fot. UAE Team Emirates

Jeden Polak stanie jutro na starcie wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol – będzie nim Rafał Majka, ścigający się w barwach UAE Team Emirates. Liderem drużyny z Bliskiego Wschodu na hiszpański wyścig będzie Tadej Pogačar.

W środę rozpoczną się dwa wyścigi rangi ProSeries, rozgrywane na Półwyspie Iberyjskim – w Portugalii wystartuje Volta ao Algarve, gdzie zobaczymy dwukrotnego triumfatora tej „etapówki”, Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers), a na południu Hiszpanii zawodnicy będą rywalizować w Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol, w którym wystartuje Rafał Majka.

Dla Polaka reprezentującego UAE Team Emirates będzie to drugi wyścig w tym roku – na początku lutego ścigał się on w Volta a la Comunitat Valenciana, gdzie uplasował się na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej. Cztery lokaty wyżej zmagania ukończył jego zespołowy kolega – Brandon McNulty. W andaluzyjskim wyścigu Polak najprawdopodobniej znów będzie pełnił rolę pomocnika – w składzie bliskowschodniej formacji znalazł się bowiem Tadej Pogačar.

Słoweniec z przytupem otworzył sezon wczorajszym klasykiem Jaén Paraiso Interior, gdzie sięgnął po zwycięstwo po długiej, solowej szarży. Pogačar naturalnie będzie głównym faworytem do triumfu w Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Oprócz Słoweńca i Polaka, w hiszpańskim wyścigu w barwach UAE Team Emirates wystartują też: Alessandro Covi, który przed rokiem był w Andaluzji najlepszy na jednym z etapów, George Bennett, Sjoerd Bax, Domen Novak, a także Tim Wellens – triumfator tego wyścigu z 2018 roku.

Skład UAE Team Emirates na Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol 2023:

  • Tadej Pogačar
  • Rafał Majka
  • Alessandro Covi
  • Tim Wellens
  • George Bennett
  • Sjoerd Bax
  • Domen Novak

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments