fot. Piotr Wadecki

Drugim zespołem zaproszonym przez Lang Team na 80. Tour de Pologne jest Q36.5 Pro Cycling Team. Szwajcarska formacja zatrudnia w tym roku m.in. Szymona Sajnoka i Kamila Małeckiego jako kolarzy oraz Piotra Wadeckiego jako dyrektora sportowego.

Chyba nikogo nie może dziwić, że podczas 80. Tour de Pologne, które odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia, na polskich szosach zobaczymy zespół Q36.5 Pro Cycling Team. Szwajcarska ekipa startuje w swoim pierwszym sezonie istnienia od razu w wielu największych wyścigach na świecie, a o jej sile decydują m.in. Matteo Moschetti, Walter Calzoni, Carl Fredrik Hagen czy Gianluca Brambilla. W składzie tej formacji ściga się także dwóch Polaków – szybki Szymon Sajnok oraz bardzo aktywnie jeżdżący Kamil Małecki.

Tour de Pologne zawsze był dla mnie wyjątkowym wyścigiem. Bardzo się cieszę, że w tym roku będziemy na starcie największej imprezy sportowej w Polsce organizowanej przez Lang Team. Myślę, że zbudujemy zespół wokół dwójki Polaków, czyli Kamila Małeckiego i Szymona Sajnoka. Start w tym wyścigu to wielka frajda i zaszczyt. Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom za obdarzenie nas zaufaniem. Nie mogę się doczekać, żeby zacząć!

— powiedział na temat tego zaproszenia dyrektor sportowy Q36.5 Pro Cycling Team – Piotr Wadecki.

Cieszę się, że zespół otrzymał zaproszenie na Tour de Pologne. Możliwość wystartowania w tym wyścigu jest coś na co czeka każdy polski kolarz. Mam wiele dobrych wspomnień z Tour de Pologne i chciałbym jeszcze raz móc powalczyć o dobry wynik. Dam z siebie wszystko. To znakomita okazja, aby pokazać się przed polskimi fanami z jak najlepszej strony. Profil wyścigu jest zawsze trudny, ale to mi się podoba. Jest idealny do mojego stylu

— dodał Kamil Małecki, który był już 6. w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne w 2020 roku.

Wcześniej dziką kartę otrzymała już ekipa Human Powered Health, w składzie której również ściga się dwóch Polaków. Tym samym Lang Teamowi pozostaje możliwość zaproszenia jeszcze maksymalnie 5 zespołów – przy czym obligatoryjne dzikie karty mają Lotto Dstny, TotalEnergies i Israel-Premier Tech, zatem w ich wypadku zostaje tylko czekać na decyzję ich włodarzy co do przyjazdu do Polski.

Cieszymy się, że możemy ogłosić drugą dziką kartę 80. edycji Tour de Pologne. Jestem ciekawy, jak zaprezentuje się zespół Q36.5 Pro Cycling Team. Jestem pewien, że uda im się przyciągnąć uwagę międzynarodowej publiczności na kolejnych etapach. Doug Ryder od lat ma wizję kolarstwa, która jest zbieżna z naszą. Bardzo się cieszymy, że dajemy mu możliwość rozwoju jego projektu na polskich drogach

— powiedział Czesław Lang.

Cieszę się, że po dwuletniej nieobecności wracam na Tour de Pologne. To zawsze przyjemność. Wystartuję przed polskimi fanami i naturalnie skupię się na płaskich odcinkach. Cały mój zespół da z siebie wszystko

— dodał Szymon Sajnok.

80. Tour de Pologne rozegrane zostanie w dniach 29.07 – 04.08. Na ten moment nie znamy jeszcze dokładnej trasy najważniejszej imprezy kolarskiej rozgrywanej na terytorium Polski.

Poprzedni artykułMichael Valgren ma wrócić do ścigania po ponad 9 miesiącach
Następny artykułRonde van Vlaanderen 2023: Gwiazdorski skład Jumbo-Visma bez Dylana van Baarle
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments