Niespełna 20- kilometrowa jazda na czas rozpocznie batalię o wygraną w Giro d’Italia. Poniżej prezentujemy kolejność startu.
19,6 kilometra z podjazdem pod koniec będą mieli w sobotę do pokonania kolarze walczący o różową koszulkę lidera włoskiego Giro. Etap rozpocznie się w Fossacesia Marina, a zakończy w miejscowości Ortona.
Jako pierwszy na ramie startowej pojawi się Laurens Huys (Intermarché – Circus – Wanty). Jedynym Polakiem w tegorocznym Giro d’Italia będzie Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe), który wystartuje o 14:48.
Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step) stanie na starcie o 16:34, a minutę po nim walkę z czasem rozpocznie Primož Roglič (Jumbo-Visma).
Kolejność startu jazdy indywidualnej na czas Giro d’Italia 2023 (kolorem różowym faworyci klasyfikacji generalnej, niebieskim faworyci etapu):
Kolejność | Numer startowy | Godzina | Kolarz | Ekipa | |
1 | 124 | 13:50:00 | HUYS Laurens | Intermarché – Circus – Wanty | |
2 | 197 | 13:51:00 | STEWART Campbell | Team Jayco AlUla | |
3 | 173 | 13:52:00 | GANDIN Stefano | Team Corratec – Selle Italia | |
4 | 63 | 13:53:00 | CHAMPION Thomas | Cofidis | |
5 | 151 | 13:54:00 | GAVIRIA Fernando | Movistar Team | |
6 | 47 | 13:55:00 | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain – Victorious | |
7 | 215 | 13:56:00 | GIBBONS Ryan | UAE Team Emirates | |
8 | 36 | 13:57:00 | SÁNCHEZ Luis León | Astana Qazaqstan Team | |
9 | 182 | 13:58:00 | DAINESE Alberto | Team DSM | |
10 | 204 | 13:59:00 | KIRSCH Alex | Trek – Segafredo | |
11 | 2 | 14:00:00 | BALLERINI Davide | Soudal – Quick Step | |
12 | 143 | 14:01:00 | BOUWMAN Koen | Jumbo-Visma | |
13 | 105 | 14:02:00 | LIENHARD Fabian | Groupama – FDJ | |
14 | 117 | 14:03:00 | SWIFT Ben | INEOS Grenadiers | |
15 | 54 | 14:04:00 | DENZ Nico | BORA – hansgrohe | |
16 | 17 | 14:05:00 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | |
17 | 92 | 14:06:00 | COVILI Luca | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
18 | 75 | 14:07:00 | DE BOD Stefan | EF Education-EasyPost | |
19 | 136 | 14:08:00 | RICCITELLO Matthew | Israel – Premier Tech | |
20 | 83 | 14:09:00 | BAIS Mattia | EOLO-Kometa | |
21 | 167 | 14:10:00 | RUSSO Clément | Team Arkéa Samsic | |
22 | 24 | 14:11:00 | KRIEGER Alexander | Alpecin-Deceuninck | |
23 | 122 | 14:12:00 | BONIFAZIO Niccolò | Intermarché – Circus – Wanty | |
24 | 195 | 14:13:00 | PÖSTLBERGER Lukas | Team Jayco AlUla | |
25 | 176 | 14:14:00 | QUARTERMAN Charlie | Team Corratec – Selle Italia | |
26 | 68 | 14:15:00 | TOUMIRE Hugo | Cofidis | |
27 | 157 | 14:16:00 | TORRES Albert | Movistar Team | |
28 | 48 | 14:17:00 | ZAMBANINI Edoardo | Bahrain – Victorious | |
29 | 212 | 14:18:00 | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | |
30 | 35 | 14:19:00 | PRONSKIY Vadim | Astana Qazaqstan Team | |
31 | 184 | 14:20:00 | MÄRKL Niklas | Team DSM | |
32 | 206 | 14:21:00 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | |
33 | 4 | 14:22:00 | ČERNÝ Josef | Soudal – Quick Step | |
34 | 144 | 14:23:00 | DENNIS Rohan | Jumbo-Visma | |
