Torstein Træen z Uno-X Pro Cycling Team był najlepszy na ostatnim etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Drugie miejsce zajął Vojtech Repa (Topforex – Lapierre), który zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków na trzecim etapie – Piotr Brożyna (Voster ATS Team) – zajął czwarte miejsce.

Kolarze mieli dziś do pokonania 131 kilometrów. Na trasie organizatorzy zaplanowali trzy lotne i dwie górskie premie, w tym jedną na Przehybie (10,1km; 7,5%), na której zlokalizowana była meta.

Ucieczka zawiązywała się długo i na pierwszej lotnej premii – w Czarnym Dunajcu – finiszowała grupa, z której najszybszy był Pauls Rubenis (Tartu 2024/BalticChainCycling.com). Trzecie miejsce zajął Marcin Budziński (Wibatech Merx), który dzięki temu zwyciężył w klasyfikacji sprinterskiej. Przed drugą lotną premią od peletonu oderwało się trzech kolarzy – Maciej Paterski (Wibatech Merx), Martin Urianstad (Uno-X Pro Cycling Team) i Tomas Kalojiros (AC Sparta Praha). W takiej też kolejności przejechali przez sprinterski finisz w Szaflarach. Chwilę później do uciekinierów doskoczył jeszcze Rait Arm (Tartu 2024/BalticChainCycling.com).

Ucieczka była cały czas kontrolowana przez peleton i została zneutralizowana w końcówce podjazdu pod Przehybę. Na 6 kilometrów do mety z peletonu zaatakował Piotr Brożyna (Voster ATS Team), lecz po kilku minutach doskoczył do niego Torstein Træen (Uno-X Development Team). Polak niestety nie dał rady utrzymać tempa Norwega, za którym pognał Vojtech Repa (Topforex – Lapierre).

Na kilometr do mety na czele jechało dwóch kolarzy, Vojtech Repa i Torstein Træen. Na końcowych metrach lepszy okazał się Norweg i to on triumfował na ostatnim odcinku. Kilka sekund za nim na metę wpadł Repa, dzięki czemu zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Na czwartym miejscu etap ukończył Piotr Brożyna. Dało mu to trzecie miejsce w „generalce”.