fot. Polski Związek Kolarski / Maciej Stanowicz

Grupa polskich juniorów młodszych pod opieką Macieja Stanowicza poleciała do Belgii, gdzie w ten weekend rywalizowała w dwóch wyścigach dedykowanych tej kategorii wiekowej. W obu biało-czerwoni mogli się cieszyć z końcowych zwycięstw – w sobotę najlepszy był Dawid Szulik, a dzień później triumfował Mikołaj Legieć.

O samych wyścigach nie wiemy za wiele, choć jak możemy przeczytać na stronie UKS Avatar, czyli klubu Dawida Szulika, pogoda kolarzy nie rozpieszczała, a w stawka była naprawdę duża i mocna. Miejmy nadzieję, że takie międzynarodowe doświadczenia i sukcesy będą motywacją do dalszego rozwoju dla młodych chłopaków.

Należą się także gratulacje dla klubów macierzystych zawodników – Dawid Szulik rozwija się w barwach UKS Avatar, Mikołaj Legieć zaś na co dzień reprezentuje UKS Centrum Nowa Ruda.

Poprzedni artykułSubiektywnym okiem #7: Flandryjska piękność
Następny artykułWypowiedzi po pierwszym etapie Itzulia Basque Country
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments