175 herosów stanie dziś na starcie 120. edycji Paryż-Roubaix. Tylko jeden z nich będzie mógł zakrzyknąć z radości na słynnym welodromie. Kto wygra wielkanocne zmagania? Tego nie wiadomo, ale znamy pełną listę startową niedzielnego wyścigu.
Z Piekłem Północy zmierzy się 25 zespołów, a w barwach każdego z nich znajdziemy po 7 kolarzy. Wśród nich jest 4 byłych zwycięzców – Dylan van Baarle (2022), Peter Sagan (2018), Greg Van Avermaet (2017) i John Degenkolb (2015), 3 nastolatków – Joshua Tarling (19 lat i 53 dni), Iván Romeo (19+256) i Madis Mihkels (19+313), a także dwóch Polaków – z 32. numerem pojedzie Kamil Gradek (Bahrain-Victorious), zaś 113. przypnie do koszulki drugi najstarszy w całej stawce, 38-letni Maciej Bodnar (TotalEnergies).
Pełną zapowiedź wyścigu przeczytają Państwo w naszym portalu pod tym linkiem.
Lista startowa 120. Paryż-Roubaix:
- Jumbo-Visma
- 1 VAN BAARLE Dylan
- 2 AFFINI Edoardo
- 3 LAPORTE Christophe
- 4 ROOSEN Timo
- 5 VAN DIJKE Tim
- 6 VAN HOOYDONCK Nathan
- 7 VAN AERT Wout
DS VAN DONGEN Arthur, PLUGGE Richard
- Groupama – FDJ
- 11 KÜNG Stefan
- 12 ASKEY Lewis
- 13 LE GAC Olivier
- 14 LIENHARD Fabian
- 15 SCOTSON Miles
- 16 STEWART Jake
- 17 WATSON Samuel
DS GUESDON Frédéric, BRICAUD Thierry
- Alpecin-Deceuninck
- 21 VAN DER POEL Mathieu
- 22 DILLIER Silvan
- 23 GOGL Michael
- 24 GROVES Kaden
- 25 PHILIPSEN Jasper
- 26 RICKAERT Jonas
- 27 VERMEERSCH Gianni
DS ROODHOOFT Christoph, MEERSMAN Gianni
- Bahrain – Victorious
- 31 MOHORIČ Matej
- 32 GRADEK Kamil
- 33 MIHOLJEVIĆ Fran
- 34 MILAN Jonathan
- 35 PASQUALON Andrea
- 36 RAJOVIĆ Dušan
- 37 WRIGHT Fred
DS POITSCHKE Enrico, MIHOLJEVIĆ Vladimir
- INEOS Grenadiers
- 41 GANNA Filippo
- 42 HEIDUK Kim
- 43 ROWE Luke
- 44 SHEFFIELD Magnus
- 45 SWIFT Connor
- 46 TARLING Joshua
- 47 WURF Cameron
DS STANNARD Ian, DEMPSTER Zak
- Trek – Segafredo
- 51 PEDERSEN Mads
- 52 HOOLE Daan
- 53 KIRSCH Alex
- 54 LIEPIŅŠ Emīls
- 55 STUYVEN Jasper
- 56 THEUNS Edward
- 57 VACEK Mathias
DS DE JONGH Steven, POPOVYCH Yaroslav
- Soudal – Quick Step
- 61 ASGREEN Kasper
- 62 BALLERINI Davide
- 63 DECLERCQ Tim
- 64 LAMPAERT Yves
- 65 MERLIER Tim
- 66 SÉNÉCHAL Florian
- 67 VAN LERBERGHE Bert
DS PEETERS Wilfried, KEISSE Iljo
- BORA – hansgrohe
- 71 POLITT Nils
- 72 ARCHBOLD Shane
- 73 GAMPER Patrick
- 74 HALLER Marco
- 75 KOCH Jonas
- 76 MEEUS Jordi
- 77 MULLEN Ryan
DS HEYNDERICKX Jean-Pierre, GASPAROTTO Enrico
- Lotto Dstny
- 81 VERMEERSCH Florian
- 82 BEULLENS Cedric
- 83 DE LIE Arnaud
- 85 FRISON Frederik
- 86 GRIGNARD Sébastien
- 87 SLOCK Liam
- 88 VAN MOER Brent
DS MAES Nikolas, AERTS Mario
- Team DSM
- 91 DEGENKOLB John
- 92 ANDRESEN Tobias Lund
- 93 BITTNER Pavel
- 94 DAINESE Alberto
- 95 EEKHOFF Nils
- 96 NABERMAN Tim
- 97 WELSFORD Sam
DS WEST Philip, LIGTHART Pim
- AG2R Citroën Team
- 101 VAN AVERMAET Greg
- 102 DEWULF Stan
- 103 GAUTHERAT Pierre
- 104 NAESEN Oliver
- 105 RAUGEL Antoine
- 106 SCHÄR Michael
- 107 TOUZÉ Damien
DS JURDIE Julien, GUILLÉ Nicolas
- TotalEnergies
- 111 SAGAN Peter
- 112 BOASSON HAGEN Edvald
- 113 BODNAR Maciej
- 114 OSS Daniel
- 115 SOUPE Geoffrey
- 116 TURGIS Anthony
- 117 VAN GESTEL Dries
DS ARNOULD Dominique, VALACH Ján
- Israel – Premier Tech
- 121 VANMARCKE Sep
- 122 BOIVIN Guillaume
- 123 EINHORN Itamar
- 124 GEE Derek
- 125 REYNDERS Jens
- 126 VAN ASBROECK Tom
- 127 ZABEL Rick
DS BAUER Steve, DEMOL Dirk
- Team Arkéa Samsic
- 131 LOUVEL Matis
- 132 BIERMANS Jenthe
- 133 DEKKER David
- 134 HOFSTETTER Hugo
- 135 MCLAY Daniel
- 136 MOZZATO Luca
- 137 RUSSO Clément
DS HINAULT Sébastien, LEVEAU Mickaël
- UAE Team Emirates
- 141 TRENTIN Matteo
- 142 ACKERMANN Pascal
- 143 OLIVEIRA Rui
- 144 BAX Sjoerd
- 145 BJERG Mikkel
- 146 GIBBONS Ryan
- 147 LAENGEN Vegard Stake
DS BALDATO Fabio, MARCATO Marco
- Cofidis
- 151 WALSCHEID Max
- 152 ALLEGAERT Piet
- 153 CARVALHO Andre
- 154 KREDER Wesley
- 155 NOPPE Christophe
- 156 RENARD Alexis
- 157 WALLAYS Jelle
DS DELOEUIL Alain, MARICHAL Thierry
- Team Jayco AlUla
- 161 ŠTYBAR Zdeněk
- 162 BALMER Alexandre
- 163 DURBRIDGE Luke
- 164 O’BRIEN Kelland
- 165 PÖSTLBERGER Lukas
- 166 REINDERS Elmar
- 167 STEWART Campbell
DS HAYMAN Mathew, MCPARTLAND David
- Uno-X Pro Cycling Team
- 171 KRISTOFF Alexander
- 172 BENDIXEN Louis
- 173 HALVORSEN Kristoffer
- 174 BLUME LEVY William
- 175 RESELL Erik Nordsæter
- 176 TILLER Rasmus
- 177 WÆRENSKJOLD Søren
DS VAN OUDENHOVE Gino, MØRKØV Jesper
- Movistar Team
- 181 GARCÍA CORTINA Iván
- 182 HOLLMANN Juri
- 183 JACOBS Johan
- 184 NORSGAARD Mathias
- 185 LAZKANO Oier
- 186 MAS Lluís
- 187 ROMEO Iván
DS GARCÍA ACOSTA José Vicente, ROELANDTS Jürgen
- Intermarché – Circus – Wanty
- 191 TEUNISSEN Mike
- 192 DE POOTER Dries
- 193 JOHANSEN Julius
- 194 MIHKELS Madis
- 195 PLANCKAERT Baptiste
- 196 REX Laurenz
- 197 THIJSSEN Gerben
DS DE NEEF Steven, WELLENS Bart
- EF Education-EasyPost
- 201 KEUKELEIRE Jens
- 202 DOULL Owain
- 203 RUTSCH Jonas
- 204 SCULLY Tom
- 205 SHAW James
- 206 VAN DEN BERG Marijn
- 207 VAN DEN BERG Julius
DS KLIER Andreas, LANGEVELD Sebastian
- Astana Qazaqstan Team
- 211 MOSCON Gianni
- 212 BOL Cees
- 213 CHZHAN Igor
- 214 FEDOROV Yevgeniy
- 215 GRUZDEV Dmitriy
- 216 LAAS Martin
- 217 SYRITSA Gleb
DS ZANINI Stefano, MANZONI Mario
- Q36.5 Pro Cycling Team
- 221 DEVRIENDT Tom
- 222 BAUER Jack
- 223 COLOMBO Filippo
- 224 LUDVIGSSON Tobias
- 225 MOSCHETTI Matteo
- 226 PUPPIO Antonio
- 227 ZUKOWSKY Nickolas
DS VIERHOUTEN Aart, REINERINK Rik
- Bingoal WB
- 231 ROBEET Ludovic
- 232 DE MAEGHT Dorian
- 233 DESAL Ceriel
- 234 LAUK Karl Patrick
- 235 SALBY Alexander
- 236 VANDEPITTE Nathan
- 237 VAN KEIRSBULCK Guillaume
DS DEMARBAIX Sébastien, KAISEN Olivier
- Team Flanders – Baloise
- 241 DE VYLDER Lindsay
- 242 APERS Ruben
- 243 COLMAN Alex
- 244 DE PESTEL Sander
- 245 DE WILDE Gilles
- 246 FRETIN Milan
- 247 VANHOOF Ward
DS DE CLERCQ Hans, DE KETELE Kenny