fot. ΔΕΗ International Tour of Hellas

Obrońca tytułu Aaron Gate zwyciężył w prologu otwierającym 5-dniowy wyścig International Tour of Hellas. Podium 6-kilometrowej próby uzupełnili Rory Townsend oraz Logan Currie. Stanisław Aniołkowski zajął dziś 10. miejsce.

Grecką imprezę otworzyły zmagania w miejscowości Karteros. Na kolarzy czekało kręte w okolicach startu i mety 6 kilometrów, które w sporej części prowadziły jedną nitką szosy z agrafką na półmetku. W wyścigu bierze udział 5 Polaków – Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) i 4 naszych rodaków w barwach HRE Mazowsze Serce Polski (Jakub Kaczmarek, Marcin i Tomasz Budziński oraz Maksymilian Radosz).

Jako pierwszy rampę startową o 10:00 czasu lokalnego, a 9:00 polskiego opuścił Jefferson Alveiro Cepeda (Caja Rural – Seguros RGA). Ekwadorczyk potrzebował na pokonanie 6 kilometrów 7 minut i 57 sekund – z takim rezultatem usiadł na pewien czas na gorącym krześle oczekując na to jak zaprezentują się kolejni rywale.

Na starcie zameldowało się w sumie 114 zawodników – wśród nich nie było Miguela Ángela Lópeza, który pierwotnie był na liście uczestników. Powód był prozaiczny, a mianowicie po przeniesieniu na październik z powodu trzęsień ziemi Presidential Cycling Tour of Türkiye jego ekipie Team Medellín – EPM nie opłacało się przylatywać na ledwie jeden wyścig do Europy.

Wróćmy jednak do rywalizacji, albowiem tam 10. kolarz na starcie, czyli Jakub Otruba (ATT Investments), o blisko 13 sekund poprawił najlepszy czas. Niedługo później z trasą zmierzył się Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health), który z wynikiem 7:52 wskoczył na 3. miejsce po przekroczeniu mety przez połowę kolarzy.

Kolejni zawodnicy wpadali na metę, a w czołówce zmieniało się niewiele. Zmianę przyniósł dopiero przejazd Rory Townsenda (Bolton Equities Black Spoke) – Irlandczyk wykręcił świetny czas 7:39 i przejął prowadzenie. Niedługo później za niego w zestawieniu wskoczył specjalizujący się w tego typu próbach Andreas Miltiadis (Reprezentacja Cypru), który tracił nieco niespełna 6 sekund.

Jako ostatni rampę startową opuścił broniący tytułu w całym wyścigu Aaron Gate (Bolton Equities Black Spoke). Gdy Nowozelandczyk ruszał na trasę liderem pozostawał jego klubowy kolega Rory Townsend, a w pierwszej „7” było aż 3 kolarzy z jego zespołu. Na 8. pozycji utrzymywał się wówczas Stanisław Aniołkowski.

Jadący na końcu Aaron Gate pokonał trasę w czasie, o którym jego rywale mogli tylko pomarzyć i z ogromną jak na taki dystans przewagą blisko 10 sekund wygrał prolog. Całe podium zajęli kolarze Bolton Equities Black Spoke, a w pierwszej „10” zmagania zakończył najlepszy z Polaków, czyli Stanisław Aniołkowski.

Wyniki prologu 18. International Tour of Hellas:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułKatarzyna Niewiadoma: „Czekamy tylko, aż los się do nas uśmiechnie”
Następny artykułPuchar Polski 2023: Wyniki z Dębia w gminie Chrząstowice
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Aniołkowskiego jacyś drwale czy kelnerzy wyprzedzają…