fot. Copernicus

Na naszej stronie przeczytać można już o wygranej Patryka Goszczurnego, ale to niejedyny warty uwagi wynik polskiego juniora w tę niedzielę. W Gandawa-Wevelgem dla tej kategorii wiekowej 15. miejsce zajął Dawid Łątkowski, a we Włoszech kolejny raz wysoko uplasował się Filip Gruszczyński – tym razem był 5. w Trofeo Comune Di Gussago.

Zacznijmy od imprezy bardziej prestiżowej, czyli juniorskiego Gandawa-Wevelgem / Grote Prijs A. Noyelle-Ieper. Tam w bardzo mocnej stawce po kolejny triumf w tym sezonie sięgnął Steffen De Schuyteneer (AG2R Citroën U19 Team), który na solo przeciął linię mety. W większej grupie na takową dotarł Dawid Łątkowski – na co dzień kolarz Copernicus CCC Toruń tu ścigał się w ramach współpracy tej ekipy w barwach Cannibal – Victorious U19 i zajął 15. miejsce.

Wyniki juniorskiego Gandawa-Wevelgem 2023:

We Włoszech ściga się z kolei Filip Gruszczyński, który w tym roku reprezentuje barwy Energy Team A.S.D. Polak rywalizował dziś w Trofeo Comune Di Gussago i zajął 5. miejsce w tej imprezie, na liście zwycięzców której znajdziemy tak znanych włoskich kolarzy jak Simone Consonni, Andrea Piccolo, Alessandro Covi czy Lorenzo Rota. To dla 18-latka zresztą nie pierwszy dobry wynik w tym roku – wcześniej był już bowiem 3. w Trofeo Tecnomeccanica.

Wyniki Trofeo Comune Di Gussago 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułLa Roue Tourangelle 2023: Rory Townsend godzi faworytów
Następny artykułJuan Sebastián Molano potrącony przez samochód [wideo]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments