fot. Tomasz Markowski/Małopolski Wyścig Górski

W wieku 22 lat, mając ważny kontrakt w zespole drugiej dywizji Equipo Kern Pharma, nagle i niespodziewanie na zakończenie kariery zdecydował się Vojtěch Řepa. Młody Czech był dobrze znany w Polsce m.in. za sprawą wygrania klasyfikacji generalnej Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2020.

Vojtěch Řepa opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym nie informuje o bezpośrednich przyczynach takiej decyzji. Znalazło się miejsce dla podziękowań, informacja, iż nie porzuca całkowicie kolarstwa, a jedynie to zawodowe czy moment, w którym ostatecznie zapadła klamka co do zakończenia swojej przygody z tym sportem.

Vojtěch Řepa to nie tylko zwycięzca klasyfikacji generalnej Małopolskiego Wyścigu Górskiego z 2020 roku, ale także brązowy medalista szosowych mistrzostw Europy do lat 23 czy 5. zawodnik Tour of Slovenia z zeszłego roku, gdzie przed nim sklasyfikowani byli jedynie Tadej Pogačar, Rafał Majka, Domen Novak i Vincenzo Albanese. Czech rok temu zadebiutował w Wielkim Tourze kończąc La Vuelta a España w barwach Equipo Kern Pharma.

Poprzedni artykułPuchar Polski 2023: Wyniki z Dębia w gminie Chrząstowice
Następny artykułPlan kolarskich transmisji w Eurosporcie – maj 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments