fot. Lubelskie Perła Polski

Trzecia runda Pucharu Polski odbyła się w tym sezonie w województwie opolskim, a konkretnie w miejscowości Dębie położonej w gminie Chrząstowice. Ścigano się tylko jednego dnia – w niedzielę rozegrano wyścigi ze startu wspólnego.

Na 14-kilometrowej rundzie odbyły się w sumie 4 wyścigi, w których startował cały przekrój kategorii wiekowych. Połączony peleton elity mężczyzn i orlików miał do pokonania 8 okrążeń dających w sumie dystans 104km, a o losach zwycięstwa zadecydował finisz z 5-osobowego odjazdu. Najlepszy okazał się być Paweł Bernas (JBG-2 Team), którego wyższość musieli uznać Paweł Szóstka (Lubelskie Perła Polski) i Adam Kuś (Philippe Wagner Cycling). Najlepsi orlicy przyjechali w drugiej grupie, a na najwyższym stopniu podium stanął Marek Filapek (Lubelskie Perła Polski), zaś kolejne miejsca zajęli Jakub Małachowski i Ignacy Chmielewski (obaj TC Chrobry Scott Głogów).

Na dystansie 6 okrążeń zmierzył się połączony peleton juniora, elity kobiet i orliczki. Właściwie to tyle teorii, bo o ile panów do lat 18 było 27, o tyle zawodniczka w sumie znalazła się jedna i nie dotarła do mety. Na juniorskim podium stanęli za to Piotr Kuś (MLKS Wieluń), Krystian Sztaba (KS Moto Jelcz-Laskowice) i Jakub Dudkowiak (KKS Gostyń).

W juniorze młodszym, który jechał razem z juniorkami, o wygranej zadecydował dwójkowy finisz, który miał miejsce prawie 4 minuty przed peletonem. Zwycięzcą został Bartosz Łyżwa (UKS Avatar), który pokonał Nikodema Gwoździa (Grupa Kolarska Gliwice). Jako trzeci na metę wpadł Dawid Szulik (UKS Avatar). Na metę dotarły 2 spośród 7 juniorek, a zwyciężczynią została Viktoria Dzolos (TC Chrobry Głogów).

Na dystansie dwóch okrążeń rywalizowali młodzicy, juniorki młodsze i młodziczki. Tu po zwycięstwa sięgnęli odpowiednio Oliwier Bojnarowicz (KS Deichmann SKSM Mat Sobótka), Anna Samecka (KS Społem Suus Łódź) i Wiktoria Rogalska (Niezrzeszona).

PEŁNE WYNIKI III RUNDY PUCHARU POLSKI

Poprzedni artykułTour of Hellas 2023: Aaron Gate dominuje w prologu, Stanisław Aniołkowski 10.
Następny artykułLedwie 22-letni Vojtěch Řepa zakończył karierę
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments