Słoweniec Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) wygrał drugi etap wyścigu Tour de Pologne z metą w Katowicach. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe).
Drugi etap wyścigu Tour de Pologne prowadził z Tarnowskich Gór do Katowic, a jego dystans wynosił 153 km. Meta w Katowicach nazywana jest popularnie „świątynią sprintu”, z uwagi na liczącą prawie kilometr prostą do mety, lekko prowadzącą w dół. Ponadto na trasie znajdowały się trzy lotne premie i dwie górskie premie czwartej kategorii.
Ucieczkę dnia stworzyło dwóch zawodników: Paweł Franczak (reprezentacja Polski) oraz Charles Planet (Team Novo Nordisk).
Największa przewaga, jaką udało się temu duetowi wypracować, to 5 minut i kilkadziesiąt sekund, i miało to miejsce jeszcze przed pierwszą lotną premią w Piekarach Śląskich.
Aktywna jazda Charlesa Planeta zaowocowała tym, że 25-letni Francuz został po etapie liderem dwu klasyfikacji – górskiej i najaktywniejszych. Ucieczka została doścignięta około 15 km przed metą.
Jeszcze około 10 km przed końcem to BORA-hansgroha wykonywała największą część pracy na czele peletonu. Jak zwykle dużym wkładem wykazał się Cesare Benedetti, który na chwilę nawet zyskał kilka metrów przewagi. Zadziało się to w momencie, gdy czub peletonu nieco się rozpadł i nikt nie chciał przejąć sterów od Niemców.
Jednak krótko potem prowadzenie przejął zespół Deceuninck-Quick Step, pracujący dla Fabio Jakobsena. Dobrze ustawiony wydawał się także John Degenkolb ze swoimi kolegami z drużyny Trek-Segafredo, ale to Luka Mezgec popisał się dziś największym przyspieszeniem i najlepszym sprinterskim nosem, znajdując gdzieś tak zwaną uliczkę pomiędzy największymi gwiazdami sprintu. Oficjalna prędkość, jaką zmierzono Słoweńcowi to 82,16 km/h.
Wyniki drugiego etapu:
1 | Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott | 3:32:42 | |
2 | Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates | ||
3 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | ||
4 | Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
5 | Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ | ||
6 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb | ||
7 | Sacha Modolo (Ita) EF Education First | ||
8 | Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale | ||
9 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida | ||
10 | Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal | ||
11 | John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo | ||
12 | José Rojas (Spa) Movistar Team | ||
13 | Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal | ||
14 | Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin | ||
15 | Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep | ||
16 | Ben Swift (GBr) Team Ineos | ||
17 | Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe | ||
18 | Mark Cavendish (GBr) Dimension Data | ||
19 | Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team | ||
20 | Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates | ||
21 | Enrico Gasparatto (Ita) Dimension Data | ||
22 | Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale | ||
23 | Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe | ||
24 | Sergey Shilov (Rus) Gazprom-RusVelo | ||
25 | Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb | ||
26 | Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates | ||
27 | Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott | ||
28 | Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott | ||
29 | Kamil Gradek (Pol) CCC Team | ||
30 | Rafa_ Majka (Pol) Bora-Hansgrohe | ||
31 | James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep | ||
32 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | ||
33 | Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott | ||
34 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | ||
35 | Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team | ||
36 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | ||
37 | Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos | ||
38 | Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ | ||
39 | Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal | ||
40 | Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida | ||
41 | Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott | ||
42 | Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep | ||
43 | Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott | ||
44 | Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale | ||
45 | Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos | ||
46 | Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma | ||
47 | Amaro Antunes (Por) CCC Team | ||
48 | Jai Hindley (Aus) Team Sunweb | ||
49 | Pawe_ Bernas (Pol) CCC Team | ||
50 | _ukasz Owsian (Pol) CCC Team | ||
51 | Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team | ||
52 | Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team | ||
53 | Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team | ||
54 | Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo | ||
55 | Eduard Prades (Spa) Movistar Team | ||
56 | Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal | ||
57 | Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits | ||
58 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos | ||
59 | Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida | ||
60 | Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ | ||
61 | Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida | ||
62 | Carlos Betancur (Col) Movistar Team | ||
63 | Pawe_ Franczak (Pol) Poland | ||
64 | Maciej Paterski (Pol) Poland | ||
65 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | ||
66 | Owain Doull (GBr) Team Ineos | ||
67 | Sergio Higuita (Col) EF Education First | ||
68 | Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin | ||
69 | Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin | ||
70 | Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo | ||
71 | Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk | ||
72 | Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale | ||
73 | Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates | ||
74 | Petr Vakoc (Cze) Deceuninck-QuickStep | ||
75 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
76 | Simon Geschke (Ger) CCC Team | ||
77 | Jakub Kaczmarek (Pol) Poland | ||
78 | Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk | ||
79 | Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team | ||
80 | Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin | ||
81 | Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep | ||
82 | Micha_ Golas (Pol) Team Ineos | ||
83 | Rob Power (Aus) Team Sunweb | ||
84 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
85 | Mickaël Delage (Fra) Groupama-FDJ | ||
86 | Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale | ||
87 | Luis Villalobos (Mex) EF Education First | ||
88 | Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo | ||
89 | Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin | ||
90 | Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep | ||
91 | Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin | ||
92 | Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal | ||
93 | Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits | ||
94 | Rafael Valls (Spa) Movistar Team | ||
95 | Rodrigo Contreras (Col) Astana Pro Team | ||
96 | Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
97 | Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
98 | Jakub Mareczko (Ita) CCC Team | ||
99 | Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma | ||
100 | Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
101 | Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale | ||
102 | Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo | ||
103 | Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo | ||
104 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin | ||
105 | Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo | ||
106 | Alexander Vlasov (Rus) Gazprom-RusVelo | ||
107 | Serge Pauwels (Bel) CCC Team | ||
108 | Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates | ||
109 | Pawe_ Cieslik (Pol) Poland | ||
110 | Winner Anacona (Col) Movistar Team | ||
111 | Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates | ||
112 | Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ | ||
113 | Sander Armee (Bel) Lotto Soudal | ||
114 | Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ | ||
115 | Stefan De Bod (RSA) Dimension Data | ||
116 | Szymon Rekita (Pol) Poland | ||
117 | Pawe_ Poljanski (Pol) Bora-Hansgorghe | ||
118 | Michael Storer (Aus) Team Sunweb | ||
119 | Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates | ||
120 | Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits | ||
121 | Marek Rutkiewicz (Pol) Poland | 0:00:24 | |
122 | Julius van den Berg (Ned) EF Education First | 0:00:28 | |
123 | Ben O’Connor (Aus) Dimension Data | 0:00:56 | |
124 | Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk | ||
125 | Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott | 0:01:06 | |
126 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | ||
127 | Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
128 | Taco van der Hoorn (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
129 | Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk | 0:01:14 | |
130 | David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk | ||
131 | Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos | ||
132 | Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data | ||
133 | Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk | ||
134 | Jaco Venter (RSA) Dimension Data | ||
135 | Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida | ||
136 | Fumiyaki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo) | ||
137 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida | ||
138 | Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida | ||
139 | Sean Bennett (USA) EF Education First | 0:01:36 | |
140 | Mamyr Stash (Rus) Gazprom–Rusvelo | 0:02:01 | |
141 | Adrian Kurek (Pol) Poland | ||
142 | Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:02:09 | |
143 | Nathan Brown (USA) EF Education First | ||
144 | Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal | 0:02:34 | |
145 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | 0:03:03 | |
146 | Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal | 0:03:12 | |
147 | Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal | 0:03:24 | |
148 | Max Kanter (Ger) Team Sunweb | 0:03:34 | |
149 | Gino Mader (Sui) Team Dimension Data | 0:03:42 | |
150 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | 0:03:47 | |
151 | Amaro Antunes (Por) CCC Team | 0:03:54 |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | 6:30:26 | |
2 | Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk | 0:00:01 | |
3 | Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates | 0:00:02 | |
4 | Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott | 0:00:04 | |
5 | Pawel Franczak (Pol) Poland | 0:00:06 | |
6 | Jakub Kaczmarek (Pol) Poland | 0:00:07 | |
7 | Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep | 0:00:10 | |
8 | Ben Swift (GBr) Team Ineos | 0:00:12 | |
9 | Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale | ||
10 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida | 0:00:13 | |
11 | Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:00:14 | |
12 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb | ||
13 | Sacha Modolo (Ita) EF Education First | ||
14 | Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ | ||
15 | John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo | ||
16 | Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale | ||
17 | Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal | ||
18 | Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe | ||
19 | Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates | ||
20 | Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal | ||
21 | Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates | ||
22 | Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe | ||
23 | Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb | ||
24 | Enrico Gasparatto (Ita) Dimension Data | ||
25 | José Rojas (Spa) Movistar Team | ||
26 | Sergey Shilov (Rus) Gazprom-RusVelo | ||
27 | Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team | ||
28 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | ||
29 | Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal | ||
30 | Eduard Prades (Spa) Movistar Team | ||
31 | Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team | ||
32 | Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team | ||
33 | Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott | ||
34 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team | ||
35 | Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott | ||
36 | Jai Hindley (Aus) Team Sunweb | ||
37 | Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida | ||
38 | Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida | ||
39 | Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe | ||
40 | Sergio Higuita (Col) EF Education First | ||
41 | Carlos Betancur (Col) Movistar Team | ||
42 | Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits | ||
43 | Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott | ||
44 | Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep | ||
45 | Lukasz Owsian (Pol) CCC Team | ||
46 | Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale | ||
47 | Jakub Mareczko (Ita) CCC Team | ||
48 | Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos | ||
49 | Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal | ||
50 | Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin | ||
51 | Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk | ||
52 | Rob Power (Aus) Team Sunweb | ||
53 | Maciej Paterski (Pol) Poland | ||
54 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | ||
55 | James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep | ||
56 | Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team | ||
57 | Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team | ||
58 | Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos | ||
59 | Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin | ||
60 | Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ | ||
61 | Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale | ||
62 | Amaro Antunes (Por) CCC Team | ||
63 | Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team | ||
64 | Petr Vakoc (Cze) Deceuninck-QuickStep | ||
65 | Simon Geschke (Ger) CCC Team | ||
66 | Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma | ||
67 | Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida | ||
68 | Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin | ||
69 | Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo | ||
70 | Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo | ||
71 | Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo | ||
72 | Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott | ||
73 | Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates | ||
74 | Owain Doull (GBr) Team Ineos | ||
75 | Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin | ||
76 | Luis Villalobos (Mex) EF Education First | ||
77 | Alexander Vlasov (Rus) Gazprom-RusVelo | ||
78 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos | ||
79 | Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin | ||
80 | Rodrigo Contreras (Col) Astana Pro Team | ||
81 | Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo | ||
82 | Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale | ||
83 | Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ | ||
84 | Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep | ||
85 | Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo | ||
86 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
87 | Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
88 | Szymon Rekita (Pol) Poland | ||
89 | Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits | ||
90 | Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgorghe | ||
91 | Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
92 | Pawel Cieslik (Pol) Poland | ||
93 | Rafael Valls (Spa) Movistar Team | ||
94 | Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ | ||
95 | Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo | ||
96 | Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep | ||
97 | Mickaël Delage (Fra) Groupama-FDJ | ||
98 | Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal | ||
99 | Sander Armee (Bel) Lotto Soudal | ||
100 | Nathan Brown (USA) EF Education First | ||
101 | Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma | ||
102 | Serge Pauwels (Bel) CCC Team | ||
103 | Michal Golas (Pol) Team Ineos | ||
104 | Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale | ||
105 | Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
106 | Winner Anacona (Col) Movistar Team | ||
107 | Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ | ||
108 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin | ||
109 | Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates | ||
110 | Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits | ||
111 | Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates | ||
112 | Stefan De Bod (RSA) Dimension Data | ||
113 | Michael Storer (Aus) Team Sunweb | ||
114 | Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates | ||
115 | Marek Rutkiewicz (Pol) Poland | 0:00:38 | |
116 | Kamil Gradek (Pol) CCC Team | 0:01:03 | |
117 | Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott | 0:01:05 | |
118 | Pawel Bernas (Pol) CCC Team | ||
119 | Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk | 0:01:10 | |
120 | Ben O’Connor (Aus) Dimension Data | ||
121 | Taco van der Hoorn (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:01:20 | |
122 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | ||
123 | Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos | 0:01:28 | |
124 | Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data | ||
125 | Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida | ||
126 | Fumiyaki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo) | ||
127 | Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk | ||
128 | Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk | ||
129 | David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk | ||
130 | Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida | ||
131 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida | ||
132 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | 0:02:01 | |
133 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:07 | |
134 | Adrian Kurek (Pol) Poland | 0:02:12 | |
135 | Mamyr Stash (Rus) Gazprom–Rusvelo | 0:02:15 | |
136 | Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:02:16 | |
137 | Julius van den Berg (Ned) EF Education First | 0:02:41 | |
138 | Sean Bennett (USA) EF Education First | 0:03:03 | |
139 | Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin | 0:03:05 | |
140 | Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott | 0:03:07 | |
141 | Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk | 0:03:26 | |
142 | Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo | 0:03:38 | |
143 | Mark Cavendish (GBr) Dimension Data | 0:03:52 | |
144 | Gino Mäder (Swi) Dimension Data | 0:03:56 | |
145 | Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe | 0:04:08 | |
146 | Max Kanter (Ger) Team Sunweb | 0:04:13 | |
147 | Jaco Venter (RSA) Dimension Data | 0:04:19 | |
148 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | 0:04:33 | |
149 | Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:05:14 | |
150 | Logan Owen (USA) EF Education First | 0:05:16 | |
151 | Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team | 0:06:19 |