fot. INEOS Grenadiers / Chris Auld

Kolejnym startem Michała Kwiatkowskiego w sezonie 2023 będzie portugalski wyścig etapowy Volta ao Algarve em Bicicleta. INEOS Grenadiers posyła do walki naprawdę mocny skład zdolny do zdominowania klasyfikacji generalnej.

32-letni Polak dotychczas w tym sezonie pokazał się raz – rywalizował w Etoile de Bessèges. We Francji Michał Kwiatkowski pełnił rolę pomocnika i zanosi się, że podobnie może być w Portugalii. Na starcie 49. edycji Volta ao Algarve em Bicicleta w barwach INEOS Grenadiers zaprezentują się bowiem m.in. rozpoczynający swój sezon szosowy Thomas Pidcock, mający już w nogach wyścig w Walencji Thymen Arensman czy ścigający się po raz pierwszy w tym roku w Europie Daniel Felipe Martínez.

Skład uzupełniają Jonathan Castroviejo, Laurens De Plus i Filippo Ganna – ten ostatni pokazał już podczas Vuelta a San Juan, że ma dobrą nogę, a jednym z etapów portugalskiego wyścigu będzie 24-kilometrowa czasówka, podczas której Włoch zmierzy się m.in. z mistrzem Europy Stefanem Bisseggerem (EF Education-EasyPost) czy aktualnym wicemistrzem świata Stefanem Küngiem (Groupama-FDJ).

Zdjęcie

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel

Woziciel bidonów

Reko
Reko

@paweł…ale małopolaczkowy tekst. Współczuję…