fot. Trek-Segafredo

24-letnia Elisa Balsamo zdecydowała się zostać walentynką zespołu Trek-Segafredo i udowodnić swoją miłość do amerykańskiej drużyny przedłużając kontrakt aż do końca 2026 roku.

Amerykański zespół informację podał za pośrednictwem mediów społecznościowych w charakterystyczny dla siebie sposób – za pomocą wymyślnego i zabawnego filmiku, którego bohaterką jest mistrzyni świata z Leuven. Włoszka tym samym stała się posiadaczką najdłuższej umowy z Trek-Segafredo – kontrakty do 2025 roku mają Lisa Klein, Gaia Realini i Shirin van Anrooij.

Więź, która powstała między mną a tym zespołem jest wspaniała, wręcz wyjątkowa. Mamy tak głębokie relacje, że kilka dni temu, gdy ścigałam się na torze o mistrzostwo Europy, miałam gęsią skórkę, gdy Elisa [Longo Borghini] i Gaia [Realini] triumfowały w UAE Tour. Mnie tam nie było, ale poczucie przynależności do tej grupy napawało mnie ekscytacją, jakbym tam z nimi pedałowała. Ten fakt doskonale obrazuje, jak ważny jest dla mnie ten zespół. Rok 2022 był niezapomnianym rokiem, ale jest przed nami historia, która nie została jeszcze napisana. Mam wiele celów w głowie i z zespołem mamy te same ambicje. Luca [Guercilena, menadżer Treka] i Ina [Teutenberg, kierowniczka damskiej ekipy] żartobliwie rzucili mi wyzwanie bycia kolekcjonerem klasyków… nie trzeba dodawać, że wyzwanie zostało przyjęte

— opowiadała przy okazji podpisania nowej umowy Elisa Balsamo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments