Mads Pedersen niespodziewanie sięgnął po zwycięstwo na finiszu w Zabrzu. Duńczyk pokonał m.in Pascala Ackermanna i Jaspera Philipsena.
Dzisiejszy, 2. etap Tour de Pologne rozpoczynał się w Opolu. Dla największego polskiego wyścigu był to powrót do stolicy województwa opolskiego po ośmiu latach. Natomiast miasto, w którym kończył się etap nie był żadną nowością – było nim Zabrze, które gości wyścig już od czterech lat.
Odcinek, który mieli dziś pokonać kolarze był najkrótszym w tegorocznej odsłonie Wyścigu Dookoła Polski – liczył sobie niecałe 152 kilometry. Nie był też specjalnie wymagający, znalazł się na nim zaledwie jeden sklasyfikowany podjazd – góra św. Anny. Kolejne blisko 100 kilometrów prowadziło po praktycznie całkowicie płaskim terenie.
Wszystko wskazywało więc na to, że na ostatnich metrach po raz kolejny ujrzymy walkę sprinterów. Zanim to jednak nastąpiło, od głównej grupy oderwała się ucieczka. Co ciekawe znalazło się w niej dwóch z czterech uczestników wczorajszego odjazdu – Maciej Paterski (Reprezentacja Polski) i Julius van den Berg (EF Education First). Zabrakło w niej natomiast Samuela Branda i Kamila Małeckiego, który po wycofaniu Marca Sarreau i Fabio Jakobsena stał się właścicielem żółtej koszulki.
Na pierwszych kilometrach peleton nieco odpuścił uciekającą dwójkę, dzięki czemu jej przewaga szybko urosła do blisko siedmiu minut. Z tyłu po raz drugi z rzędu najmocniej pracował Maciej Bodnar – jeden z niewielu zawodników, którzy byli w peletonie, gdy wyścig po raz ostatni zawitał na Opolszczyznę.
Oczywiście mimo jego pracy, przewaga uciekinierów wciąż była duża, co oznaczało, że to oni rozstrzygną między sobą wszystkie premie na trasie. Wyglądało na to, że panowie zawarli między sobą umowę – jadący w koszulce najlepszego górala Van den Berg zgarnął górską premię na Górze św. Anny, a przewodzący klasyfikacji najaktywniejszych Paterski wygrał oba lotne finisze.
Obaj kolarze jechali z przodu jeszcze przez dłuższy czas, ale w końcu, na około 17 kilometrów przed metą zostali wchłonięci przez peleton. Tempo zaczęli nadawać kolarze pracujący dla sprinterów, a z przodu pojawili się także zawodnicy Team Ineos, chcący chronić Richarda Carapaza.
Na około 10 kilometrów przed metą z przodu widać było już kilka pociągów sprinterskich, także ten tworzony przez kolarzy z Reprezentacji Polski, którzy przygotowali się rozprowadzenia Alana Banaszka. Wczoraj kolarz Mazowsze Serce Polski ucierpiał w kraksie, dziś miał chrapkę na dobry wynik.
Tuż przed zakończeniem przedostatniego okrążenia na atak zdecydował się niespodziewanie Patryk Stosz, ale szybko wrócił do peletonu. Walka o ustawienie swojego sprintera w jak najlepszej pozycji weszła w ostatnią fazę. Bardzo dobrze wyglądała sytuacja Jaspera Philipsena z UAE Team i Pascala Ackermanna z BORA-hansgrohe, jednak najlepiej spisali się kolarze Treka-Segafredo, którzy rozprowadzali… Madsa Pedersena.
I rzeczywiście – to właśnie on, kompletnie niespodziewanie, pokonał wielu, przynajmniej w teorii, szybszych zawodników i sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo, odkąd we wrześniu zdobył tęczową koszulkę. Podium uzupełnili Pascal Ackermann i… kolejny niespodziewany bohater dzisiejszego dnia – Davide Ballerini z Deceunincku-Quick Step, któremu zależało na tym, by móc dedykować zwycięstwo zespołowemu koledze – Fabio Jakobsenowi. Nie udało się, ale i tak brawa za świetną postawę.
Dobrze spisali się również polscy sprinterzy – nieźle rozprowadzany Alan Banaszek zajął 15. pozycję, natomiast Szymon Sajnok dojechał do mety jako 7.
1 | PEDERSEN Mads | Trek – Segafredo | 3:26:02 | ||
2 | ACKERMANN Pascal | BORA – hansgrohe | ,, | ||
3 | BALLERINI Davide | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
4 | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
5 | DAINESE Alberto | Team Sunweb | ,, | ||
6 | TORRES Albert | Movistar Team | ,, | ||
7 | SAJNOK Szymon | CCC Team | ,, | ||
8 | PHILIPSEN Jasper | UAE-Team Emirates | ,, | ||
9 | ALLEGAERT Piet | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
10 | ROELANDTS Jürgen | Movistar Team | ,, | ||
11 | MEZGEC Luka | Mitchelton-Scott | ,, | ||
12 | CAVENDISH Mark | Bahrain – McLaren | ,, | ||
13 | BATTISTELLA Samuele | NTT Pro Cycling | ,, | ||
14 | SELIG Rüdiger | BORA – hansgrohe | ,, | ||
15 | BANASZEK Alan | Poland | ,, | ||
16 | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | ,, | ||
17 | COSTA Rui | UAE-Team Emirates | ,, | ||
18 | BEVIN Patrick | CCC Team | ,, | ||
19 | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
20 | GODON Dorian | AG2R La Mondiale | ,, | ||
21 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | ,, | ||
22 | GIBBONS Ryan | NTT Pro Cycling | ,, | ||
23 | STUYVEN Jasper | Trek – Segafredo | ,, | ||
24 | ROVNY Ivan | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
25 | GIDICH Yevgeniy | Astana Pro Team | ,, | ||
26 | CARAPAZ Richard | Team INEOS | ,, | ||
27 | DEGENKOLB John | Lotto Soudal | ,, | ||
28 | LIENHARD Fabian | Groupama – FDJ | ,, | ||
29 | BEWLEY Sam | Mitchelton-Scott | ,, | ||
30 | SCHWARZMANN Michael | BORA – hansgrohe | ,, | ||
31 | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | ,, | ||
32 | BANASZEK Adrian | Poland | ,, | ||
33 | CRAS Steff | Lotto Soudal | ,, | ||
34 | OLIVEIRA Rui | UAE-Team Emirates | ,, | ||
35 | MAJKA Rafał | BORA – hansgrohe | ,, | ||
36 | VAN EMDEN Jos | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
37 | HOFLAND Moreno | EF Pro Cycling | ,, | ||
38 | MAŁECKI Kamil | CCC Team | ,, | ||
39 | THEUNS Edward | Trek – Segafredo | ,, | ||
40 | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
41 | MAS Lluís | Movistar Team | ,, | ||
42 | VINGEGAARD Jonas | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
43 | FOSS Tobias | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
44 | JAUREGUI Quentin | AG2R La Mondiale | ,, | ||
45 | VALTER Attila | CCC Team | ,, | ||
46 | WELLENS Tim | Lotto Soudal | ,, | ||
47 | CATTANEO Mattia | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
48 | DUNBAR Eddie | Team INEOS | ,, | ||
49 | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poland | ,, | ||
50 | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | ,, | ||
51 | GASPAROTTO Enrico | NTT Pro Cycling | ,, | ||
52 | IMPEY Daryl | Mitchelton-Scott | ,, | ||
53 | CHAVES Esteban | Mitchelton-Scott | ,, | ||
54 | KELDERMAN Wilco | Team Sunweb | ,, | ||
55 | YATES Simon | Mitchelton-Scott | ,, | ||
56 | HANSEN Jesper | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
57 | POWLESS Neilson | EF Pro Cycling | ,, | ||
58 | LIEPIŅŠ Emīls | Trek – Segafredo | ,, | ||
59 | GESCHKE Simon | CCC Team | ,, | ||
60 | HOULE Hugo | Astana Pro Team | ,, | ||
61 | HAAS Nathan | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
62 | POELS Wout | Bahrain – McLaren | ,, | ||
63 | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | ,, | ||
64 | GOŁAŚ Michał | Team INEOS | ,, | ||
65 | GRADEK Kamil | CCC Team | ,, | ||
66 | DOULL Owain | Team INEOS | ,, | ||
67 | DELAGE Mickaël | Groupama – FDJ | ,, | ||
68 | MCNULTY Brandon | UAE-Team Emirates | ,, | ||
69 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | ,, | ||
70 | MOLARD Rudy | Groupama – FDJ | ,, | ||
71 | MORA Sebastián | Movistar Team | ,, | ||
72 | CHERNETSKI Sergei | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
73 | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | ,, | ||
74 | IZAGIRRE Ion | Astana Pro Team | ,, | ||
75 | PADUN Mark | Bahrain – McLaren | ,, | ||
76 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R La Mondiale | ,, | ||
77 | SCHACHMANN Maximilian | BORA – hansgrohe | ,, | ||
78 | KING Ben | NTT Pro Cycling | ,, | ||
79 | KNOX James | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
80 | MARCZYŃSKI Tomasz | Lotto Soudal | ,, | ||
81 | SCARONI Cristian | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
82 | MÄDER Gino | NTT Pro Cycling | ,, | ||
83 | DE BOD Stefan | NTT Pro Cycling | ,, | ||
84 | RIKUNOV Petr | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
85 | EVENEPOEL Remco | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
86 | NIEVE Mikel | Mitchelton-Scott | ,, | ||
87 | LE GAC Olivier | Groupama – FDJ | ,, | ||
88 | NEKRASOV Denis | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
89 | ERVITI Imanol | Movistar Team | ,, | ||
90 | WHELAN James | EF Pro Cycling | ,, | ||
91 | ARCAS Jorge | Movistar Team | ,, | ||
92 | ZAKARIN Ilnur | CCC Team | ,, | ||
93 | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | ,, | ||
94 | THOMAS Benjamin | Groupama – FDJ | ,, | ||
95 | HAMILTON Chris | Team Sunweb | ,, | ||
96 | BROŻYNA Piotr | Poland | ,, | ||
97 | DEVENYNS Dries | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
98 | PFINGSTEN Christoph | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
99 | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
100 | CATAFORD Alexander | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
101 | KLUGE Roger | Lotto Soudal | ,, | ||
102 | HINDLEY Jai | Team Sunweb | ,, | ||
103 | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | ,, | ||
104 | BERNAS Paweł | Poland | ,, | ||
105 | ROUX Anthony | Groupama – FDJ | ,, | ||
106 | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | ,, | ||
107 | NYCH Artem | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
108 | SIMMONS Quinn | Trek – Segafredo | ,, | ||
109 | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | ,, | ||
110 | CHERKASOV Nikolay | Gazprom – RusVelo | ,, | ||
111 | GREGAARD Jonas | Astana Pro Team | ,, | ||
112 | STOSZ Patryk | Poland | ,, | ||
113 | BAUHAUS Phil | Bahrain – McLaren | ,, | ||
114 | PICCOLI James | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
115 | DOMONT Axel | AG2R La Mondiale | ,, | ||
116 | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | ,, | ||
117 | SUNDERLAND Dylan | NTT Pro Cycling | ,, | ||
118 | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
119 | NATAROV Yuriy | Astana Pro Team | ,, | ||
120 | HARPER Chris | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
121 | VERMOTE Julien | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
122 | STORK Florian | Team Sunweb | ,, | ||
123 | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | ,, | ||
124 | LOZANO David | Team Novo Nordisk | ,, | ||
125 | VAHTRA Norman | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
126 | BRÄNDLE Matthias | Israel Start-Up Nation | ,, | ||
127 | RUTSCH Jonas | EF Pro Cycling | ,, | ||
128 | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | ,, | ||
129 | DIBBEN Jonathan | Lotto Soudal | ,, | ||
130 | TANFIELD Harry | AG2R La Mondiale | ,, | ||
131 | MULLEN Ryan | Trek – Segafredo | ,, | ||
132 | ROWE Luke | Team INEOS | 0:24 | ||
133 | KIRSCH Alex | Trek – Segafredo | ,, | ||
134 | STANNARD Ian | Team INEOS | ,, | ||
135 | MOLANO Juan Sebastián | UAE-Team Emirates | 0:26 | ||
136 | SIEBERG Marcel | Bahrain – McLaren | 0:38 | ||
137 | HAUSSLER Heinrich | Bahrain – McLaren | ,, | ||
138 | GOUGEARD Alexis | AG2R La Mondiale | 0:53 | ||
139 | PATERSKI Maciej | Poland | ,, | ||
140 | RENARD Alexis | Israel Start-Up Nation | 0:54 | ||
141 | BODNAR Maciej | BORA – hansgrohe | ,, | ||
142 | OLIVEIRA Ivo | UAE-Team Emirates | 0:55 | ||
143 | LANGEVELD Sebastian | EF Pro Cycling | 1:06 | ||
144 | VAN DEN BERG Julius | EF Pro Cycling | ,, | ||
145 | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 1:07 | ||
146 | PEÁK Barnabás | Mitchelton-Scott | 1:14 | ||
147 | WRIGHT Alfred | Bahrain – McLaren | 1:19 | ||
148 | SCULLY Tom | EF Pro Cycling | 1:20 | ||
149 | DENNIS Rohan | Team INEOS | 1:27 | ||
DNS | PRADES Eduard | Movistar Team | – | ||
DNS | SARREAU Marc | Groupama – FDJ | ,, | ||
DNS | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
DNS | TOUZÉ Damien | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
1 | 22 | ▲21 | PEDERSEN Mads | Trek – Segafredo | 7:57:42 |
2 | 15 | ▲13 | ACKERMANN Pascal | BORA – hansgrohe | 0:04 |
3 | 3 | – | MAŁECKI Kamil | CCC Team | ,, |
4 | 4 | – | MEZGEC Luka | Mitchelton-Scott | 0:06 |
5 | 58 | ▲53 | BALLERINI Davide | Deceuninck – Quick Step | ,, |
6 | 24 | ▲18 | POELS Wout | Bahrain – McLaren | 0:09 |
7 | 5 | ▼2 | PHILIPSEN Jasper | UAE-Team Emirates | 0:10 |
8 | 7 | ▼1 | SAJNOK Szymon | CCC Team | ,, |
9 | 18 | ▲9 | DAINESE Alberto | Team Sunweb | ,, |
10 | 14 | ▲4 | CAVENDISH Mark | Bahrain – McLaren | ,, |
11 | 6 | ▼5 | GIBBONS Ryan | NTT Pro Cycling | ,, |
12 | 11 | ▼1 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | ,, |
13 | 19 | ▲6 | SELIG Rüdiger | BORA – hansgrohe | ,, |
14 | 33 | ▲19 | ROELANDTS Jürgen | Movistar Team | ,, |
15 | 20 | ▲5 | ROVNY Ivan | Gazprom – RusVelo | ,, |
16 | 10 | ▼6 | HOFLAND Moreno | EF Pro Cycling | ,, |
17 | 37 | ▲20 | COSTA Rui | UAE-Team Emirates | ,, |
18 | 35 | ▲17 | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck – Quick Step | ,, |
19 | 43 | ▲24 | GODON Dorian | AG2R La Mondiale | ,, |
20 | 38 | ▲18 | CARAPAZ Richard | Team INEOS | ,, |
21 | 23 | ▲2 | MAS Lluís | Movistar Team | ,, |
22 | 28 | ▲6 | JAUREGUI Quentin | AG2R La Mondiale | ,, |
23 | 40 | ▲17 | OLIVEIRA Rui | UAE-Team Emirates | ,, |
24 | 17 | ▼7 | POWLESS Neilson | EF Pro Cycling | ,, |
25 | 16 | ▼9 | HAAS Nathan | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
26 | 27 | ▲1 | CHAVES Esteban | Mitchelton-Scott | ,, |
27 | 47 | ▲20 | MAJKA Rafał | BORA – hansgrohe | ,, |
28 | 34 | ▲6 | DUNBAR Eddie | Team INEOS | ,, |
29 | 42 | ▲13 | VINGEGAARD Jonas | Team Jumbo-Visma | ,, |
30 | 25 | ▼5 | HOULE Hugo | Astana Pro Team | ,, |
31 | 41 | ▲10 | WELLENS Tim | Lotto Soudal | ,, |
32 | 50 | ▲18 | FOSS Tobias | Team Jumbo-Visma | ,, |
33 | 75 | ▲42 | BEVIN Patrick | CCC Team | ,, |
34 | 83 | ▲49 | BATTISTELLA Samuele | NTT Pro Cycling | ,, |
35 | 95 | ▲60 | BARBIER Rudy | Israel Start-Up Nation | ,, |
36 | 21 | ▼15 | EVENEPOEL Remco | Deceuninck – Quick Step | ,, |
37 | 44 | ▲7 | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | ,, |
38 | 52 | ▲14 | HANSEN Jesper | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
39 | 32 | ▼7 | SCHACHMANN Maximilian | BORA – hansgrohe | ,, |
40 | 9 | ▼31 | KLUGE Roger | Lotto Soudal | ,, |
41 | 36 | ▼5 | IZAGIRRE Ion | Astana Pro Team | ,, |
42 | 77 | ▲35 | CRAS Steff | Lotto Soudal | ,, |
43 | 60 | ▲17 | GASPAROTTO Enrico | NTT Pro Cycling | ,, |
44 | 39 | ▼5 | CHERNETSKI Sergei | Gazprom – RusVelo | ,, |
45 | 59 | ▲14 | YATES Simon | Mitchelton-Scott | ,, |
46 | 51 | ▲5 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | ,, |
47 | 30 | ▼17 | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | ,, |
48 | 69 | ▲21 | KELDERMAN Wilco | Team Sunweb | ,, |
49 | 54 | ▲5 | MOLARD Rudy | Groupama – FDJ | ,, |
50 | 72 | ▲22 | IMPEY Daryl | Mitchelton-Scott | ,, |
51 | 12 | ▼39 | BAUHAUS Phil | Bahrain – McLaren | ,, |
52 | 81 | ▲29 | VALTER Attila | CCC Team | ,, |
53 | 80 | ▲27 | CATTANEO Mattia | Deceuninck – Quick Step | ,, |
54 | 61 | ▲7 | MCNULTY Brandon | UAE-Team Emirates | ,, |
55 | 48 | ▼7 | SCARONI Cristian | Gazprom – RusVelo | ,, |
56 | 26 | ▼30 | BERNAS Paweł | Poland | ,, |
57 | 71 | ▲14 | GESCHKE Simon | CCC Team | ,, |
58 | 100 | ▲42 | BANASZEK Adrian | Poland | ,, |
59 | 45 | ▼14 | LE GAC Olivier | Groupama – FDJ | ,, |
60 | 65 | ▲5 | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | ,, |
61 | 55 | ▼6 | NIEVE Mikel | Mitchelton-Scott | ,, |
62 | 63 | ▲1 | KNOX James | Deceuninck – Quick Step | ,, |
63 | 64 | ▲1 | MARCZYŃSKI Tomasz | Lotto Soudal | ,, |
64 | 29 | ▼35 | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | ,, |
65 | 97 | ▲32 | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | ,, |
66 | 53 | ▼13 | PFINGSTEN Christoph | Team Jumbo-Visma | ,, |
67 | 49 | ▼18 | HINDLEY Jai | Team Sunweb | ,, |
68 | 103 | ▲35 | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poland | ,, |
69 | 76 | ▲7 | PADUN Mark | Bahrain – McLaren | ,, |
70 | 70 | – | RIKUNOV Petr | Gazprom – RusVelo | ,, |
71 | 66 | ▼5 | ZAKARIN Ilnur | CCC Team | ,, |
72 | 73 | ▲1 | ERVITI Imanol | Movistar Team | ,, |
73 | 56 | ▼17 | SIMMONS Quinn | Trek – Segafredo | ,, |
74 | 84 | ▲10 | DE BOD Stefan | NTT Pro Cycling | ,, |
75 | 90 | ▲15 | MÄDER Gino | NTT Pro Cycling | ,, |
76 | 67 | ▼9 | ROUX Anthony | Groupama – FDJ | ,, |
77 | 62 | ▼15 | CHERKASOV Nikolay | Gazprom – RusVelo | ,, |
78 | 74 | ▼4 | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
79 | 99 | ▲20 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R La Mondiale | ,, |
80 | 79 | ▼1 | HAMILTON Chris | Team Sunweb | ,, |
81 | 78 | ▼3 | BROŻYNA Piotr | Poland | ,, |
82 | 57 | ▼25 | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation | ,, |
83 | 87 | ▲4 | ARCAS Jorge | Movistar Team | ,, |
84 | 82 | ▼2 | DEVENYNS Dries | Deceuninck – Quick Step | ,, |
85 | 92 | ▲7 | THOMAS Benjamin | Groupama – FDJ | ,, |
86 | 86 | – | CATAFORD Alexander | Israel Start-Up Nation | ,, |
87 | 101 | ▲14 | WHELAN James | EF Pro Cycling | ,, |
88 | 68 | ▼20 | RUTSCH Jonas | EF Pro Cycling | ,, |
89 | 88 | ▼1 | PICCOLI James | Israel Start-Up Nation | ,, |
90 | 91 | ▲1 | DOMONT Axel | AG2R La Mondiale | ,, |
91 | 102 | ▲11 | NYCH Artem | Gazprom – RusVelo | ,, |
92 | 89 | ▼3 | VERMOTE Julien | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
93 | 93 | – | STORK Florian | Team Sunweb | ,, |
94 | 98 | ▲4 | DIBBEN Jonathan | Lotto Soudal | ,, |
95 | 94 | ▼1 | THEUNS Edward | Trek – Segafredo | 0:30 |
96 | 96 | – | STANNARD Ian | Team INEOS | 0:36 |
97 | 46 | ▼51 | HAUSSLER Heinrich | Bahrain – McLaren | 0:48 |
98 | 105 | ▲7 | NEKRASOV Denis | Gazprom – RusVelo | 0:52 |
99 | 104 | ▲5 | STOSZ Patryk | Poland | ,, |
100 | 108 | ▲8 | VAN EMDEN Jos | Team Jumbo-Visma | 1:00 |
101 | 107 | ▲6 | GRADEK Kamil | CCC Team | ,, |
102 | 110 | ▲8 | STUYVEN Jasper | Trek – Segafredo | 1:21 |
103 | 112 | ▲9 | DEGENKOLB John | Lotto Soudal | ,, |
104 | 118 | ▲14 | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 1:30 |
105 | 115 | ▲10 | DOULL Owain | Team INEOS | 1:31 |
106 | 117 | ▲11 | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | ,, |
107 | 116 | ▲9 | LOZANO David | Team Novo Nordisk | ,, |
108 | 122 | ▲14 | GIDICH Yevgeniy | Astana Pro Team | 1:43 |
109 | 121 | ▲12 | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo-Visma | ,, |
110 | 120 | ▲10 | GOŁAŚ Michał | Team INEOS | ,, |
111 | 119 | ▲8 | KING Ben | NTT Pro Cycling | ,, |
112 | 113 | ▲1 | KIRSCH Alex | Trek – Segafredo | 1:55 |
113 | 111 | ▼2 | SIEBERG Marcel | Bahrain – McLaren | 1:59 |
114 | 127 | ▲13 | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 2:01 |
115 | 128 | ▲13 | GREGAARD Jonas | Astana Pro Team | ,, |
116 | 126 | ▲10 | NATAROV Yuriy | Astana Pro Team | ,, |
117 | 130 | ▲13 | VAHTRA Norman | Israel Start-Up Nation | ,, |
118 | 125 | ▲7 | TANFIELD Harry | AG2R La Mondiale | ,, |
119 | 142 | ▲23 | TORRES Albert | Movistar Team | 2:30 |
120 | 138 | ▲18 | LIENHARD Fabian | Groupama – FDJ | ,, |
121 | 140 | ▲19 | BEWLEY Sam | Mitchelton-Scott | ,, |
122 | 136 | ▲14 | DELAGE Mickaël | Groupama – FDJ | ,, |
123 | 137 | ▲14 | MORA Sebastián | Movistar Team | ,, |
124 | 133 | ▲9 | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | ,, |
125 | 134 | ▲9 | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | ,, |
126 | 135 | ▲9 | MULLEN Ryan | Trek – Segafredo | ,, |
127 | 139 | ▲12 | BRÄNDLE Matthias | Israel Start-Up Nation | ,, |
128 | 141 | ▲13 | ROWE Luke | Team INEOS | 2:54 |
129 | 143 | ▲14 | HARPER Chris | Team Jumbo-Visma | 3:51 |
130 | 145 | ▲15 | LIEPIŅŠ Emīls | Trek – Segafredo | 5:01 |
131 | 146 | ▲15 | SCHWARZMANN Michael | BORA – hansgrohe | 5:21 |
132 | 147 | ▲15 | BANASZEK Alan | Poland | 5:40 |
133 | 148 | ▲15 | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 5:47 |
134 | 150 | ▲16 | ALLEGAERT Piet | Cofidis, Solutions Crédits | 5:51 |
135 | 149 | ▲14 | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | ,, |
136 | 152 | ▲16 | SUNDERLAND Dylan | NTT Pro Cycling | 6:36 |
137 | 151 | ▲14 | MOLANO Juan Sebastián | UAE-Team Emirates | 7:02 |