35 | 103 | 14:24:00 | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama – FDJ | |
36 | 115 | 14:25:00 | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | |
37 | 55 | 14:26:00 | JUNGELS Bob | BORA – hansgrohe | |
38 | 15 | 14:27:00 | PARET-PEINTRE Valentin | AG2R Citroën Team | |
39 | 91 | 14:28:00 | FIORELLI Filippo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
40 | 76 | 14:29:00 | HEALY Ben | EF Education-EasyPost | |
41 | 132 | 14:30:00 | BERWICK Sebastian | Israel – Premier Tech | |
42 | 86 | 14:31:00 | GAVAZZI Francesco | EOLO-Kometa | |
43 | 161 | 14:32:00 | BARGUIL Warren | Team Arkéa Samsic | |
44 | 23 | 14:33:00 | GROVES Kaden | Alpecin-Deceuninck | |
45 | 126 | 14:34:00 | PETILLI Simone | Intermarché – Circus – Wanty | |
46 | 198 | 14:35:00 | ZANA Filippo | Team Jayco AlUla | |
47 | 172 | 14:36:00 | DALLA VALLE Nicolas | Team Corratec – Selle Italia | |
48 | 62 | 14:37:00 | BIDARD François | Cofidis | |
49 | 155 | 14:38:00 | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | |
50 | 45 | 14:39:00 | MILAN Jonathan | Bahrain – Victorious | |
51 | 214 | 14:40:00 | FORMOLO Davide | UAE Team Emirates | |
52 | 32 | 14:41:00 | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | |
53 | 183 | 14:42:00 | HVIDEBERG Jonas Iversby | Team DSM | |
54 | 205 | 14:43:00 | MOLLEMA Bauke | Trek – Segafredo | |
55 | 6 | 14:44:00 | SERRY Pieter | Soudal – Quick Step | |
56 | 147 | 14:45:00 | TRATNIK Jan | Jumbo-Visma | |
57 | 107 | 14:46:00 | STEWART Jake | Groupama – FDJ | |
58 | 113 | 14:47:00 | DE PLUS Laurens | INEOS Grenadiers | |
59 | 53 | 14:48:00 | BENEDETTI Cesare | BORA – hansgrohe | |
60 | 13 | 14:49:00 | CHEREL Mikaël | AG2R Citroën Team | |
61 | 95 | 14:50:00 | MARCELLUSI Martin | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
62 | 78 | 14:51:00 | CORT Magnus | EF Education-EasyPost | |
63 | 133 | 14:52:00 | CLARKE Simon | Israel – Premier Tech | |
64 | 88 | 14:53:00 | SEVILLA Diego Pablo | EOLO-Kometa | |
65 | 163 | 14:54:00 | DEKKER David | Team Arkéa Samsic | |
66 | 26 | 14:55:00 | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Deceuninck | |
67 | 125 | 14:56:00 | MARIT Arne | Intermarché – Circus – Wanty | |
68 | 192 | 14:57:00 | DE MARCHI Alessandro | Team Jayco AlUla | |
69 | 178 | 14:58:00 | VACEK Karel | Team Corratec – Selle Italia | |
70 | 67 | 14:59:00 | ROCHAS Rémy | Cofidis | |
71 | 154 | 15:00:00 | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | |
72 | 43 | 15:01:00 | BUITRAGO Santiago | Bahrain – Victorious | |
73 | 213 | 15:02:00 | COVI Alessandro | UAE Team Emirates | |
74 | 38 | 15:03:00 | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | |
75 | 186 | 15:04:00 | STORK Florian | Team DSM | |
76 | 201 | 15:05:00 | PEDERSEN Mads | Trek – Segafredo | |
77 | 5 | 15:06:00 | HIRT Jan | Soudal – Quick Step | |
78 | 146 | 15:07:00 | KUSS Sepp | Jumbo-Visma | |
79 | 109 | 15:08:00 | VAN DEN BERG Lars | Groupama – FDJ | |
80 | 116 | 15:09:00 | SIVAKOV Pavel | INEOS Grenadiers | |
81 | 58 | 15:10:00 | PALZER Anton | BORA – hansgrohe | |
82 | 18 | 15:11:00 | WARBASSE Larry | AG2R Citroën Team | |
83 | 97 | 15:12:00 | TONELLI Alessandro | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
84 | 73 | 15:13:00 | CARTHY Hugh | EF Education-EasyPost | |
85 | 135 | 15:14:00 | GEE Derek | Israel – Premier Tech | |
86 | 85 | 15:15:00 | FORTUNATO Lorenzo | EOLO-Kometa | |
87 | 165 | 15:16:00 | RIES Michel | Team Arkéa Samsic | |
88 | 28 | 15:17:00 | SINKELDAM Ramon | Alpecin-Deceuninck | |
89 | 127 | 15:18:00 | REX Laurenz | Intermarché – Circus – Wanty | |
90 | 196 | 15:19:00 | SCOTSON Callum | Team Jayco AlUla | |
91 | 174 | 15:20:00 | IACCHI Alessandro | Team Corratec – Selle Italia | |
92 | 64 | 15:21:00 | CIMOLAI Davide | Cofidis | |
93 | 153 | 15:22:00 | KANTER Max | Movistar Team | |
94 | 46 | 15:23:00 | PASQUALON Andrea | Bahrain – Victorious | |
95 | 216 | 15:24:00 | MCNULTY Brandon | UAE Team Emirates | |
96 | 31 | 15:25:00 | CAVENDISH Mark | Astana Qazaqstan Team | |
97 | 187 | 15:26:00 | TUSVELD Martijn | Team DSM | |
98 | 202 | 15:27:00 | GHEBREIGZABHIER Amanuel | Trek – Segafredo | |
99 | 7 | 15:28:00 | VAN WILDER Ilan | Soudal – Quick Step | |
100 | 148 | 15:29:00 | OOMEN Sam | Jumbo-Visma | |
101 | 106 | 15:30:00 | MOLARD Rudy | Groupama – FDJ | |
102 | 112 | 15:31:00 | ARENSMAN Thymen | INEOS Grenadiers | |
103 | 52 | 15:32:00 | ALEOTTI Giovanni | BORA – hansgrohe | |
104 | 14 | 15:33:00 | LAPEIRA Paul | AG2R Citroën Team | |
105 | 96 | 15:34:00 | MULUBRHAN Henok | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
106 | 71 | 15:35:00 | URÁN Rigoberto | EF Education-EasyPost | |
107 | 131 | 15:36:00 | POZZOVIVO Domenico | Israel – Premier Tech | |
108 | 87 | 15:37:00 | MAESTRI Mirco | EOLO-Kometa | |
109 | 162 | 15:38:00 | BOUET Maxime | Team Arkéa Samsic | |
110 | 25 | 15:39:00 | LEYSEN Senne | Alpecin-Deceuninck | |
111 | 121 | 15:40:00 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Circus – Wanty | |
112 | 194 | 15:41:00 | HEPBURN Michael | Team Jayco AlUla | |
113 | 177 | 15:42:00 | STOJNIĆ Veljko | Team Corratec – Selle Italia | |
114 | 66 | 15:43:00 | LASTRA Jonathan | Cofidis | |
115 | 152 | 15:44:00 | BARTA Will | Movistar Team | |
116 | 41 | 15:45:00 | HAIG Jack | Bahrain – Victorious | |
117 | 218 | 15:46:00 | VINE Jay | UAE Team Emirates | |
118 | 33 | 15:47:00 | DOMBROWSKI Joe | Astana Qazaqstan Team | |
119 | 185 | 15:48:00 | MAYRHOFER Marius | Team DSM | |
120 | 207 | 15:49:00 | TESFATSION Natnael | Trek – Segafredo | |
121 | 8 | 15:50:00 | VERVAEKE Louis | Soudal – Quick Step | |
122 | 145 | 15:51:00 | HESSMANN Michel | Jumbo-Visma | |
123 | 102 | 15:52:00 | ARMIRAIL Bruno | Groupama – FDJ | |
124 | 111 | 15:53:00 | GEOGHEGAN HART Tao | INEOS Grenadiers | |
125 | 57 | 15:54:00 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | |
126 | 16 | 15:55:00 | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team | |
127 | 94 | 15:56:00 | MAGLI Filippo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
128 | 74 | 15:57:00 | CEPEDA Jefferson Alexander | EF Education-EasyPost | |
129 | 137 | 15:58:00 | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel – Premier Tech | |
130 | 82 | 15:59:00 | BAIS Davide | EOLO-Kometa | |
131 | 168 | 16:00:00 | VERRE Alessandro | Team Arkéa Samsic | |
132 | 22 | 16:01:00 | CONCI Nicola | Alpecin-Deceuninck | |
133 | 128 | 16:02:00 | TAARAMÄE Rein | Intermarché – Circus – Wanty | |
134 | 191 | 16:03:00 | MATTHEWS Michael | Team Jayco AlUla | |
135 | 175 | 16:04:00 | KONYCHEV Alexander | Team Corratec – Selle Italia | |
136 | 65 | 16:05:00 | DELETTRE Alexandre | Cofidis | |
137 | 158 | 16:06:00 | VERONA Carlos | Movistar Team | |
138 | 44 | 16:07:00 | CARUSO Damiano | Bahrain – Victorious | |
139 | 211 | 16:08:00 | ALMEIDA João | UAE Team Emirates | |
140 | 37 | 16:09:00 | SCARONI Christian | Astana Qazaqstan Team | |
141 | 188 | 16:10:00 | VANHOUCKE Harm | Team DSM | |
142 | 208 | 16:11:00 | VERGAERDE Otto | Trek – Segafredo | |
143 | 3 | 16:12:00 | CATTANEO Mattia | Soudal – Quick Step | |
144 | 142 | 16:13:00 | AFFINI Edoardo | Jumbo-Visma | |
145 | 101 | 16:14:00 | PINOT Thibaut | Groupama – FDJ | |
146 | 118 | 16:15:00 | THOMAS Geraint | INEOS Grenadiers | |
147 | 56 | 16:16:00 | KÄMNA Lennard | BORA – hansgrohe | |
148 | 11 | 16:17:00 | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | |
149 | 93 | 16:18:00 | GABBURO Davide | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
150 | 72 | 16:19:00 | CAICEDO Jonathan Klever | EF Education-EasyPost | |
151 | 138 | 16:20:00 | WILLIAMS Stephen | Israel – Premier Tech | |
152 | 81 | 16:21:00 | ALBANESE Vincenzo | EOLO-Kometa | |
153 | 166 | 16:22:00 | RIOU Alan | Team Arkéa Samsic | |
154 | 27 | 16:23:00 | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Deceuninck | |
155 | 123 | 16:24:00 | BYSTRØM Sven Erik | Intermarché – Circus – Wanty | |
156 | 193 | 16:25:00 | DUNBAR Eddie | Team Jayco AlUla | |
157 | 171 | 16:26:00 | CONTI Valerio | Team Corratec – Selle Italia | |
158 | 61 | 16:27:00 | CONSONNI Simone | Cofidis | |
159 | 156 | 16:28:00 | RUBIO Einer Augusto | Movistar Team | |
160 | 42 | 16:29:00 | ARASHIRO Yukiya | Bahrain – Victorious | |
161 | 217 | 16:30:00 | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | |
162 | 34 | 16:31:00 | MOSCON Gianni | Astana Qazaqstan Team | |
163 | 181 | 16:32:00 | LEKNESSUND Andreas | Team DSM | |
164 | 203 | 16:33:00 | HOOLE Daan | Trek – Segafredo | |
165 | 1 | 16:34:00 | EVENEPOEL Remco | Soudal – Quick Step | |
166 | 141 | 16:35:00 | ROGLIČ Primož | Jumbo-Visma | |
167 | 104 | 16:36:00 | KÜNG Stefan | Groupama – FDJ | |
168 | 114 | 16:37:00 | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | |
169 | 51 | 16:38:00 | VLASOV Aleksandr | BORA – hansgrohe | |
170 | 12 | 16:39:00 | BAUDIN Alex | AG2R Citroën Team | |
171 | 98 | 16:40:00 | ZOCCARATO Samuele | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
172 | 77 | 16:41:00 | BETTIOL Alberto | EF Education-EasyPost | |
173 | 134 | 16:42:00 | FRIGO Marco | Israel – Premier Tech | |
174 | 84 | 16:43:00 | FETTER Erik | EOLO-Kometa | |
175 | 164 | 16:44:00 | GUERNALEC Thibault | Team Arkéa Samsic | |
176 | 21 | 16:45:00 | OLDANI Stefano | Alpecin-Deceuninck |