Foto: Clásica Jaén Paraíso Interior

UAE Team Emirates w jednym komunikacie ogłosiło składy na trzy najbliższe wyścigi World Tour. Tim Wellens połączy Strade Bianche z Paryż-Nicea, gdzie liderem będzie Tadej Pogačar, a w żadnym ze składów nie znalazł się ostatecznie Rafał Majka.

Zacznijmy od najbliższego z wyścigów, czyli sobotniego Strade Bianche. Po tym jak ze względów logistycznych z udziału we Włoskim wyścigu zrezygnował zeszłoroczny triumfator, czyli Tadej Pogačar, siła UAE Team Emirates co prawda zmalała, ale to wciąż będzie jedna z najmocniejszych drużyn na starcie. Na czele tej formacji znajdą się Diego Ulissi (najwyżej 7. w 2016 roku), Tim Wellens (3. w 2017 roku, 8. w ostatniej edycji) i Davide Formolo (2. w 2020 roku).

Już w niedzielę zaczyna się z kolei Paryż-Nicea. To przez Wyścig ku Słońcu z Strade Bianche zrezygnował Tadej Pogačar, acz jak się okazuje w UAE Team Emirates znajdzie się zawodnik, który połączy starty w obu tych imprezach. Słoweńcowi w walce z m.in. Jonasem Vingegaardem pomóc będzie miał Tim Wellens, a także Felix Großschartner, Domen Novak, Mikkel Bjerg, Matteo Trentin i Rui Oliveira. Pierwotnie w szerokim składzie był Rafał Majka, ale Polak ostatecznie „pauzuje” w najbliższych dniach.

Skład UAE Team Emirates na Paryż-Nicea ma wyrazistego lidera, ale niekoniecznie szalenie mocnych przybocznych, odwrotna sytuacja dotyczy za to Tirreno-Adriatico. Tam siła tego zespołu zdaje się być ogromna, ale pytanie brzmi czy któregokolwiek z tych zawodników stać na triumf w klasyfikacji generalnej. O wygraną powalczą Adam Yates i João Almeida, pomagać im będą Brandon McNulty, George Bennett, Davide Formolo i Alessandro Covi, a na płaskich etapach o wygraną zawalczy Juan Sebastián Molano.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments