Reprezentant Norwegii Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X Pro Cycling Team) został mistrzem Europy w wyścigu ze startu wspólnego dla kolarzy poniżej 23 roku życia we francuskim Plouay.

Zawodnicy poniżej 23 roku życia mieli do pokonania 10 rund po 13,71 kilometra każda, co złożyło się na 137,5 kilometra ścigania po pagórkowatej trasie wokół Plouay.

Na starcie wyścigu o medale mistrzostw Europy stawili się reprezentanci Polski: Szymon Krawczyk, Damian Papierski, Piotr Pękala (wszyscy CCC Development Team), Jakub Murias (Voster ATS Team), Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) oraz Adam Kuś (TC Chrobry Scott Głogów).

Na deszczowej dziś trasie w Plouay po trzech okrążeniach na czele z 30-sekundową przewagą nad peletonem jechała dwuosobowa ucieczka. Znaleźli się w niej reprezentant gospodarzy Nicolas Debeaumarché oraz Norweg Sindre Kulset. Harce tych dwóch wspomnianych kolarzy nie potrwały, jednak zbyt długo i w połowie rywalizacji na czele jechała grupa zasadnicza. Na kolejnych okrążeniach dochodziło do kolejnych ataków. Po zakończeniu szóstej z dziesięciu rund na czele jechała trzyosobowa czołówka. Jechali w niej Holender Marijn van den Berg, reprezentant Niemiec Jakob Geßner oraz Czech Vojtěch Řepa. Peleton tracił do nich w tym momencie około dwóch minut. Za uciekinierami jechała, jeszcze kilkunastoosobowa pogoń tracąca wtedy 45 sekund do czołówki.

Na finałowe okrążenie wjechała ośmioosobowa czołówka z przewagą zaledwie 22 sekund nad goniącym peletonem. Następnie wśród nich wyklarowała się trójka medalistów europejskiego czempionatu, którzy zdążyli dotrzeć na metę tuż przed grupą zasadniczą. Najlepszy na finiszowych metrach był Norweg Jonas Iversby Hvideberg. Srebrny medal wywalczył Duńczyk Anthon Charmig (ColoQuick), a na najniższym stopniu podium stanął Czech Vojtěch Řepa (Topforex Lapierre Pro Cycling Team). Najlepszy z reprezentantów Polski Szymon Krawczyk (CCC Development Team) zajął 20. miejsce.

Pełne wyniki wyścigu ze startu wspólnego orlików.