Włoska firma Sidi produkująca od ponad pół wieku obuwie kolarskie i motocyklowe przygotowała na nadchodzący sezon trzy nowe modele butów szosowych i jeden model dedykowany do kolarstwa szutrowego.

Shot 2

Flagowym modelem szosowym włoskiego producenta jest odświeżony Shot 2. But zbudowany jest na nowej podeszwie C-Boots SRS. Powstała ona w oparciu o najnowsza generację włókien węglowych. Nowy kształt śródstopia odpowiada za lepszy transfer mocy i oferuje idealne podparcie stopy. Owalny kształt otworów montażowych zwiększa zakres regulacji bloków o dodatkowe 5 milimetrów w każdym kierunku.

Podeszwę wyposażono także w otwory wentylacyjne zapobiegające przegrzewaniu się stóp. Kolejnym novum jest zapięcie Tecno-3 Push Flex wyposażony w dwa pokrętła. Mniejsze pokrętło oraz jego centralne umiejscowienie powodują, że jest ono wygodne dla wszystkich rozmiarów podbicia.

Do tego dochodzi system Reflex, czyli regulowany mechanizm opinający piętę wyposażony dodatkowo w elementy odblaskowe.

Buty Sidi Shot 2 dostępne są w rozmiarach od 40 do 48 w cenie 1649 złotych.

Fast

Drugim z nowych modeli jest Sidi Fast. Za idealne dopasowanie cholewki do stopy odpowiedzialny jest system Tecno-3 z jednym pokrętłem, a żyłka poprowadzona jest na całej długości języka. Podkreślić należy, że wszystkie elementy systemu zapięcia są łatwo dostępne i można samemu je serwisować i wymieniać. Wzmocniony zapiętek dzięki anatomicznemu kształtowi stabilizuje i piętę, a tym samym zwiększa transfer mocy bezpośrednio na pedały.

Podeszwę Carbon 20 wykonano z kompozytu włókna węglowego i nylonowego rdzenia. Zaletą wykorzystania nylonowego rdzenia jest zachowanie jego właściwości wraz z upływem czasu co przekłada się na lekką i sztywną podeszwę bez utraty sztywności.

Buty Sidi Fast dostępne są w rozmiarach od 40 do 48 w cenie 779 złotych.

Alba 2

W modelu Alba 2 na zapięcie składają się trzy systemy. Są to dwa rzepy w dolnej części stopy , a w górnej pokrętło Tecno-3 wspomagane przez zapadkowy system Soft 3. Umożliwia to obustronne regulowanie położenia języka wykonanego z termoformowalnej pianki EVA, dzięki czemu nacisk na podbicie jest równomiernie rozłożony. Pozwala to także na korzystanie z butów przez osoby z bardzo wysokim podbiciem.

Również w przypadku tego modelu mamy możliwość samodzielnego serwisowania i wymiany niemal wszystkich elementów tym samym zwiększając żywotność naszego obuwia. Wzmocniony zapiętek dzięki anatomicznemu kształtowi stabilizuje i piętę, a tym samym zwiększa transfer mocy bezpośrednio na pedały. Podeszwę Millenium 4 wykonano z nylonowej matrycy wzmocnionej włóknem węglowym. Taka konstrukcja podeszwy jest całkowicie wodoodporna i mechanicznie stabilna.

Buty Sidi Alba 2 dostępne są w rozmiarach od 40 do 48 w cenie 699 złotych.

MTB Gravel

Dedykowany do kolarstwa szutrowego model MTB Gravel wyposażony jest w zapięcie Tecno-3 z jednym pokrętłem na całej długości buta. Wzmocniony zapiętek dzięki anatomicznemu kształtowi stabilizuje i piętę, a tym samym zwiększa transfer mocy bezpośrednio na pedały.

Zamszową cholewkę wyposażono w poliuretanowe absorbery wstrząsów oraz specjalnie wzmocniony czubek odporny na ścieranie. Podeszwa MTB Competition umożliwia montaż bloków z czterema śrubami i może być dodatkowo wyposażona w dwa gumowe kolce celem zwiększenia przyczepności w grząskim terenie.

Buty Sidi MTB Gravel dostępne są w rozmiarach od 38 do 48 w cenie 779 złotych.

Dystrybutor: www.velo.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments