fot. Mediolan-San Remo

Ostatnio okazuje się, że nazwa Mediolan – San Remo zaczyna być nieco myląca. Po raz drugi pierwszy monument w sezonie nie rozpocznie się w Mediolanie.

Na ponad miesiąc przed wyścigiem poznaliśmy jego dokładną trasę. Najważniejszą kwestią jest miejsce startu. Kolarze wystartują z Pawii, która znajduje się ponad 30 kilometrów na południe od Mediolanu. Również w poprzednim roku rywalizacja nie rozpoczęła się w stolicy Lombardii. Start miał miejsce w Abbiategrasso.

Jeśli ktoś liczył na ponad 300-kilometrową edycję, to może poczuć się rozczarowany. Rok temu do przejechania były 294 kilometry. Tegoroczna edycja La Primavery będzie nieco krótsza. Trasa z Pawii do San Remo liczyć będzie 288 kilometrów.

Kibice kolarstwa, a przede wszystkim sami kolarze trasę wyścigu praktycznie znają już na pamięć. W połowie rywalizacji do pokonania będzie Passo del Turchino. Kolejnym ważnym punktem jest Cipressa na ponad 20 kilometrów przed metą. Na ostatnich kilometrach znajduje się legendarne Poggio ze zjazdem do San Remo. Finisz tradycyjnie na Via Roma. Przed rokiem samotnie triumfował Mathieu van der Poel.

Poprzedni artykułDaria Pikulik: „Jestem bardzo zadowolona z tego miejsca na podium” [wypowiedzi Polek]
Następny artykułClásica Jaén 2024: Oier Lazkano na solo, pechowy „Kwiato” siódmy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments