fot. One Pro Cycling

Zwycięstwem Karola Domagalskiego (One Pro Cycling) zakończył się wyścig GP des Marbiers. Jest to pierwsze zwycięstwo i trzecie miejsce na podium Polaka w tym sezonie.

GP des Marbiers to francuski wyścig rozgrywany w lekko pagórkowatym terenie, który pozwalał na harce. Karol Domagalski, wraz z 12 innymi kolarzami znalazł się w ucieczce dnia. Ich przewaga momentami sięgała 3 minut, lecz peleton nie zamierzał odpuszczać.

Na kolejnych kilometrach utworzyła się także grupa goniąca, w której znalazł się drugi z polskich kolarzy w One Pro Cycling, Kamil Gradek. Ta akcja nie okazała się jednak skuteczna.

Ostatecznie walka o triumf rozegrała się pomiędzy uciekinierami, których w końcówce było już sześciu. Domagalski zdecydował się na dłuższy finisz, który okazał się skuteczny, co przyniosło mu kolejny triumf w karierze!

Poprzedni artykułVuelta a Espana 2017: Skuteczny finisz Matteo Trentina
Następny artykułNaszosowe oceny: zastępca Kittela i poobiednia drzemka
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments