Fot. Etixx Quick Step

W niedzielnym klasyku Amstel Gold Race zaprezentuje się bardzo silny skład zespołu INEOS Grenadiers. Barw brytyjskiej ekipy będą bronić dwaj Polacy: Michał Kwiatkowski oraz Michał Gołaś.

Popularny “Kwiato”wraca do ścigania w kolarskich wyścigach po niemal miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją złamanego żebra. Pierwszym startem Polaka będzie wyścig Amstel Gold Race, w którym Kwiatkowski w koszulce mistrza świata triumfował w 2015 roku, gdy ścigał się w barwach zespołu Etixx Quick-Step.

W ostatnich dniach 30-latek pochodzący z Chełmży trenował na stokach wulkanu Teide na Teneryfie, dlatego też nie wiemy, jak obecnie wygląda forma Michała Kwiatkowskiego po kontuzji oraz zgrupowaniu wysokogórskim. Wiele wskazuje na to, że liderem ekipy INEOS Grenadiers w najbliższą niedzielę będzie Tom Pidcock. Młody Brytyjczyk wygrał w tym tygodniu Strzałę Brabancką i pokazał po raz kolejny, że w ardeńskich klasykach będzie liczyć się w walce o czołowe lokaty.

Z pewnością wspierać swoich liderów będzie doświadczony Michał Gołaś. Popularny “Goły” bardzo dobrze spisywał się w tegorocznych północnych klasykach i powinien on pełnić funkcję kapitana w drużynie INEOS Grenadiers na trasie Amstel Gold Race.

W akcji zaczepnej, natomiast możemy zobaczyć prezentującego wysoką dyspozycję tej wiosny Dylana van Baarle. Holender wygrał po pięknej, ponad 50-kilometrowej akcji wyścig Dwars door Vlaanderen. Ponadto okazję na debiut w ardeńskich klasykach otrzyma Ekwadorczyk Richard Carapaz. Skład ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda uzupełnią: Eddie Dunbar oraz Luke Rowe.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w wyścigu Amstel Gold Race 2021:

Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś (obaj Polska), Richard Carapaz (Ekwador), Eddie Dunbar (Irlandia), Luke Rowe, Tom Pidcock (obaj Wielka Brytania) oraz Dylan van Baarle (Holandia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments