fot. Twitter zespołu U19 Fenioux Formation 36

Pisaliśmy o niedzielnym zwycięstwie w porannym etapie ze startu wspólnego Patryka Goszczurnego w ramach La Route d’Éole, ale to nie był jedyny polski sukces tego dnia w tej imprezie. Rozegrana została bowiem także popołudniowa czasówka, a w niej 3. był Dawid Wika-Czarnowski, dzięki czemu cały wyścig Polak kończy na 2. miejscu.

La Route d’Éole rozgrywane było w formacie 2-etapowym, ale jednodniowym. Rano juniorzy pokonali 100km ze startu wspólnego, gdzie na metę wpadł 3-osobowy odjazd z dwójką Polaków, a nieco później rozegrana została 13-kilometrowa jazda indywidualna na czas. W tej wygrał drugi na porannym odcinku Arthur Blaise (AG2R Citroën U19 Team) i to jego łupem padła generalka, ale pięknie zaprezentował się ponownie Dawid Wika-Czarnowski (FlandersColor-Galloo Team). Polak z belgijskiej drużyny ponownie był 3. na mecie i sumarycznie dało mu to 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na 17. pozycji sklasyfikowany podczas czasówki został Patryk Goszczurny (Jegg-DJR Academy U19), przez co drugi z Polaków spadł na 7. miejsce w końcowym zestawieniu francuskiego wyścigu. Na zdjęciu nasi rodacy mogli jednak stanąć obok siebie, bowiem jeden był dekorowany za generalkę, drugi zaś odebrał trykot najlepszego pierwszorocznego juniora tej imprezy. Gratulacje!

Wyniki La Route d’Éole 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułJuan Sebastián Molano potrącony przez samochód [wideo]
Następny artykułGandawa-Wevelgem 2023: Najlepsi zawodnicy podsumowują wyścig
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments