fot. Josef Vaishar | Cycling Photograpy

Dziś rozegrano kolejne 2 etapy w ramach 51. Wyścigu Pokoju dla juniorów. Rano czasówkę wygrał wczorajszy triumfator Jørgen Nordhagen, zaś popołudniowy odcinek padł łupem przedstawiciela gospodarzy – Kryštofa Krála. 

Rano zawodnicy zmierzyli się z liczącą 8,8km jazdą indywidualną na czas. W tej najlepszy okazał się być Jørgen Nordhagen. Związany już kontraktem z Jumbo-Visma do końca 2027 roku Norweg pokonał drugiego także i wczoraj Andrew Augusta (Reprezentacja USA) i Meesa Vlota (Holandia). Najlepszy z Polaków, Dawid Wika-Czarnowski), uplasował się pod koniec drugiej dziesiątki.

Wyniki etapu 2a. rozegranego w ramach 51. Wyścigu Pokoju juniorów:

W godzinach popołudniowych na zawodników czekała z kolei kolejna rywalizacja ze startu wspólnego. Na liczącym 61km etapie znalazły się tylko nieliczne etapy, co mogło zapowiadać sprinterski pojedynek. Z tym jednak nie godziło się wielu zawodników, którzy podjęli próby zawiązywania kolejnych ucieczek.

Bardzo aktywnie jechał m.in. Justin Roy (Kanada) czy trzeci wczoraj na mecie Albert Philipsen (Dania), który na lotnej premii po raz kolejny zapunktował do klasyfikacji najaktywniejszego. Koniec końców jednak skoki tych zawodników zakończyły się niepowodzeniem, a do przodu ruszyła czwórka w składzie Patryk Goszczurny (Polska), Andreas Krogh Jensen (Dania), Charles Bergeron (Kanada) i Jakob Omrzel (Słowenia).

Zdjęcie

Czwórka zgodnie współpracowała i na ostatnie 20 kilometrów wpadła około 20 sekund przed peletonem. Tam pracowali przede wszystkim koledzy lidera z reprezentacji Norwegii, których wysiłki atakiem zakończył Jørgen Nordhagen. Tym razem jednak utalentowanemu młodzianowi nie udało się oderwać, acz jego przyspieszenie sprawiło, że odjazd został skasowany i momentalnie zaczęły się kolejne.

Zdjęcie

Ostatecznie obejrzeliśmy finisz ze zredukowanego nieco peletonu, a w tym najlepszy okazał się być reprezentant gospodarzy, czyli Czech Kryštof Král. Wyższość 16-latka uznać musieli 2. na mecie Albert Philipsen (Dania) i jego rodak Theodor Storm.

Zdjęcie

Wyniki etapu 2b. rozegranego w ramach 51. Wyścigu Pokoju juniorów:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułGeraint Thomas przygotowany do Giro d’Italia i skupiony na ostatnim tygodniu [wypowiedzi]
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Kolejność startu do jazdy indywidualnej na czas
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments