 02”
106. POLPOLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 13h 56′ 51” + 19′ 10”
107. BELDEBUSSCHERE Jens 144 LOTTO SOUDAL 13h 56′ 56” + 19′ 15”
108. FRADOMONT Axel 84 AG2R LA MONDIALE 13h 56′ 58” + 19′ 17”
109. ESPFRAILE MATARRANZ Omar 174 TEAM DIMENSION DATA 13h 57′ 04” + 19′ 23”
110. ITACARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 13h 57′ 04” + 19′ 23”
111. BELDE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 13h 57′ 09” + 19′ 28”
112. ITABENEDETTI Cesare 74 BORA – HANSGROHE 13h 57′ 15” + 19′ 34”
113. NZLBENNETT George 112 TEAM LOTTO NL – JUMBO 13h 57′ 26” + 19′ 45”
114. COLOSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 13h 57′ 35” + 19′ 54”
115. ESPPEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 13h 57′ 37” + 19′ 56”
116. AUSCANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 13h 57′ 50” + 20′ 09”
117. PORGONCALVES José 104 TEAM KATUSHA ALPECIN 13h 58′ 50” + 21′ 09”
118. FRAPEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13h 58′ 53” + 21′ 12”
119. RSADOUGALL Nicolas 172 TEAM DIMENSION DATA 13h 58′ 59” + 21′ 18”
120. ESPVERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 13h 59′ 09” + 21′ 28”
121. NEDOLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 13h 59′ 10” + 21′ 29”
122. ITAMODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 13h 59′ 20” + 21′ 39”
123. FRABERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 13h 59′ 21” + 21′ 40”
124. BELDE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 13h 59′ 30” + 21′ 49”
125. FRACOURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 13h 59′ 32” + 21′ 51”
126. USAHAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 14h 00′ 13” + 22′ 32”
127. FRALE BON Johan 164 FDJ 14h 00′ 25” + 22′ 44”
128. FRAGOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 14h 00′ 28” + 22′ 47”
129. SUIFRANKINY Kilian 34 BMC RACING TEAM 14h 00′ 31” + 22′ 50”
130. ITABOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 14h 00′ 33” + 22′ 52”
131. ITATRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 14h 00′ 37” + 22′ 56”
132. BELWALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 14h 00′ 41” + 23′ 00”
133. BELLAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 14h 00′ 46” + 23′ 05”
134. BELVLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 14h 01′ 04” + 23′ 23”
135. KAZLUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 14h 01′ 08” + 23′ 27”
136. DENANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 14h 01′ 09” + 23′ 28”
137. NEDBOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 14h 01′ 10” + 23′ 29”
138. BELTHEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 14h 01′ 25” + 23′ 44”
139. GBRBLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 14h 01′ 25” + 23′ 44”
140. NEDLINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 14h 01′ 26” + 23′ 45”
141. ESTTAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 14h 01′ 31” + 23′ 50”
142. BELVAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 14h 01′ 32” + 23′ 51”
143. ESPLOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 14h 01′ 37” + 23′ 56”
144. NZLSCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 14h 02′ 05” + 24′ 24”
145. DENNIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 14h 02′ 09” + 24′ 28”
146. NORHOELGAARD Daniel 163 FDJ 14h 02′ 14” + 24′ 33”
147. KAZSTALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 14h 02′ 31” + 24′ 50”
148. BELMERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 14h 02′ 31” + 24′ 50”
149. ALGREGUIGUI Youcef 173 TEAM DIMENSION DATA 14h 02′ 36” + 24′ 55”
150. GERFRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 14h 02′ 50” + 25′ 09”
151. GBRSTANNARD Ian 29 TEAM SKY 14h 03′ 02” + 25′ 21”
152. GERPFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 14h 03′ 05” + 25′ 24”
153. BELVAN GENECHTEN Jonas 188 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 14h 03′ 10” + 25′ 29”
154. GBRCHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 14h 03′ 15” + 25′ 34”
155. ESPARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14h 03′ 16” + 25′ 35”
156. ESPRUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14h 03′ 23” + 25′ 42”
157. NZLGATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 14h 03′ 31” + 25′ 50”
158. NEDKREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 14h 03′ 37” + 25′ 56”
159. POLNIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 14h 03′ 38” + 25′ 57”
160. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 14h 03′ 40” + 25′ 59”
161. AUSCLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 14h 03′ 41” + 26′ 00”
162. GERSCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 14h 03′ 45” + 26′ 04”
163. ESPSAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14h 04′ 18” + 26′ 37”
164. SLONOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 14h 04′ 19” + 26′ 38”
165. ITANIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 14h 04′ 40” + 26′ 59”
166. BELVANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 14h 04′ 53” + 27′ 12”
167. AUSSCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14h 04′ 53” + 27′ 12”
168. FRADUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 14h 04′ 57” + 27′ 16”
169. BELDE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 14h 04′ 59” + 27′ 18”
170. ESPGARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 14h 05′ 13” + 27′ 32”
171. GERKäMNA Lennard 67 TEAM SUNWEB 14h 05′ 28” + 27′ 47”
172. COLMOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 14h 05′ 33” + 27′ 52”
173. DENMORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 14h 05′ 47” + 28′ 06”
174. DENHANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 14h 06′ 15” + 28′ 34”
175. GERSCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 14h 06′ 16” + 28′ 35”
176. NZLBEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 14h 06′ 24” + 28′ 43”
177. GERDENZ Nico 83 AG2R LA MONDIALE 14h 06′ 45” + 29′ 04”
178. CANTUFT Svein 46 ORICA – SCOTT 14h 06′ 56” + 29′ 15”
179. BELDECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 14h 07′ 08” + 29′ 27”
180. NEDTERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 14h 07′ 43” + 30′ 02”
181. GERDEGENKOLB John 7 TREK – SEGAFREDO 14h 07′ 55” + 30′ 14”
182. ESPLOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 14h 09′ 21” + 31′ 40”
183. NEDHOFSTEDE Lennard 66 TEAM SUNWEB 14h 09′ 45” + 32′ 04”
184. PORREIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14h 10′ 29” + 32′ 48”
185. AUTDENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 14h 10′ 34” + 32′ 53”
186. NEDKONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 14h 11′ 16” + 33′ 35”
187. COLORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 14h 11′ 25” + 33′ 44”
188. IRLDUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 14h 11′ 47” + 34′ 06”
189. AUSHAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 14h 12′ 05” + 34′ 24”
190. ITAZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 14h 12′ 17” + 34′ 36”
191. RUSBELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 14h 13′ 03” + 35′ 22”
192. ESPARCAS PEñA Jorge 51 MOVISTAR TEAM 14h 16′ 46” + 39′ 05”
193. FRAMANZIN Lorrenzo 167 FDJ 14h 17′ 00” + 39′ 19”