Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał pierwszy etap i został liderem Tour de Picardie.

16. ekip stanęło dziś na starcie Tour de Picardie. Z numerem jeden jechał ubiegłoroczny triumfator, Kris Boeckmans (Lotto – Soudal). Niestety na liście startowej nie było Polaków.

Pierwszy etap prowadził z Chaumont-en-Vexin do Formerie i liczył niespełna 177 kilometrów. Profil zdecydowanie sprzyjał sprinterom.

picardie 1 etap

Zgodnie z oczekiwaniami na początku etapu w odjazd zabrało się pięciu kolarzy. Jednak ich akcja została skasowana przez peleton na 63 kilometry przed metą. Po lotnej premii, którą wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis) z peletonu zaatakowała dwójka Guillaume Thevenot (Direct Energie) i Brian van Goethem (Roompot – Oranje Peloton).

Także ta akcja nie była po myśli dużej grupy i zakończyła się na 18 kilometrów przed kreską. Sprinterski finisz wygrał absolutny faworyt – Nacer Bouhanni (Cofidis). Drugi był Jens Debusschere (Lotto Soudal), a trzeci Sondre Holst Enger (IAM Cycling).

Wyniki pierwszego etapu:

1        BOUHANNI Nacer        COF    4:08:39
2        DEBUSSCHERE Jens        LTS    MT
3        ENGER Sondre Holst        IAM    MT
4        DEHAES Kenny        WGG    MT
5        GUARDINI Andrea        AST    MT
6        MARKUS Barry        ROP    MT
7        PLANCKAERT Baptiste        WBC    MT
8        BOUDAT Thomas        DEN    MT
9        RICKAERT Jonas        TSV    MT
10        BARBIER Rudy        RML    MT
11        DANIEL Maxime        ALM    MT
12        MANZIN Lorrenzo        FDJ    MT
13        FEILLU Romain        AUB    MT
14        GIRAUD Benjamin        DMP    MT
15        SISKEVICIUS Evaldas        DMP    MT
16        VAN HOECKE Gijs        TSV    MT
17        MCLAY Daniel        FVC    MT
18        LOOIJ André        ROP    MT
19        ALAPHILIPPE Bryan        ADT    MT
20        DUQUE Leonardo        DMP    MT
21        BOECKMANS Kris        LTS    MT
22        BIHEL César        AUB    MT
23        SINNER Benoît        ADT    MT
24        OFFREDO Yoann        FDJ    MT
25        CALMEJANE Lilian        DEN    MT
26        DE VREESE Laurens        AST    MT
27        LADAGNOUS Matthieu        FDJ    MT
28        ZAKHAROV Artyom        AST    MT
29        KERKHOF Tim        ROP    MT
30        BAGDONAS Gediminas        ALM    MT
31        TLEUBAYEV Ruslan        AST    MT
32        LOUBET Julien        FVC    MT
33        TURGIS Jimmy        RML    MT
34        HUTAROVICH Yauheni        FVC    MT
35        VAN DER LIJKE Nick        ROP    MT
36        LAPORTE Christophe        COF    MT
37        SMUKULIS Gatis        AST    MT
38        SOUPE Geoffrey        COF    MT
39        VAN GOETHEM Brian        ROP    MT
40        BIDARD François        ALM    MT
41        JAUREGUI Quentin        ALM    MT
42        LEVARLET Guillaume        AUB    MT
43        NAESEN Oliver        IAM    MT
44        TURGOT Sébastien        ALM    MT
45        BILLE Gaetan        WGG    MT
46        PICHOT Alexandre        DEN    MT
47        STEELS Stijn        TSV    MT
48        CHAVANEL Sébastien        FDJ    MT
49        VAN EMPEL Etienne        ROP    MT
50        MINARD Sébastien        ALM    MT
51        STENUIT Robin        WGG    MT
52        DENZ Nico        ALM    MT
53        PELLAUD Simon        IAM    MT
54        LEVEAU Jérémy        RML    MT
55        COMBAUD Romain        DMP    MT
56        JAKIN Alo        AUB    MT
57        POLS Ruben        TSV    MT
58        VEUCHELEN Frederik        WGG    MT
59        BOUHANNI Rayane        COF    MT
60        CHEVALIER Olivier        WBC    MT
61        POULHIÈS Stéphane        ADT    MT
62        BODIOT Alexis        ADT    MT
63        SPRENGERS Thomas        TSV    MT
64        BENOOT Tiesj        LTS    MT
65        LABORIE Christophe        DMP    MT
66        GENE Yohann        DEN    MT
67        DUVAL Julien        ADT    MT
68        WARNIER Antoine        WBC    MT
69        SLIK Ivar        ROP    MT
70        AYAZBAYEV Maxat        AST    MT
71        STASSEN Julien        WBC    MT
72        KAMYSHEV Arman        AST    MT
73        HUREL Tony        DEN    MT
74        KRAGH ANDERSEN Asbjørn        DMP    MT
75        HOOGERLAND Johnny        ROP    MT
76        VANTOMME Maxime        RML    MT
77        LEMOINE Cyril        COF    MT
78        CORNU Jérémy        DEN    MT
79        NAPOLITANO Danilo        WGG    MT
80        MCNALLY Mark        WGG    MT
81        WALLAYS Jelle        LTS    MT
82        GAUDIN Damien        ALM    MT
83        THÉVENOT Guillaume        DEN    MT
84        BIDEAU Jean-Marc        FVC    MT
85        VAN GENECHTEN Jonas        IAM    MT
86        WALLAYS Jens        TSV    MT
87        CHEVRIER Clément        IAM    MT
88        FUMEAUX Jonathan        IAM    MT
89        LANG Pirmin        IAM    MT
90        SEYNAEVE Lander        WGG    MT
91        LECUISINIER Pierre-Henri        FDJ    MT
92        MORICE Julien        DEN    MT
93        REZA Kévin        FDJ    MT
94        BRUN Frédéric        FVC    MT
95        HABEAUX Grégory        WBC    MT
96        TRONET Steven        FVC    MT
97        DELFOSSE Sébastien        WBC    MT
98        JARRIER Benoît        FVC    MT
99        DEVRIENDT Tom        WGG    MT
100        BOZIC Borut        COF    MT
101        FRISON Frederik        LTS    MT
102        DE BUYST Jasper        LTS    18
103        SARAMOTINS Aleksejs        IAM    23
104        SIEBERG Marcel        LTS    37
105        ANTOMARCHI Julien        RML    42
106        DE WINTER Ludwig        WBC    45
107        DE KETELE Kenny        TSV    MT
108        BOUVRY Dieter        RML    MT
109        BROECKX Stig        LTS    MT
110        DERUETTE Thomas        WBC    MT
111        THOMAS Benjamin        ADT    MT
112        PINEAU Cédric        FDJ    54
113        LE BON Johan        FDJ    58
114        GUYOT Yann        ADT    3:35
115        DE PAUW Moreno        TSV    3:43
116        ROSTOLLAN Thomas        ADT    4:03
117        COUSIN Jérôme        COF    8:17
118        HOFSTETTER Hugo        COF    MT
119        HIVERT Jonathan        FVC    MT
120        LAAS Martin        DMP    16:10
Abandonos
RENAULT Maxime        AUB
ARISTI GARDOKI Mikel        DMP
POUILLY Félix        RML

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1        BOUHANNI Nacer        21    COF    4:08:26    4:08:26
2        DEBUSSCHERE Jens        LTS        5
3        ENGER Sondre Holst        IAM        9
4        JAUREGUI Quentin        ALM        10
5        LOUBET Julien        FVC        11
6        CALMEJANE Lilian        DEN        12
7        LAPORTE Christophe        COF        MT
8        DEHAES Kenny        WGG        13
9        GUARDINI Andrea        AST        MT
10        MARKUS Barry        ROP        MT
11        PLANCKAERT Baptiste        WBC        MT
12        BOUDAT Thomas        DEN        MT
13        RICKAERT Jonas        TSV        MT
14        BARBIER Rudy        RML        MT
15        DANIEL Maxime        ALM        MT
16        MANZIN Lorrenzo        FDJ        MT
17        FEILLU Romain        AUB        MT
18        GIRAUD Benjamin        DMP        MT
19        SISKEVICIUS Evaldas        DMP        MT
20        VAN HOECKE Gijs        TSV        MT
21        MCLAY Daniel        FVC        MT
22        LOOIJ André        ROP        MT
23        ALAPHILIPPE Bryan        ADT        MT
24        DUQUE Leonardo        DMP        MT
25        BOECKMANS Kris        LTS        MT
26        BIHEL César        AUB        MT
27        SINNER Benoît        ADT        MT
28        OFFREDO Yoann        FDJ        MT
29        DE VREESE Laurens        AST        MT
30        LADAGNOUS Matthieu        FDJ        MT
31        ZAKHAROV Artyom        AST        MT
32        KERKHOF Tim        ROP        MT
33        BAGDONAS Gediminas        ALM        MT
34        TLEUBAYEV Ruslan        AST        MT
35        TURGIS Jimmy        RML        MT
36        HUTAROVICH Yauheni        FVC        MT
37        VAN DER LIJKE Nick        ROP        MT
38        SMUKULIS Gatis        AST        MT
39        SOUPE Geoffrey        COF        MT
40        VAN GOETHEM Brian        ROP        MT
41        BIDARD François        ALM        MT
42        LEVARLET Guillaume        AUB        MT
43        NAESEN Oliver        IAM        MT
44        TURGOT Sébastien        ALM        MT
45        BILLE Gaetan        WGG        MT
46        PICHOT Alexandre        DEN        MT
47        STEELS Stijn        TSV        MT
48        CHAVANEL Sébastien        FDJ        MT
49        VAN EMPEL Etienne        ROP        MT
50        MINARD Sébastien        ALM        MT
51        STENUIT Robin        WGG        MT
52        DENZ Nico        ALM        MT
53        PELLAUD Simon        IAM        MT
54        LEVEAU Jérémy        RML        MT
55        COMBAUD Romain        DMP        MT
56        JAKIN Alo        AUB        MT
57        POLS Ruben        TSV        MT
58        VEUCHELEN Frederik        WGG        MT
59        BOUHANNI Rayane        COF        MT
60        CHEVALIER Olivier        WBC        MT
61        POULHIÈS Stéphane        ADT        MT
62        BODIOT Alexis        ADT        MT
63        SPRENGERS Thomas        TSV        MT
64        BENOOT Tiesj        LTS        MT
65        LABORIE Christophe        DMP        MT
66        GENE Yohann        DEN        MT
67        DUVAL Julien        ADT        MT
68        WARNIER Antoine        WBC        MT
69        SLIK Ivar        ROP        MT
70        AYAZBAYEV Maxat        AST        MT
71        STASSEN Julien        WBC        MT
72        KAMYSHEV Arman        AST        MT
73        HUREL Tony        DEN        MT
74        KRAGH ANDERSEN Asbjørn        DMP        MT
75        HOOGERLAND Johnny        ROP        MT
76        VANTOMME Maxime        RML        MT
77        LEMOINE Cyril        COF        MT
78        CORNU Jérémy        DEN        MT
79        NAPOLITANO Danilo        WGG        MT
80        MCNALLY Mark        WGG        MT
81        WALLAYS Jelle        LTS        MT
82        GAUDIN Damien        ALM        MT
83        THÉVENOT Guillaume        DEN        MT
84        BIDEAU Jean-Marc        FVC        MT
85        VAN GENECHTEN Jonas        IAM        MT
86        WALLAYS Jens        TSV        MT
87        CHEVRIER Clément        IAM        MT
88        FUMEAUX Jonathan        IAM        MT
89        LANG Pirmin        IAM        MT
90        SEYNAEVE Lander        WGG        MT
91        LECUISINIER Pierre-Henri        FDJ        MT
92        MORICE Julien        DEN        MT
93        REZA Kévin        FDJ        MT
94        BRUN Frédéric        FVC        MT
95        HABEAUX Grégory        WBC        MT
96        TRONET Steven        FVC        MT
97        DELFOSSE Sébastien        WBC        MT
98        JARRIER Benoît        FVC        MT
99        DEVRIENDT Tom        WGG        MT
100        BOZIC Borut        COF        MT
101        FRISON Frederik        LTS        MT
102        DE BUYST Jasper        LTS        31
103        SARAMOTINS Aleksejs        IAM        36
104        SIEBERG Marcel        LTS        50
105        ANTOMARCHI Julien        RML        55
106        DE WINTER Ludwig        WBC        58
107        DE KETELE Kenny        TSV        MT
108        BOUVRY Dieter        RML        MT
109        BROECKX Stig        LTS        MT
110        DERUETTE Thomas        WBC        MT
111        THOMAS Benjamin        ADT        MT
112        PINEAU Cédric        FDJ        1:07
113        LE BON Johan        FDJ        1:11
114        GUYOT Yann        ADT        3:48
115        DE PAUW Moreno        TSV        3:56
116        ROSTOLLAN Thomas        ADT        4:16
117        COUSIN Jérôme        COF        8:30
118        HOFSTETTER Hugo        COF        MT
119        HIVERT Jonathan        FVC        MT
120        LAAS Martin