fot. EF Education-Nippo

Według informacji podanych przez duńską gazetę Ekstra Bladet, Michael Valgren znalazł się we wstępnym składzie EF Education-EasyPost na Région Pays de la Loire Tour, który rozpocznie się we wtorek. Dla Duńczyka byłby to pierwszy start od ponad 9 miesiącach.

Ubiegły sezon zakończył się dla Michaela Valgrena już w czerwcu – duński zawodnik, ścigający się w barwach drużyny EF Education-EasyPost, ucierpiał w poważnej kraksie na czwartym etapie La Route d’Occitanie, wskutek której doznał między innymi: złamania miednicy, zerwania więzadeł w kolanie i uszkodzenia łąkotki.

Początkowo nie było wiadomo, czy będzie on w stanie kontynuować zawodową karierę. W kolejnych miesiącach wyjaśniło się, że Duńczyk zdoła wrócić do ścigania, jednak zanim to nastąpi, czeka go długa i mozolna rehabilitacja. Z tego powodu został on przeniesiony do rozwojowej drużyny EF Education-EasyPost – EF Education-NIPPO Development Team. Będąc kolarzem ekipy development, Michael Valgren – po powrocie do zdrowia – wciąż będzie miał możliwość rywalizacji w barwach worldtourowego zespołu.

Wszystko za sprawą przepisów Międzynarodowej Unii Kolarskiej dotyczących wypożyczeń kolarzy – zawodnicy drużyn rozwojowych mogą startować w wyścigach kategorii ProSeries i 1.1/2.1 w ekipach najwyższej dywizji. Jak donosi duński Ekstra Bladet, EF Education-EasyPost ma skorzystać z tego przywileju w przyszłym tygodniu – Michael Valgren znalazł się we wstępnym składzie amerykańskiej formacji na francuski wyścig Région Pays de la Loire Tour (wcześniej Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire).

Jeśli rzeczywiście Duńczyk wystartuje w rozpoczynających się we wtorek zmaganiach, będzie to jego pierwszy występ na szosie od feralnego La Route d’Occitanie.

Wyścig Région Pays de la Loire Tour odbędzie się w dniach 4-7 kwietnia.

Poprzedni artykułJulian Alaphilippe pojechał na 2-godzinny trening po Dwars door Vlaanderen
Następny artykułTour de Pologne 2023: Q36.5 Pro Cycling Team z dziką kartą!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sam
Sam

Łąkotki 😉