FRANCIS SPRUYT - DIRECTVELO

Jasper de Buyst (Lotto Soudal) wygrał 82. edycję GP Stad Zottegem.

Belgijski klasyk ze startem i metą w Zottegem liczył tym razem niespełna 199 kilometrów. Na kolarzy czekało osiem krótkich podjazdów i cztery sektory brukowane. W stawce jechał Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction).

Ucieczkę dnia stworzyli: Rory Townsend (Bike Channel Canyon), David Boucher (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice) i Joshua Huppertz (Team Lotto-Kern Haus). Trójka uzyskała maksymalnie pięć minut przewagi, ale ich jazda na przodzie zakończyła się 50 kilometrów przed metą.

Na jednym z ostatnich sektorów brukowanych z peletonu oderwała się kilkunastoosobowa grupa, w której kręcili między innymi Sean de Bie (Lotto Soudal), Romain Cardis (Direct Energie) czy Kristoffer Skjerping (Joker – Icopal). Jednak grupy zjechały się na 5 kilometrów przed metą i o zwycięstwo walczyli sprinterzy.

Triumfował Jasper de Buyst (Lotto Soudal), dla którego to trzecie zwycięstwo w sezonie. Kolejne miejsca zajęli Joeri Stallaert (Cibel – Cebon) i Kenny Dehaes (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki:

1 DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL les 195 km en 4h42’56” (moy. 41,352 km/h)
2 STALLAERT Joeri CIB CIBEL – CEBON 00:00
3 DEHAES Kenny WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
4 DUPONT Timothy VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
5 SKJERPING Kristoffer TJI JOKER ICOPAL 00:00
6 VALLEE Boris TFO FORTUNEO – OSCARO 00:00
7 ROOSEN Timo TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
8 PARDINI Olivier WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
9 KIRSCH Alex WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
10 KRUOPIS Aidis VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
11 JANSEN Amund Grondahl TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
12 RÄIM Mihkel ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:00
13 GEUENS Alexander PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:00
14 CANOLA Marco NIP NIPPO – VINI FANTINI 00:00
15 HOELGAARD Markus TJI JOKER ICOPAL 00:00
16 NAESEN Lawrence WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
17 KRIEGER Alexander LEOPARD PRO CYCLING 00:00
18 ASSELMAN Jesper RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
19 CORBEL Erwann TFO FORTUNEO – OSCARO 00:00
20 JARRIER Benoit TFO FORTUNEO – OSCARO 00:00
21 DHAENE Brecht WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
22 SWIFT Connor MGT MADISON GENESIS 00:00
23 PLANCKAERT Edward SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
24 HÖÖG Gustav TCO TEAM COOP 00:00
25 VAN EMDEN Jos TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
26 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
27 MERLIER Tim VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:06
28 VANSPEYBROUCK Pieter WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:06
29 JEANNESSON Arnold TFO FORTUNEO – OSCARO 00:06
30 VAN LERBERGHE Bert SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:06
31 VAN DER HOORN Taco RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:09
32 DE BIE Sean LTS LOTTO SOUDAL 00:10
33 ARIESEN Tim RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:12
34 MANDRYSCH John LEOPARD PRO CYCLING 00:12
35 CLAUSEN Patrick RIW RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM 00:12
36 FORFANG Ole TJI JOKER ICOPAL 00:12
37 WOUTERS Enzo LTS LOTTO SOUDAL 00:12
38 LAMMERTINK Steven TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:12
39 VAN BAKEL Robbie MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:12
40 DUCHESNE Antoine DEN DIRECT ENERGIE 00:12
41 BOOM Lars TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:12
42 RICKAERT Jonas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:12
43 DE GENDT Aime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:20
44 BAGIOLI Nicola NIP NIPPO – VINI FANTINI 00:22
45 DE NEGRI Pier Paolo NIP NIPPO – VINI FANTINI 00:37
46 SPENGLER Lukas WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:37
47 VERHELST Louis PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:52
48 KREDER Wesley WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:59
49 VAN KEIRSBULCK Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:59
50 TANFIELD Harry BIK BIKE CHANNEL CANYON 00:59
51 MEEUS Jordi SEG SEG RACING ACADEMY 00:59
52 RUIJGH Rob TIS TARTELETTO – ISOREX 00:59
53 LUKKEDAL Øivind TCO TEAM COOP 00:59
54 DE WITTE Mathias CIB CIBEL – CEBON 00:59
55 HOEM Bjorn Tore TJI JOKER ICOPAL 00:59
56 DONDERS Jelle CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:59
57 DEMPSTER Zakkari ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:59
58 SCOTT Jacob SKT AN POST CHAIN REACTION 00:59
59 STEVENS Timothy PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 01:05
60 GIBBONS Thomas WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:05
61 DE ROOZE Niels TIS TARTELETTO – ISOREX 01:05
62 DE LANGE Thijs MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 01:07
63 DUQUENNOY Jimmy WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 01:07
64 HENN Luca LKH TEAM LOTTO – KERN HAUS 01:13
65 VAN GOMPEL Mathias LTS LOTTO SOUDAL 01:13
66 HAGEN Carl Fredrik TJI JOKER ICOPAL 01:15
67 CENTRONE Ivan CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 01:15
68 DRUYTS Gerry PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 01:15
69 DE WINTER Ludwig WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 02:17
70 MANNAERTS Jelle TIS TARTELETTO – ISOREX 02:20
71 PONS Gaëtan LEOPARD PRO CYCLING 02:25
72 VAN WINDEN Dennis ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 02:28
73 KRON Andreas Lorentz RIW RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM 02:28
74 STEELS Stijn SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 02:28
75 NAULEAU Bryan DEN DIRECT ENERGIE 02:30
76 VAN TRIJP Maarten MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 02:30
77 HUPPERTZ Joshua LKH TEAM LOTTO – KERN HAUS 02:32
78 FILOSI Iuri NIP NIPPO – VINI FANTINI 02:32
79 CARDIS Romain DEN DIRECT ENERGIE 02:39
80 MCNALLY Mark WGG WANTY – GROUPE GOBERT 03:06
81 PARTRIDGE Robert BIK BIKE CHANNEL CANYON 03:06
82 KNOTTEN Iver Johan TJI JOKER ICOPAL 03:06
83 BREEN Vegard TJI JOKER ICOPAL 03:06
84 CASTELIJNS Twan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 03:06
85 SÖRENSEN Chris Anker RIW RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM 03:39
86 MOUREY Francis TFO FORTUNEO – OSCARO 03:39
87 DANIEL Maxime TFO FORTUNEO – OSCARO 03:39
88 LINDENBURG Jim MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 03:39
89 KEIZER Martijn TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 03:39
90 VAN DER HORST Dennis MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 03:39
91 VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 03:39
92 VERMEULEN Alexey TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 03:39
93 PERRY Benjamin ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 03:39
94 NIELSEN Andreas Stokbro RIW RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM 03:39
95 BLAIN Alexandre MGT MADISON GENESIS 03:39
96 GUNMAN Taylor Karl MGT MADISON GENESIS 03:39
97 STASSEN Julien WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 05:09
98 SHAW James LTS LOTTO SOUDAL 05:09
99 VAN DER SANDE Tosh LTS LOTTO SOUDAL 05:09
100 BOECKMANS Kris LTS LOTTO SOUDAL 05:09
101 LOWE Sam BIK BIKE CHANNEL CANYON 05:15
102 OPIE Chris BIK BIKE CHANNEL CANYON 05:15
103 NÕMMELA Aksel LEOPARD PRO CYCLING 05:15
104 LOWNDES Jason ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 05:15
105 REGUERO CORRAL Gabriel CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 05:15
106 RÓZSA Balázs CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 05:15
107 GODRIE Stan VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 05:15
108 KUBOKI Kazushige NIP NIPPO – VINI FANTINI 05:15
109 ARIESEN Johim MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 05:15
110 SCHELLING Ide SEG SEG RACING ACADEMY 05:15
111 MCKENNA Sean SKT AN POST CHAIN REACTION 05:15
112 DE PAUW Moreno SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 05:15
113 HANDLEY Richard MGT MADISON GENESIS 05:15
114 HOLMES Matthew MGT MADISON GENESIS 05:15
120 VERMEER Tom CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 05:15

Wycofali się:
COQUARD Bryan DEN DIRECT ENERGIE
CORNU Jeremy DEN DIRECT ENERGIE
GUILLEMOIS Romain DEN DIRECT ENERGIE
HIVERT Jonathan DEN DIRECT ENERGIE
HUREL Tony DEN DIRECT ENERGIE
BOUET Maxime TFO FORTUNEO – OSCARO
MOLLY Kenny TFO FORTUNEO – OSCARO
GOLDSTEIN Roy ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY
CRAVEN Dan ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY
SCHREURS Hamish ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY
GROSU Eduard Michael NIP NIPPO – VINI FANTINI
MARINI Nicolas NIP NIPPO – VINI FANTINI
UCHIMA Kohei NIP NIPPO – VINI FANTINI
KREDER Raymond RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
VAN GOETHEM Brian RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
VAN HECKE Preben SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
CORDEEL Sander VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
VAN BREUSSEGEM Elias VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
VAN ZUMMEREN Stef VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
GOOLAERTS Michael VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
JANS Roy WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
BOKELOH Jonas SKT AN POST CHAIN REACTION
VANDERAERDEN Massimo SKT AN POST CHAIN REACTION
JAMIESON Adam SKT AN POST CHAIN REACTION
KASPERKIEWICZ Przemyslaw SKT AN POST CHAIN REACTION
SHAW Damien SKT AN POST CHAIN REACTION
GARDIAS Dexter BIK BIKE CHANNEL CANYON
LOWSLEY-WILLIAMSJ ames BIK BIKE CHANNEL CANYON
PULLAR Jack BIK BIKE CHANNEL CANYON
TOWNSEND Rory BIK BIKE CHANNEL CANYON
COENEN Dennis CIB CIBEL – CEBON
DE JONGHE Kevin CIB CIBEL – CEBON
DE PAEPE Johannes CIB CIBEL – CEBON
MAES Alexander CIB CIBEL – CEBON
STIEN Adriaan Aas TJI JOKER ICOPAL
BROCKHOFF Jan LEOPARD PRO CYCLING
DIETEREN Jan LEOPARD PRO CYCLING
VANDEN BAK Laurent LEOPARD PRO CYCLING
HORTON Tobyn MGT MADISON GENESIS
MCEVOY Jonathan MGT MADISON GENESIS
VAN ELZAKKER Wout MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
KREDER Stefan MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
BOUCHER David PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
BOUVRY Dieter PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
VAN DE KERKHOVE Brent PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
JØRGENSEN JONAS AAEN Jonas Aaen RIW RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM
DJURHUUS Stefan RIW RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM
MORKOV Jesper RIW RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM
NIELSEN Nicolai RIW RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM
BOL Cees SEG SEG RACING ACADEMY
EVENSEN Henrik SEG SEG RACING ACADEMY
WILLIAMS Stephen SEG SEG RACING ACADEMY
BLOMME Lorenzo TIS TARTELETTO – ISOREX
BREYNE Jonathan TIS TARTELETTO – ISOREX
GOEMAN Jonas TIS TARTELETTO – ISOREX
PIETERS Laurent TIS TARTELETTO – ISOREX
VANDEWALLE Matthias TIS TARTELETTO – ISOREX
AUSTEVOLL Ole Andre TCO TEAM COOP
BLIKRA Håvard TCO TEAM COOP
JENSEN August TCO TEAM COOP
KJEMHUS Joakim TCO TEAM COOP
LINDAU Philip TCO TEAM COOP
TUNSET Anton TCO TEAM COOP
DIENER Mike CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
STIJNS Wayne CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
EINHAUS Frederik LKH TEAM LOTTO – KERN HAUS
DÖRRIE Marc LKH TEAM LOTTO – KERN HAUS
KNAUP Tobias LKH TEAM LOTTO – KERN HAUS
RUTSCH Jonas LKH TEAM LOTTO – KERN HAUS
WEINZHEIMER Richard LKH TEAM LOTTO – KERN HAUS