fot. Szymon Sikora / HRE Mazowsze Serce Polski

W środę 22 lutego w Warszawie zaprezentowano drużynę kontynentalną HRE Mazowsze Serce Polski. W tym roku w jej barwach będzie ścigać się 13 zawodników, w tym mistrz Polski ze startu wspólnego z 2023 roku – Norbert Banaszek.

Tegoroczna prezentacja drużyny HRE Mazowsze Serce Polski odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zgromadzili się na niej samorządowcy, sponsorzy drużyny, sympatycy kolarstwa, władze Polskiego Związku Kolarskiego, ale przede wszystkim zawodnicy i obsługa zespołu.

W składzie zespołu doszło do wielu zmian – od tego sezonu barwy drużyny będzie reprezentować trzech zagranicznych zawodników: Jeppe Aaskov Pallesen, Viktor Filutás, Eduard-Michael Grosu. Pozostali kolarze to Polacy, którzy już w ubiegłym roku ścigali się w HRE Mazowsze Serce Polski: Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak, Michał Pomorski, Maksymilian Radosz, Adam Stachowiak, a także jedyny nowy nabytek ekipy – Damian Sławek, który przeszedł do kontynentalnego zespołu z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier.

Z ekipy odeszli między innymi Alan Banaszek, Marceli Bogusławski, Kacper Gieryk, Mateusz Gajdulewicz czy Piotr Brożyna.

Nową twarzą w kadrze zarządzającej jest natomiast Cezary Zamana, który dołączył do Dariusza Banaszka, Wojciecha Pawlaka, Roberta Radosza i Mirosława Kostro. Drużyna HRE Mazowsze Serce Polski rozpocznie sezon na początku marca, wyścigami w Chorwacji. W swoim programie startów ekipa ma wiele prestiżowych wyścigów, w tym: Tour de Hongrie, Tour of Slovenia, Tour of Denmark czy CRO Race.

Dodatkowo, podczas prezentacji ogłoszono, że tegoroczne mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym zostaną rozegrane w Ostrołęce.

– Promować region, z którego człowiek pochodzi, promować tereny, miasta, gdzie kiedyś odbyła się Bitwa Warszawska – to jest coś wielkiego. Dzisiaj naprawdę bardzo dużo ludzi zna ten region, kilkuset zawodników złożyło aplikację do naszego zespołu. Mierzymy siły na zamiary – skład ekipy jest naprawdę wyselekcjonowany, gwarantuje promocję, ale również sukcesy sportowe. Jestem przekonany, że te zwycięstwa będą

– mówił w trakcie prezentacji HRE Mazowsze Serce Polski menedżer polskiego zespołu, Dariusz Banaszek.

– Przed trzema laty powiedziałem, że taki region jak Mazowsze, takie województwo, które jest liderem rozwoju nie tylko w Polsce, ale i w Europie, zasługuje na to, żeby mieć dobrą grupę kolarską i to się dzieje. Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj być tu razem, że te ostatnie trzy lata, mimo obiektywnie bardzo trudnych czasów, to jednak czas sukcesów Mazowsze Serce Polski

– powiedział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

– Drużyna HRE Mazowsze Serce Polski jest bardzo bliska memu sercu, ponieważ ostatni rok kariery spędziłem właśnie w tym zespole. Kolejne dwa sezony spędziłem jako dyrektor sportowy tej drużyny, co dało mi doskonały start na to stanowisko, które zajmuję obecnie, czyli dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego. Dlatego bardzo cieszę się, że tu jestem i bardzo mocno kibicuję drużynie Darka Banaszka

– mówił obecny na prezentacji Marek Rutkiewicz, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego.

Skład HRE Mazowsze Serce Polski na sezon 2023: Jeppe Aaskov Pallesen, Viktor Filutás, Eduard-Michael Grosu, Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak, Michał Pomorski, Maksymilian Radosz, Adam Stachowiak, Damian Sławek.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
wentyl
wentyl

Trochę zagranicznego szrotu (po co to komu???), trochę młodzieży, w sumie bryndza…

presta
presta

@wenyl
Z pierwszym zgoda i to pełna, ale co do młodych to chyba tak trochę bez sensu się wypowiadasz. No chyba, że głęboko siedzisz w temacie i uzasadnisz swoją wypowiedź. Pozdrawiam