Zza węgła łypie na nas nowy sezon rowerowy; i oczywiste jest, że w miejsce niewypracowanej zimą formy lepiej jest się skupić na właściwym wyglądem „pro”; przecież nie forma fizyczna wpływa na naszą ocenę – po prostu czego nie wyjeździliśmy, to trzeba „dowyglądać” – w czym pomóc nam też może odświeżona kolekcja butów marki SIDI.

To w zasadzie ostatni moment, ostatnie szlify, ostatnie przymiarki – być może jakiś fitting – i otwarcie sezonu przed nami. Postanowienia noworoczne o zrzuceniu wagi odkładamy na kolejne 12 miesięcy, i możemy przymierzać ten sam rozmiar odzieży co sezon temu, narzekając, że chyba producent idzie w oszczędność materiału, bo ta XL`ka z roku na rok jakaś taka coraz mniejsza się wydaje. Sprawdźmy, wobec tego, jak pomóc w refreshingu nas samych pomóc może marka SIDI. Na warsztat bierzemy szosowo-gravelową odsłonę (z lekkim tylko muśnięciem tri).

SIDI – buty TRI-SIXTY triathlon

Nowoczesny but triathlonowy, występujący w kolorze niebiesko-czarnym, pełna rozmiarówka od 40 do 48. Buty zapinane są najnowszą wersją zapięcia systemem Tecno 4 Push, który ma za zadanie wyeliminowanie strefy nacisku na podbiciu, co przekłada się na znaczne poprawienie odczucia „zamknięcia” buta.

Przewiewny wierch buta wykonany z mikrofibry Techpro, przetykanej nylonową siatką, z wszytym z tyłu uchwytem ułatwiającym założenie buta. But ma oczywiście zintegrowaną piętę (Integrated Heel), sprzyjającą stabilizacji pięty z racji anatomicznego ukształtowania. Wyposażony w odblaskowe wstawki na pięcie.

Podeszwy wyposażone zostały także we wkładki SRS (Sole Replacement System), mające za zadanie chronić karbon w najbardziej wrażliwych na uszkodzenia miejscach (także podczas chodzenia w butach). Wkładki te zintegrowane są z otworami wentylacyjnymi, wspomagającymi cyrkulację powietrza wewnątrz podeszwy i buta.

Tzw. zapiętek wzmacnia górną część pięty przez co wpływa na poprawę dopasowania całego buta po zapięciu, poprawiając uczucie sztywności całej stopy. Konstrukcja ta utrzymuje napiętą górną część pięty, co wpływa na poprawę pewności trzymania stopy.

Sama podeszwa wykonana jest oczywiście ze sztywnego najnowszej generacji karbonu, który dzięki unikalnej budowie na części śródstopia ma zmaksymalizować przenoszenie mocy na pedały, dając zarazem pewne wsparcie stopy.

Buty produkowane są w rozmiarach od 40 do 48.

Sugerowana cena detaliczna: 1499 PLN

Buty SHOT 2 DZERO

Nowa wersja klasycznych butów szosowych, z mocno odświeżoną i oryginalną grafiką. Czarno – białe, wyposażone w nową piętę i nowy typ podeszwy. Zapinane systemem Tecno 3 Push Flex; eliminuje on strefę nacisku na podbiciu zwiększając uczucie zapięcia buta.

Tzw. zapiętek – nowa konstrukcja wzmacniająca dopasowanie tylnej części buta wokół pięty zawodnika, z naciskiem na jej górną część, co ma za zadanie uniemożliwienie wysunięcia się pięty z buta podczas wspinaczki lub sprintów.

Materiał to mikrofibra Techpro, także przetykana nylonową siatką, z systemem zintegrowanej pięty.

Podeszwa jak w poprzednim modelu – z dodaną warstwą antypoślizgową; buty produkowane są w rozmiarach od 40 do 45 z połówkami rozmiarów.

Jako wzorcowy przykład produktu zrównoważonego ekologicznie, podkreślić można – wkładka wykonana w 95% z recyklingu PU, pakowanie 100% papier makulaturowy klejony skrobią kukurydzianą, cholewka z pochodzącej z recyklingu mikrofibry z wykończeniem żywicą Bio Based (zbożowe pochodzenie) – całość wpływa na zmniejszenie śladu węglowego podczas produkcji.

Ciekawostką w tych butach jest połączenie ekologicznej postawy SIDI z komentarzami założyciela marki – Dino Signori. Ów zasłynął z kilku powiedzeń, które weszły do historii firmy – i znalazły też odzwierciedlenie na butach, np. Prova mo prova, czy Porca matina. Dla chcących zgłębić znaczenia:

https://cp.velo.pl/sites/default/files/MTB_Tiger_Shot_Opowiesc_o_historii_sukcesu.jpg

Sugerowana cena detaliczna: 1849 PLN

Buty Genius 10 – damskie

Odświeżona i dedykowana kobietom biała wersja obuwia Genius – rozmiarówka od 37 do 43.

Zastosowano w nich oczywiście wszystkie znane z innych modeli najnowsze rozwiązania techniczne; system zapięcia Techno 3, zapewniający komfortowe trzymanie nogi, zmniejszając strefę nacisku na podbiciu (zwiększając uczucie zapięcia buta).

Wierzch wykonany z mikrofibry Microtech, „uzbrojony” w szeroki, dopasowany anatomicznie pasek do zapięcia, który połączony został z termoformowaną wkładką EVA, w miękki i równomierny sposób rozkładając nacisk na podbiciu.

Podeszwa to włókno węglowe Composite 20 – stanowiące połączenie karbonu i nylonu. W tym wypadku nylon odpowiada za lekkość i sztywność podeszwy – i co najważniejsze – nie zmienia tego upływ czasu i użytkowanie butów. W butach tych zastosowane zostało rozwiązanie wymiennej podkładki na piętę – ułatwiającej chodzenie.

Sugerowana cena detaliczna: 1069 PLN

Buty ALBA 2 Mega

Buty ALBA to także szosowy model, nieco niższy, niż poprzednie – pozbawiony jest na przykład dodatkowego paska zaciskającego – w to miejsce zastosowane zostały rzepy, co wpłynęło na ich cenę; główne zapięcie zastosowane zostało jak w poprzednim modelu butów (system Tecno 3).

Największą zmianą, dokonaną w tym – znanym już – modelu obuwia jest jego szerokość – model Mega dedykowany jest szerokim stopom. Jego techniczne parametry nie różnią się niczym od dotychczas stosowanych ALBA 2.

Wierzch butów wykonany został z materiału Politex, na pięcie zastosowany został system trzymający stopę (SIDI Heel Cup).

Podeszwa wykonana jest z karbonu – wersja Millenium 4, wyposażona została także w wymienne obcasy.

Buty produkowana są w rozmiarach od 41 do 50; są też tylko w kolorze czarnym.

Sugerowana cena detaliczna: 799 PLN.

Buty MTB Dust

Buty te są odpowiedzią SIDI na rosnącą popularność kolarstwa gravelowego. Produkowane są w trzech kolorach (niebieski, miedziany, czarny) i w rozmiarach od 38 do 44 (z połówkami rozmiarów).

Jak w poprzednich, odświeżonych wersjach popularnych butów, tak i tu producent poszedł w najnowsze technologie – system zapięcia Tecno 3, dopasowującym się do całej długości buta, ze zintegrowanym zapiętkiem – skonstruowanym tak, by zapewnić większą wytrzymałość.

Wszystko, by zapewnić najlepsze dopasowanie anatomiczne z równoczesną stabilizacją stopy. Odblaskowe wstawki wpływają na podniesienie bezpieczeństwa.

Skoro to but dedykowany jeździe gravelowej, to górna część czubka buta pokryta została gumą, by zwiększyć jej wytrzymałość na uderzenia kamieni; guma oczywiście jest antypoślizgowa.

Podeszwa także została wykonana ze złożenia karbonu i nylonu ze wstawkami poliuretanu (MTB SR17 Sole). W tym wypadku mamy oczywiście dodany bieżnik do podeszwy, który zapewnia jak najlepszą przyczepność i stabilność w trudnym terenie. Co ciekawe, na podeszwie dołożona została wkładka (z logo SIDI), która też ma działanie antypoślizgowe; przydatne i praktyczne w jednym.

Wzmocnienie pod palcami stopy wyposażone zostało także w opcję dokręcenia mini wkrętów, działających na zasadzie raków, gdy teren wymagać będzie wzmocnionej przyczepności butów.

Podeszwa SR17 to najwyższy wskaźnik pod względem sztywności podczas pedałowania i zginania podczas chodzenia.

Sugerowana cena detaliczna: 1099 PLN.

Oferta będzie dostępna w magazynach pod koniec lutego.

Dystrybutor w Polsce: www.velo.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments