fot. Jumbo-Visma

Ogromnego pecha podczas piątkowego treningu miał Juan Sebastián Molano. 28-letni Kolumbijczyk z UAE Team Emirates został potrącony przez samochód i tylko cudem udało się, że wszystko zakończyło się wstrząsie mózgu, urazie głowy i złamanym palcu u nogi.

Film z lecącym po zderzeniu rowerem szybko obiegł internet. W pierwszej chwili nie było wiadomo jak poważny jest stan kolumbijskiego sprintera i można było się obawiać, że czeka go bardzo długi rozbrat z rowerem po takim zdarzeniu. Na szczęście w nieszczęściu jedynym złamaniem jest palec u nogi, choć z pewnością Juan Sebastián Molano najadł się niemałego strachu.

Kolumbijczyk z UAE Team Emirates w tym roku wygrał etap UAE Tour oraz klasyk Grand Prix de Denain. Teraz jak donosi jego zespół czeka go kilka tygodni przerwy w startach, choć pierwotnie miał być jednym z kolarzy ścigających się w kampanii północnych klasyków.

Poprzedni artykułDobre występy Dawida Łątkowskiego i Filipa Gruszczyńskiego w niedzielnych wyścigach
Następny artykułLa Route d’Éole 2023: Dawid Wika-Czarnowski 2. w klasyfikacji generalnej
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz

Samochód go nie zauważył, ciemny strój i 0 lampki z przodu, chociaż oczywiście wina samochodu bezsporna, przynajmniej tak z filmu wynika.

Jacek
Jacek

Dlatego zawsze jeżdżę z lampkami z przodu i z tyłu. Muszą być dobrej jakości, z wyraźnym, mrugającym światłem.

Escobar
Escobar

Taki trochę victim blaming. Ludzie się powinni nauczyć, że siadając za kółkiem muszą mieć maksymalną koncentrację.