Reprezentacja Niemiec wygrała sztafetę ekip mieszanych na mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym.

Na zakończenie rywalizacji w Plouay na zawodników i zawodniczki czekała sztafeta mieszana. W każdej z drużyn mieliśmy po trzy kolarki i trzech kolarzy. Ekipy miały do przejechania łącznie prawie 55 kilometrów.

Niestety do walki o medale przystąpiło tylko sześć reprezentacji, które były podzielone na dwie grupy.

W pierwszej najlepszy czas wykręciła reprezentacja Szwajcarii (Kathrin Stirnemann, Marlen Reusser, Elise Chabbey, Claudio Imhof, Stefan Bissegger i Robin Froidevaux) – 1h 14m i 40 sekund. Bardzo dużo straciła reprezentacja Belgii. Niestety jeden z jej zawodników (Rune Herregodts) upadł na zjeździe, co mocno utrudniło rywalizację pozostałym reprezentantom.

W drugiej grupie reprezentacja Francji straciła od Szwajcarii prawie dwie i pół minuty, ale to plasowało tę ekipę na ten moment na drugim miejscu. Drużyna Włoch była lepsza od Francji o 14 sekund i wywalczyła tym samym brązowy medal.

Świetnie pojechała reprezentacja Niemiec (Lisa Brennauer, Mieke Kröger, Lisa Klein, Miguel Heidemann, Justin Wolf i Michel Hessmann), która wywalczyła złoty medal pokonując Szwajcarię o niespełna 30 sekund.

Wyniki:

1 Niemcy (Brennauer, Kröger, Klein, Heidemann, Wolf, Heßmann) 1:14:14
2 Szwajcaria (Stirnemann, Reusser, Chabbey, Imhof, Bissegger, Froidevaux) +0:24
3 Włochy (Bussi, Cecchini, Guazzini, Bertazzo, Affini, Plebani) +2:33
4 Francja(Cordon-Ragot, E. Duval, Grossetete, J. Duval, Grondin, Vauquelin) +2:47
5 Belgia (Van De Velde, Van De Vel, Bossuyt, Campenaerts, De Plus, Herregodts) +4:05
6 Ukraina (Vysotska, Sharga, V. Kononenko, M. Kononenko, Golovash, Kulyk) +4:29