Już w sobotę 174 kolarzy w barwach 25 zespołów stanie w Sienie na starcie 17. edycji Strade Bianche. Kto po 184km rywalizacji będzie mógł unieść ręce w geście zwycięstwa? Tego nie wiadomo, ale póki co poznaliśmy wstępną listę startową.
Do rywalizacji przystąpi wszystkie 18 World Teamów, a także jadące z dziką kartą EOLO-Kometa, Green Project-Bardiani CSF-Faizanè, Israel – Premier Tech, Lotto Dstny, Q36.5 Pro Cycling Team, TotalEnergies i Tudor Pro Cycling Team. W stawce spodziewamy się 5 byłych zwycięzców, w tym jednego dwukrotnego, a są to Michał Kwiatkowski (2014, 2017), Mathieu van der Poel (2021), Julian Alaphilippe (2019), Tiesj Benoot (2018) i Zdeněk Štybar (2015). Do obrony tytułu nie przystąpi Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).
Oprócz Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers) w peletonie na starcie w Sienie zamelduje się prawdopodobnie także dwóch innych Polaków – Maciej Bodnar (TotalEnergies) i Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic).
Wstępna lista startowa 17. Strade Bianche:
- Alpecin-Deceuninck
- 1 VAN DER POEL Mathieu
- 2 GAZE Samuel
- 3 GOGL Michael
- 4 RIESEBEEK Oscar
- 5 STANNARD Robert
- 6 VAN DEN BOSSCHE Fabio
- 7 VERMEERSCH Gianni
DS LEYSEN Bart, ROODHOOFT Christoph
- AG2R Citroën Team
- 11 VAN AVERMAET Greg
- 12 PARET-PEINTRE Valentin
- 13 PETERS Nans
- 14 RETAILLEAU Valentin
- 15 SCHÄR Michael
- 16 VENDRAME Andrea
- 17 VENTURINI Clément
DS JANNEL Didier, KASPUTIS Artūras
- Astana Qazaqstan Team
- 21 LUTSENKO Alexey
- 22 BATTISTELLA Samuele
- 23 BOARO Manuele
- 24 FEDOROV Yevgeniy
- 25 NIBALI Antonio
- 26 SCARONI Christian
- 27 VELASCO Simone
DS SHEFER Alexandre, ZANINI Stefano
- Bahrain – Victorious
- 31 BILBAO Pello
- 32 GOVEKAR Matevž
- 33 MIHOLJEVIĆ Fran
- 34 MOHORIČ Matej
- 35 PASQUALON Andrea
- 36 PERNSTEINER Hermann
- 37 ZAMBANINI Edoardo
DS ŠTANGELJ Gorazd, VOLPI Alberto
- BORA – hansgrohe
- 41 HIGUITA Sergio
- 42 DENZ Nico
- 43 GAMPER Patrick
- 44 KÄMNA Lennard
- 45 KONRAD Patrick
- 46 SCHELLING Ide
- 47 VLASOV Aleksandr
DS GASPAROTTO Enrico, SCHMIDT Torsten
- Cofidis
- 51 ZINGLE Axel
- 52 CARVALHO Andre
- 53 CHAMPION Thomas
- 54 FINÉ Eddy
- 55 LASTRA Jonathan
- 56 MARIAULT Axel
- 57 WOOD Harrison
DS DAMIANI Roberto, GUERRICAGOITIA Gorka
- EF Education-EasyPost
- 61 BETTIOL Alberto
- 62 AMADOR Andrey
- 63 CARTHY Hugh
- 64 HONORÉ Mikkel Frølich
- 65 KEUKELEIRE Jens
- 66 QUINN Sean
- 67 SHAW James
DS BRESCHEL Matti, VAN GARDEREN Tejay
- EOLO-Kometa
- 71 FETTER Erik
- 72 BEVILACQUA Simone
- 73 GAROSIO Andrea
- 74 MAESTRI Mirco
- 75 PIETROBON Andrea
- 76 RIVI Samuele
- 77 SEVILLA Diego Pablo
DS CONTE Biagio, ZANATTA Stefano
- Green Project-Bardiani CSF-Faizanè
- 81 MULUBRHAN Henok
- 82 FIORELLI Filippo
- 83 GABBURO Davide
- 84 LUCCA Riccardo
- 85 MAGLI Filippo
- 86 TONELLI Alessandro
- 87 ZOCCARATO Samuele
DS AMORIELLO Luca, REVERBERI Roberto
- Groupama – FDJ
- 91 PINOT Thibaut
- 92 ASKEY Lewis
- 93 GRÉGOIRE Romain
- 94 LE GAC Olivier
- 95 MADOUAS Valentin
- 96 PACHER Quentin
- 97 STEWART Jake
DS BRICAUD Thierry
- INEOS Grenadiers
- 101 PIDCOCK Thomas
- 102 DE PLUS Laurens
- 103 KWIATKOWSKI Michał
- 104 NARVÁEZ Jhonatan
- 105 RODRÍGUEZ Carlos
- 106 SHEFFIELD Magnus
- 107 SWIFT Ben
DS BOGAERTS Kurt, TOSATTO Matteo
- Intermarché – Circus – Wanty
- 111 COSTA Rui
- 112 BYSTRØM Sven Erik
- 113 HERREGODTS Rune
- 114 PETILLI Simone
- 115 ROTA Lorenzo
- 116 VLIEGEN Loïc
- 117 ZIMMERMANN Georg
DS PIVA Valerio, VEUCHELEN Frederik
- Israel – Premier Tech
- 121 FUGLSANG Jakob
- 122 BOIVIN Guillaume
- 123 CLARKE Simon
- 124 GEE Derek
- 125 HOLLENSTEIN Reto
- 126 NEILANDS Krists
- 127 WÜRTZ SCHMIDT Mads
DS BAUER Steve
- Jumbo-Visma
- 131 BENOOT Tiesj
- 132 HESSMANN Michel
- 133 HOFSTEDE Lennard
- 134 LEEMREIZE Gijs
- 135 VADER Milan
- 136 VALTER Attila
- 137 VAN DER SANDE Tosh
DS MAASSEN Frans, VAN DONGEN Arthur
- Lotto Dstny
- 141 KRON Andreas
- 142 ADAMIETZ Johannes
- 143 LIVYNS Arjen
- 144 MONIQUET Sylvain
- 145 PAASSCHENS Mathijs
- 147 VAN GILS Maxim
DS AERTS Mario, WAUTERS Marc
- Movistar Team
- 151 ARANBURU Alex
- 152 GUERREIRO Ruben
- 153 HOLLMANN Juri
- 154 MAS Lluís
- 155 OLIVEIRA Nelson
- 156 ROMEO Iván
- 157 VERONA Carlos
DS MURIEL Xabier, SCIANDRI Maximilian
- Q36.5 Pro Cycling Team
- 161 FEDELI Alessandro
- 162 BRAMBILLA Gianluca
- 163 CALZONI Walter
- 164 COLOMBO Filippo
- 165 CONCA Filippo
- 166 DONOVAN Mark
- 167 ZUKOWSKY Nickolas
DS MISSAGLIA Gabriele, WADECKI Piotr
- Soudal – Quick Step
- 171 ALAPHILIPPE Julian
- 172 BAGIOLI Andrea
- 173 BALLERINI Davide
- 174 PEDERSEN Casper
- 175 DEVENYNS Dries
- 176 SERRY Pieter
- 177 VANSEVENANT Mauri
DS BRAMATI Davide, PEETERS Wilfried
- Team Arkéa Samsic
- 181 BARGUIL Warren
- 182 BARRÉ Louis
- 183 DELAPLACE Anthony
- 184 GUGLIELMI Simon
- 185 OWSIAN Łukasz
- 186 RUSSO Clément
- 187 VERRE Alessandro
DS HINAULT Sébastien
- Team DSM
- 191 ONLEY Oscar
- 192 BRENNER Marco
- 193 DINHAM Matthew
- 194 FLYNN Sean
- 195 HVIDEBERG Jonas Iversby
- 196 MILESI Lorenzo
- 197 TUSVELD Martijn
DS LIGTHART Pim, ROBERTS Luke
- Team Jayco AlUla
- 201 ZANA Filippo
- 202 BALMER Alexandre
- 203 DE MARCHI Alessandro
- 204 ENGELHARDT Felix
- 205 JUUL-JENSEN Christopher
- 206 MAAS Jan
- 207 ŠTYBAR Zdeněk
DS ALGERI Vittorio, HAYMAN Mathew
- TotalEnergies
- 211 SAGAN Peter
- 212 BODNAR Maciej
- 213 BURGAUDEAU Mathieu
- 214 CRAS Steff
- 215 FERRON Valentin
- 216 OSS Daniel
- 217 SIMON Julien
DS VALACH Ján, VAN BEYLEN Jens
- Trek – Segafredo
- 221 THEUNS Edward
- 222 BARONCINI Filippo
- 223 CATALDO Dario
- 224 GHEBREIGZABHIER Amanuel
- 225 HOELGAARD Markus
- 226 SIMMONS Quinn
- 227 SKUJIŅŠ Toms
DS ANDERSEN Kim, POPOVYCH Yaroslav
- Tudor Pro Cycling Team
- 231 REICHENBACH Sébastien
- 232 BRUN Nils
- 233 ERIKSSON Lucas
- 234 KAMP Alexander
- 235 KELEMEN Petr
- 236 PELLAUD Simon
- 237 SUTER Joel
DS BLANQUEFORT Sylvain, COZZI Claudio
- UAE Team Emirates
- 241 BAX Sjoerd
- 242 BENNETT George
- 243 COVI Alessandro
- 244 FORMOLO Davide
- 245 MCNULTY Brandon
- 246 ULISSI Diego
- 247 WELLENS Tim
DS MARCATO Marco, GUIDI Fabrizio
Kwiato znowu będzie bidonowym?
Będzie, za to mu płacą (i to nie mało).
@flower – ktoś kto zadaje takie pytania kompletnie nie ogarnia kolarstwa 😆