fot. RCS Sport

Stolica Włoch przygotowuje się do przyjęcia wyścigu Giro d’Italia 2023. Na stacji metra Marconi odsłonięto mural poświęcony najważniejszemu włoskiemu wyścigowi kolarskiemu. 

Przypomnijmy, że ostatni etap tegorocznej edycji Giro d’Italia zostanie rozegrany w Rzymie (28 maja). Kolarze zawitają do najbardziej znanych części miasta – będą ścigali się obok Panteonu, Fontanny di Trevi, Ogrodów Borghese, w pobliżu klimatycznej dzielnicy Zatybrze, a metę zaplanowano przy symbolu Wiecznego Miasta – Koloseum.

Odsłonięcie muralu na stacji metra Marconi jest jednym z wielu zaplanowanych działań mających na celu uczcić największy i najbardziej prestiżowy włoski wyścig kolarski.

Mural przedstawia kolarza jadącego w różowej koszulce wśród tłumów tifosi oraz zwycięzcę wyścigu całującego Trofeo Senza Fine. W tle widać Koloseum – jeden z najbardziej znanych zabytków na świecie i symbol Rzymu. Autorem tego dzieła jest Giulio Gebbia, pseudonim Rosk.

fot. RCS Sport

– Ten mural pokazuje, jak blisko Rzym jest Giro d’Italia i jak Giro d’Italia jest blisko Rzymu. Odsłonięcie go jest jednym z pierwszych wydarzeń, które zapowiada wielki finał wyścigu w stolicy Włoch. Zaplanowanych jest wiele wydarzeń i aktywności – sportowych, turystycznych i kulturalnych. Chcemy, aby obecność Giro w Rzymie była wielkim świętem

– powiedział Paolo Bellino, dyrektor zarządzający w RCS Sport.

fot. RCS Sport

– Mural opowiada historię Giro d’Italia, pokazuje, jak wielki wysiłek trzeba włożyć w ukończenie go oraz jaką uporczywością trzeba się wykazać. Ponadto ma on wyrażać esencję wyścigu, świętowanie kolarzy, publiczność i trasę, która wiedzie z północy na południe kraju

– dodał Giulio Gebbia.

Tegoroczna 106. edycja Giro d’Italia rozpocznie się 6 maja. Z całą trasą wyścigu można zapoznać się TUTAJ, a TUTAJ można przeczytać artykuł pt. „Kwintesencja włoskości z domieszką modernizmu – kilka refleksji o trasie Giro d’Italia 2023”.

Poprzedni artykuł48 lat i… mistrzostwo obu Ameryk. Amber Neben nie przestaje zaskakiwać
Następny artykułAleksandr Własow wycofał się z Tour of The Alps
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments