Fot. SIDI

Wiosna (która wcale nie wybucha nam prosto w twarz), a której z racji warunków atmosferycznych bliżej do depresyjnej jesieni, zauważyć można oczywistą co roku rewię mody budzących się do życia wszelkiej maści cyklistów. Wasz niżej podpisany specjalnie udał się niedzielnego przedpołudnia na Gassy popatrzeć, jak po dwóch latach jego nieobecności na trasach rowerowych prezentują się odświeżone kolekcje ciuchów i butów kolarskich; nim tam jednak dojechał, leżał w kraksie, efektem czego dziś przyjrzymy się wirtualnej kolekcji marki SIDI, bo na Gassy tego dnia nie dojechałem.

SIDI – buty SHOT 2 w limitowanej odsłonie

Mamy tu klasyczny but szosowy, w nowej kolorystycznej odsłonie; antracytowo-czarnej, z czerwoną dominantą na pięcie oraz czerwonym logotypie.

Buty zapinane są systemem Tecno 3 Push Flex; mającym za zadanie wyeliminowanie nacisku na podbiciu stopy, a przez to wpłynięcie na ogólną poprawę odczucia zapięcia całego buta. Przez mniejszą niż standardowa powierzchnią na języku buta, wyposażonym w centralny system zaginania, pozwala to na dopasowanie podbicia do indywidualnych potrzeb użytkowników butów.

Tzw. zapiętek wzmacnia górną część pięty przez co wpływa na poprawę dopasowania całego buta po zapięciu, poprawiając uczucie sztywności całej stopy. Konstrukcja utrzymuje napiętą górną część pięty, co wpływa na poprawę pewności trzymania stopy podczas sprintów, czy też podjazdów.

Pokrycie buta wykonane jest z mieszanek mikrofibry Techpro, nylonowej siateczki wentylacyjnej oraz zintegrowanym obcasem (wraz z regulowanym urządzeniem utrzymującym piętę w odpowiedniej pozycji). Nadto kilka udogodnień o nowocześnie brzmiących akronimach C-Boost SRS, C-Boost Toe Insert czy też AntiSlip Heel Insert (naszywany nosek buta, antypoślizgowe podkładki na podeszwie do chodzenia).

Sama podeszwa wykonana jest oczywiście ze sztywnego najnowszej generacji karbonu, który dzięki unikalnej budowie na części śródstopia ma zmaksymalizować przenoszenie mocy na pedały, dając zarazem pewne wsparcie stopy.

Buty produkowane są w rozmiarach od 40 do 48.

Sugerowana cena detaliczna 1699 PLN

Buty SHOT 2 – nowe kolory

Ten sam but, tyle że nie w wersji limitowanej; nie różni się technicznie niczym od powyższego modelu, ale produkowany jest w szerszej gamie kolorystycznej. Granatowe (galaxy), białe, jasnoszare-czarne i czarne.

I tak, jak wersja limitowana, produkowane są w rozmiarach od 40 do 48.

Sugerowana cena detaliczna 1699 PLN

Buty Genius 10 nowe kolory

Ten model butów jest nieco bardziej „budżetowym” rozwiązaniem dla osób, poszukujących jakości w nieco przystępniejszej cenie. Buty zapinane są systemem Tecno 3, oraz wyposażone są w paski dodatkowej regulacji siły zapięcia (Soft Instep 4).

Ten model buta nie jest wyposażony w dodatkowy system trzymający stopę, a konstrukcja całości składa się z wentylowanej siatki oraz mikrofibry Mikrotech. Podeszwa, wykonana z wysokiej jakości karbonu (Composite 20) wyposażona jest w antypoślizgowy, wymienny obcas (Replaceable AntiSlip Heel).

Buty produkowana są w rozmiarach od 40 do 48, oraz w następującej gamie kolorystycznej: granatowe (iridescent blue), szaro-czarne, białe i czarne.

Sugerowana cena detaliczna 999 PLN

Buty ALBA 2 nowy kolor

Buty ALBA to także szosowy model, nieco niższy, niż poprzednie – pozbawiony jest na przykład dodatkowego paska zaciskającego – w to miejsce zastosowane zostały rzepy, co wpłynęło na ich cenę; główne zapięcie zastosowane zostało jak w poprzednim modelu butów (system Tecno 3).

Wierzch butów wykonany został z materiału Politex, na pięcie zastosowany został system trzymający stopę (SIDI Heel Cup).

Podeszwa wykonana jest z karbonu – wersja Millenium 4, wyposażona została także w wymienne obcasy.

Buty produkowana są w rozmiarach od 40 do 48, oraz w następującej gamie kolorystycznej: szaro-czarne, biało-czarne-czerwone, czarne i biało-czarne.

Sugerowana cena detaliczna 719 PLN

Skarpety SIDI Miami

Skarpety wykonane zostały w nowoczesnej technologii, polegającej na dodawaniu jonów srebra do poliamidowego materiału podczas procesu produkcji, co pozwoliło na stworzenie materiału, charakteryzującego się doskonałymi właściwościami antybakteryjnymi. Podstawowy materiał to Q-Skin oraz elastan.

Dodatkowo skarpety cechuje wysoka oddychalność, oraz wysoki komfort użytkowania przy jedoczesnym zapewnieniu uczucia świeżości. Są także całkowicie neutralne dla skóry użytkownika, co potwierdza certyfikat OEKO-TEX® STD 100 CLASS.

Standardowa wysokość skarpety – 18 cm, produkowane są w dwóch rozmiarach 38-42, 43-47 oraz w dwóch wersjach kolorystycznych – granatowo-zielonej oraz szaro-pomarańczowej.

Sugerowana cena detaliczna 54,90 PLN

Skarpety SIDI Trace

Bardziej budżetowa wersja skarpet SIDI; wykonane zostały z włokien poliamidowych oraz mieszanki elastanu, które gwarantują wysoką oddychalność oraz odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Produkowane są w standardowej wysokości 15 cm.

Wstępują w następującej palcie kolorystycznej: czarne, szare, bordowe, granatowe oraz w rozmiarówce 40-43 i 44-46.

Sugerowana cena detaliczna 47,90 PLN

Skarpety SIDI Malibu

Skarpety produkowane są w nowoczesnej technologii, wykorzystującej dodawanie jonów srebra do materiału poliamidowego podczas procesu produkcji, co pozwoliło na stworzenie materiału, charakteryzującego się doskonałymi właściwościami antybakteryjnymi. Podstawowy materiał to Q-Skin oraz elastan.

Dodatkowo skarpety cechuje wysoka oddychalność, oraz wysoki komfort użytkowania przy jedoczesnym zapewnieniu uczucia świeżości. Są także całkowicie neutralne dla skóry użytkownika, co potwierdza certyfikat OEKO-TEX® STD 100 CLASS.

Standardowa wysokość skarpety – 18 cm, produkowane są w dwóch rozmiarach 38-42 i 43-47 oraz w dwóch wersjach kolorystycznych: bordowo-błękitnych oraz szaro-błękitnych.

Sugerowana cena detaliczna 54,90 PLN

Dystrybutor: www.velo.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments