Foto: Team DSM

Team DSM w najbliższych tygodniach najprawdopodobniej zmieni nazwę. Holenderska formacja zostanie przemianowana na Team DSM-Firmenich. W tym tygodniu główny sponsor DSM połączył się ze szwajcarską spółką Firmenich. Poinformowano, że nowa nazwa firmy będzie jednocześnie nazwą drużyny kolarskiej.

Przewiduje się, że rebranding drużyn kolarskich zostanie wdrożony w połowie czerwca. Oprócz nowej nazwy zmieni się również koszulka – nowe barwy powinniśmy oglądać już podczas tegorocznego Tour de France.

DSM, główny sponsor holenderskiego zespołu, to firma działająca na rynku wysokowartościowych chemikaliów, zaś szwajcarska spółka Firmenich to producent aromatów i zapachów. Firmy przejdą fuzję.

Umowa sponsorska DSMu z drużyną kolarską obowiązuje do końca 2024 roku. Podobno główny sponsor DSM-Firmenich wyraził już zamiar przedłużenia tego zobowiązania. Zespół DSM ma nadzieję na sformalizowanie tego w nadchodzących miesiącach.

Poprzedni artykułOlav Kooij łączony z Team DSM
Następny artykułTour de Hongrie 2023: Kolejna kraksa Egana Bernala
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments