Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał pierwszy etap i został liderem Tour de Picardie.
16. ekip stanęło dziś na starcie Tour de Picardie. Z numerem jeden jechał ubiegłoroczny triumfator, Kris Boeckmans (Lotto – Soudal). Niestety na liście startowej nie było Polaków.
Pierwszy etap prowadził z Chaumont-en-Vexin do Formerie i liczył niespełna 177 kilometrów. Profil zdecydowanie sprzyjał sprinterom.
Zgodnie z oczekiwaniami na początku etapu w odjazd zabrało się pięciu kolarzy. Jednak ich akcja została skasowana przez peleton na 63 kilometry przed metą. Po lotnej premii, którą wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis) z peletonu zaatakowała dwójka Guillaume Thevenot (Direct Energie) i Brian van Goethem (Roompot – Oranje Peloton).
Także ta akcja nie była po myśli dużej grupy i zakończyła się na 18 kilometrów przed kreską. Sprinterski finisz wygrał absolutny faworyt – Nacer Bouhanni (Cofidis). Drugi był Jens Debusschere (Lotto Soudal), a trzeci Sondre Holst Enger (IAM Cycling).
Wyniki pierwszego etapu:
1 BOUHANNI Nacer COF 4:08:39
2 DEBUSSCHERE Jens LTS MT
3 ENGER Sondre Holst IAM MT
4 DEHAES Kenny WGG MT
5 GUARDINI Andrea AST MT
6 MARKUS Barry ROP MT
7 PLANCKAERT Baptiste WBC MT
8 BOUDAT Thomas DEN MT
9 RICKAERT Jonas TSV MT
10 BARBIER Rudy RML MT
11 DANIEL Maxime ALM MT
12 MANZIN Lorrenzo FDJ MT
13 FEILLU Romain AUB MT
14 GIRAUD Benjamin DMP MT
15 SISKEVICIUS Evaldas DMP MT
16 VAN HOECKE Gijs TSV MT
17 MCLAY Daniel FVC MT
18 LOOIJ André ROP MT
19 ALAPHILIPPE Bryan ADT MT
20 DUQUE Leonardo DMP MT
21 BOECKMANS Kris LTS MT
22 BIHEL César AUB MT
23 SINNER Benoît ADT MT
24 OFFREDO Yoann FDJ MT
25 CALMEJANE Lilian DEN MT
26 DE VREESE Laurens AST MT
27 LADAGNOUS Matthieu FDJ MT
28 ZAKHAROV Artyom AST MT
29 KERKHOF Tim ROP MT
30 BAGDONAS Gediminas ALM MT
31 TLEUBAYEV Ruslan AST MT
32 LOUBET Julien FVC MT
33 TURGIS Jimmy RML MT
34 HUTAROVICH Yauheni FVC MT
35 VAN DER LIJKE Nick ROP MT
36 LAPORTE Christophe COF MT
37 SMUKULIS Gatis AST MT
38 SOUPE Geoffrey COF MT
39 VAN GOETHEM Brian ROP MT
40 BIDARD François ALM MT
41 JAUREGUI Quentin ALM MT
42 LEVARLET Guillaume AUB MT
43 NAESEN Oliver IAM MT
44 TURGOT Sébastien ALM MT
45 BILLE Gaetan WGG MT
46 PICHOT Alexandre DEN MT
47 STEELS Stijn TSV MT
48 CHAVANEL Sébastien FDJ MT
49 VAN EMPEL Etienne ROP MT
50 MINARD Sébastien ALM MT
51 STENUIT Robin WGG MT
52 DENZ Nico ALM MT
53 PELLAUD Simon IAM MT
54 LEVEAU Jérémy RML MT
55 COMBAUD Romain DMP MT
56 JAKIN Alo AUB MT
57 POLS Ruben TSV MT
58 VEUCHELEN Frederik WGG MT
59 BOUHANNI Rayane COF MT
60 CHEVALIER Olivier WBC MT
61 POULHIÈS Stéphane ADT MT
62 BODIOT Alexis ADT MT
63 SPRENGERS Thomas TSV MT
64 BENOOT Tiesj LTS MT
65 LABORIE Christophe DMP MT
66 GENE Yohann DEN MT
67 DUVAL Julien ADT MT
68 WARNIER Antoine WBC MT
69 SLIK Ivar ROP MT
70 AYAZBAYEV Maxat AST MT
71 STASSEN Julien WBC MT
72 KAMYSHEV Arman AST MT
73 HUREL Tony DEN MT
74 KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP MT
75 HOOGERLAND Johnny ROP MT
76 VANTOMME Maxime RML MT
77 LEMOINE Cyril COF MT
78 CORNU Jérémy DEN MT
79 NAPOLITANO Danilo WGG MT
80 MCNALLY Mark WGG MT
81 WALLAYS Jelle LTS MT
82 GAUDIN Damien ALM MT
83 THÉVENOT Guillaume DEN MT
84 BIDEAU Jean-Marc FVC MT
85 VAN GENECHTEN Jonas IAM MT
86 WALLAYS Jens TSV MT
87 CHEVRIER Clément IAM MT
88 FUMEAUX Jonathan IAM MT
89 LANG Pirmin IAM MT
90 SEYNAEVE Lander WGG MT
91 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ MT
92 MORICE Julien DEN MT
93 REZA Kévin FDJ MT
94 BRUN Frédéric FVC MT
95 HABEAUX Grégory WBC MT
96 TRONET Steven FVC MT
97 DELFOSSE Sébastien WBC MT
98 JARRIER Benoît FVC MT
99 DEVRIENDT Tom WGG MT
100 BOZIC Borut COF MT
101 FRISON Frederik LTS MT
102 DE BUYST Jasper LTS 18
103 SARAMOTINS Aleksejs IAM 23
104 SIEBERG Marcel LTS 37
105 ANTOMARCHI Julien RML 42
106 DE WINTER Ludwig WBC 45
107 DE KETELE Kenny TSV MT
108 BOUVRY Dieter RML MT
109 BROECKX Stig LTS MT
110 DERUETTE Thomas WBC MT
111 THOMAS Benjamin ADT MT
112 PINEAU Cédric FDJ 54
113 LE BON Johan FDJ 58
114 GUYOT Yann ADT 3:35
115 DE PAUW Moreno TSV 3:43
116 ROSTOLLAN Thomas ADT 4:03
117 COUSIN Jérôme COF 8:17
118 HOFSTETTER Hugo COF MT
119 HIVERT Jonathan FVC MT
120 LAAS Martin DMP 16:10
Abandonos
RENAULT Maxime AUB
ARISTI GARDOKI Mikel DMP
POUILLY Félix RML
Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1 BOUHANNI Nacer 21 COF 4:08:26 4:08:26
2 DEBUSSCHERE Jens LTS 5
3 ENGER Sondre Holst IAM 9
4 JAUREGUI Quentin ALM 10
5 LOUBET Julien FVC 11
6 CALMEJANE Lilian DEN 12
7 LAPORTE Christophe COF MT
8 DEHAES Kenny WGG 13
9 GUARDINI Andrea AST MT
10 MARKUS Barry ROP MT
11 PLANCKAERT Baptiste WBC MT
12 BOUDAT Thomas DEN MT
13 RICKAERT Jonas TSV MT
14 BARBIER Rudy RML MT
15 DANIEL Maxime ALM MT
16 MANZIN Lorrenzo FDJ MT
17 FEILLU Romain AUB MT
18 GIRAUD Benjamin DMP MT
19 SISKEVICIUS Evaldas DMP MT
20 VAN HOECKE Gijs TSV MT
21 MCLAY Daniel FVC MT
22 LOOIJ André ROP MT
23 ALAPHILIPPE Bryan ADT MT
24 DUQUE Leonardo DMP MT
25 BOECKMANS Kris LTS MT
26 BIHEL César AUB MT
27 SINNER Benoît ADT MT
28 OFFREDO Yoann FDJ MT
29 DE VREESE Laurens AST MT
30 LADAGNOUS Matthieu FDJ MT
31 ZAKHAROV Artyom AST MT
32 KERKHOF Tim ROP MT
33 BAGDONAS Gediminas ALM MT
34 TLEUBAYEV Ruslan AST MT
35 TURGIS Jimmy RML MT
36 HUTAROVICH Yauheni FVC MT
37 VAN DER LIJKE Nick ROP MT
38 SMUKULIS Gatis AST MT
39 SOUPE Geoffrey COF MT
40 VAN GOETHEM Brian ROP MT
41 BIDARD François ALM MT
42 LEVARLET Guillaume AUB MT
43 NAESEN Oliver IAM MT
44 TURGOT Sébastien ALM MT
45 BILLE Gaetan WGG MT
46 PICHOT Alexandre DEN MT
47 STEELS Stijn TSV MT
48 CHAVANEL Sébastien FDJ MT
49 VAN EMPEL Etienne ROP MT
50 MINARD Sébastien ALM MT
51 STENUIT Robin WGG MT
52 DENZ Nico ALM MT
53 PELLAUD Simon IAM MT
54 LEVEAU Jérémy RML MT
55 COMBAUD Romain DMP MT
56 JAKIN Alo AUB MT
57 POLS Ruben TSV MT
58 VEUCHELEN Frederik WGG MT
59 BOUHANNI Rayane COF MT
60 CHEVALIER Olivier WBC MT
61 POULHIÈS Stéphane ADT MT
62 BODIOT Alexis ADT MT
63 SPRENGERS Thomas TSV MT
64 BENOOT Tiesj LTS MT
65 LABORIE Christophe DMP MT
66 GENE Yohann DEN MT
67 DUVAL Julien ADT MT
68 WARNIER Antoine WBC MT
69 SLIK Ivar ROP MT
70 AYAZBAYEV Maxat AST MT
71 STASSEN Julien WBC MT
72 KAMYSHEV Arman AST MT
73 HUREL Tony DEN MT
74 KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP MT
75 HOOGERLAND Johnny ROP MT
76 VANTOMME Maxime RML MT
77 LEMOINE Cyril COF MT
78 CORNU Jérémy DEN MT
79 NAPOLITANO Danilo WGG MT
80 MCNALLY Mark WGG MT
81 WALLAYS Jelle LTS MT
82 GAUDIN Damien ALM MT
83 THÉVENOT Guillaume DEN MT
84 BIDEAU Jean-Marc FVC MT
85 VAN GENECHTEN Jonas IAM MT
86 WALLAYS Jens TSV MT
87 CHEVRIER Clément IAM MT
88 FUMEAUX Jonathan IAM MT
89 LANG Pirmin IAM MT
90 SEYNAEVE Lander WGG MT
91 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ MT
92 MORICE Julien DEN MT
93 REZA Kévin FDJ MT
94 BRUN Frédéric FVC MT
95 HABEAUX Grégory WBC MT
96 TRONET Steven FVC MT
97 DELFOSSE Sébastien WBC MT
98 JARRIER Benoît FVC MT
99 DEVRIENDT Tom WGG MT
100 BOZIC Borut COF MT
101 FRISON Frederik LTS MT
102 DE BUYST Jasper LTS 31
103 SARAMOTINS Aleksejs IAM 36
104 SIEBERG Marcel LTS 50
105 ANTOMARCHI Julien RML 55
106 DE WINTER Ludwig WBC 58
107 DE KETELE Kenny TSV MT
108 BOUVRY Dieter RML MT
109 BROECKX Stig LTS MT
110 DERUETTE Thomas WBC MT
111 THOMAS Benjamin ADT MT
112 PINEAU Cédric FDJ 1:07
113 LE BON Johan FDJ 1:11
114 GUYOT Yann ADT 3:48
115 DE PAUW Moreno TSV 3:56
116 ROSTOLLAN Thomas ADT 4:16
117 COUSIN Jérôme COF 8:30
118 HOFSTETTER Hugo COF MT
119 HIVERT Jonathan FVC MT
120 LAAS Martin