fot. Movistar Team

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Pascual Momparler wraz z rodzimą federacją ogłosili skład swojej kadry na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata we włoskiej Imoli.

W ośmioosobowym składzie Hiszpanów na wyścig ze startu wspólnego znalazły się trzy miejsca dla kolarzy Movistaru. Będą to: mistrz świata z 2018 roku z Innsbrucka Alejandro Valverde, Enric Mas oraz Marc Soler. W zespole znajdzie się, także miejsce dla Mikela Landy, który dziś w Paryżu po raz drugi w swojej karierze zakończy “Wielką Pętlę” na czwartym miejscu w “generalce”. W składzie znajdą się, także tegoroczni mistrzowie Hiszpanii: Luis León Sánchez oraz Pello Bilbao. Zespół uzupełnią: David de la Cruz i Jesús Herrada.

Na ten moment trudno rozstrzygnąć kto będzie liderem reprezentacji Hiszpanii. Być może po raz kolejny będzie to już 40-letni Alejandro Valverde, bądź też znacznie młodsi Mikel Landa i Enric Mas, którzy bardzo dobrze prezentowali się na górskich etapach “Wielkiej Pętli”. Natomiast w jeździe na czas wystartuje mistrz Hiszpanii w tej specjalności, czyli Pello Bilbao. W komunikacie prasowym hiszpańskiej federacji nie podano nazwiska drugiego zawodnika, który mógłby startować w “czasówce” na mistrzostwach świata. Wiele wskazywało na to, że powinien to być Jonathan Castroviejo (INEOS Grenadiers), który wycofał się z przed 19. etapem wyścigu Tour de France w celu lepszego przygotowania się do światowego czempionatu.

Skład reprezentacji Hiszpanii na mistrzostwa świata Imola 2020:

Wyścig ze startu wspólnego: Alejandro Valverde, Enric Mas, Marc Soler (wszyscy Movistar Team), Mikel Landa, Pello Bilbao (obaj Bahrain-McLaren), Luis León Sánchez (Astana), David de la Cruz (UAE Team Emirates) i Jesús Herrada (Cofidis).

Jazda na czas: Pello Bilbao (Bahrain-McLaren).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments