fot. Jumbo-Visma

Jak donosi Het Laaste Nieuws zanosi się na to, że jeden z najzdolniejszych sprinterów młodego pokolenia Olav Kooij po sezonie 2023 zmieni barwy. 21-letni Holender ma szukać szansy na start w Wielkim Tourze, a pozycję lidera może otrzymać m.in. w Team DSM. Właśnie trwa wyścig o podpis młodego zawodnika.

Olav Kooij w lutym zeszłego roku przeszedł z Jumbo-Visma Development Team do głównej ekipy. Od tamtej pory zawodnik, który w młodszych kategoriach wygrał m.in. klasyfikację generalne Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza czy Orlen Wyścigu narodów, odniósł 15 zawodowych zwycięstw, w tym m.in. na etapach Tour de Pologne czy Paryż-Nicea. Ambicje 21-letniego Holendra sięgają jednak wyżej, a ograniczeniem ma być jej obecny zespół.

Olav Kooij chciałby zadebiutować w Tour de France, ale Jumbo-Visma stawia rokrocznie wszystkie siły na klasyfikację generalną, a i o trykot punktowy potrafi przy okazji powalczyć Wout van Aert. W ekipie brakuje zatem miejsca dla klasycznego sprintera by zabrać go na Wielkie Toury, a to mogą zaoferować 21-latkowi inne zespoły. W wyścigu o jego podpis znajdują się zdaniem mediów m.in. Team DSM czy francuskie zespoły World Tour.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2023: Kto leczy rany po wczorajszym etapie? [przegląd poszkodowanych]
Następny artykułTeam DSM zmienia nazwę
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments