fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

David de la Cruz (Team Sky) był najlepszy podczas niedzielnej jazdy indywidualnej na czas. Pozycję lidera utrzymał Tim Wellens i tym samym triumfował w całym wyścigu.

Ostatnim akcentem 64. edycji Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol była jazda indywidualna na czas. Na trasie wokół Barbate do pokonania było 14 kilometrów i ten etap decydował o kształcie klasyfikacji generalnej. 5 kilometrów prowadziło po nieutwardzonej drodze, co dodawało smaczku i wprowadzało ciekawy aspekt do rywalizacji.

Świetnie pojechał Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice), który z czasem 17’48” bardzo długo utrzymywał się na prowadzeniu. Polaka wyprzedzili dopiero Dylan van Baarle (Sky) – 17’23” i kolega Gradka z zespołu, Jan Tratnik – 17’35”.

Kolejnym wartościowym rezultatem był wynik Davida de la Cruza. Hiszpan z Team Sky wykręcił 17’11” i przez dłuższą chwilę nikt nie był w stanie poprawić tego wyniku. Kilkusekundowe straty do prowadzącego de la Cruza zanotowai Andrey Amador (Movistar), Stef Clement(LottoNL-Jumbo) czy Alexis Gougeard (Ag2r). Bez rewelacji pojechał Chris Froome (Sky) – stracił do klubowego kolegi 27 sekund.

Spośród zawodników ścisłej czołówki niezłą czasówkę pojechał Marc Soler (Movistar), który stracił do de la Cruza 9 sekund. Na podobnym poziomie do Chrisa Froome’a pojechał Jakob Fuglsand (Astana), który przejechał dystans w czasie 17’41”.

Doskonałą dyspozycję dalej prezentował Tim Wellens, który na punkcie pomiaru czasu miał sporą przewagę nad swoim najgroźniejszymi rywalami. Zawodnik Lotto-Soudal uzyskał czas 17’25” co dało mu 8. miejsce i jednocześnie zapewniło triumf w klasyfikacji generalnej. Ostatni etap ostatecznie wygrał David de la Cruz, a z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy CCC Sprandi Polkowice – Jan Tratnik ostatecznie był 9. a Kamil Gradek był 14.

Wyniki:
1 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:17:11
2 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:06
3 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:07
4 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:08
5 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:09
6 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:11
7 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:00:12
8 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:14
9 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:24
10 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:24
11 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:27
12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:30
13 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:35
14 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:37
15 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:41
16 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:42
17 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:47
18 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:49
19 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:50
20 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:00:56
21 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:00:58
22 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:06
23 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:01:07
24 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:07
25 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:01:08
26 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:09
27 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:10
28 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:10
29 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:01:11
30 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:01:12
31 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling 0:01:14
32 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:18
33 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:19
34 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:20
35 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:20
36 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:01:20
37 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:23
38 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:25
39 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:26
40 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:26
41 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:26
42 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:26
43 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:01:27
44 Christian Knees (GER) Team Sky 0:01:30
45 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:01:31
46 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:01:32
47 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Team Euskadi 0:01:32
48 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:33
49 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:33
50 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:33
51 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:33
52 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:01:34
53 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:34
54 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:35
55 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:01:36
56 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:36
57 Lars Bak Ytting (Den) Lotto – Soudal 0:01:39
58 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:01:40
59 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:01:41
60 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:01:41
61 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:41
62 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:01:42
63 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:01:42
64 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:44
65 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:45
66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:01:45
67 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:45
68 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:46
69 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:01:47
70 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:47
71 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:01:48
72 Michael Goolaerts (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:49
73 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:50
74 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:53
75 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:01:54
76 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:55
77 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:56
78 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:01:58
79 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:01:59
80 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:59
81 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:00
82 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:02
83 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:03
84 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:03
85 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:02:04
86 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:02:05
87 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:05
88 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:06
89 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:02:07
90 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:07
91 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:07
92 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:09
93 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:02:16
94 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Esp) Team Euskadi 0:02:17
95 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:02:18
96 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:20
97 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:20
98 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:02:20
99 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:21
100 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:21
101 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:22
102 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:23
103 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan 0:02:23
104 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:25
105 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:25
106 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:26
107 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Team Euskadi 0:02:28
108 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:29
109 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:02:30
110 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:30
111 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:30
112 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:02:33
113 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:35
114 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:02:37
115 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:38
116 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:02:39
117 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:02:40
118 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:40
119 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:42
120 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:46
121 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:02:50
122 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:52
123 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:55
124 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:58
125 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team Euskadi 0:02:58
126 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:58
127 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:02:59
128 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:03:00
129 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:02
130 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:03:08
131 Gotzon Martin Sanz (Esp) Team Euskadi 0:03:10
132 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:03:14
133 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:16
134 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:21
135 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:05:27

Klasyfikacja generalna:
1 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 17:41:50
2 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:08
3 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:27
4 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:30
5 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:30
6 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:42
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:19
8 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:41
9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:51
10 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:01:57
11 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:02:30
12 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:33
13 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:47
14 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:02:54
15 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:04
16 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:03:05
17 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:03:07
18 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:10
19 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:03:11
20 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:34
21 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:03:38
22 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:43
23 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:53
24 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:03:55
25 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:59
26 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:04:50
27 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:00
28 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:36
29 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:05:41
30 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:54
31 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Esp) Team Euskadi 0:06:00
32 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:06:05
33 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:06:13
34 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:06:16
35 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:18
36 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:07:16
37 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:07:23
38 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:07:32
39 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:07:32
40 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:07:49
41 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:07:55
42 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:08:12
43 Gotzon Martin Sanz (Esp) Team Euskadi 0:08:31
44 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:08:39
45 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:08:44
46 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:54
47 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:03
48 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:10:05
49 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:21
50 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:10:24
51 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:11:28
52 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:41
53 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:11:56
54 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:11:59
55 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:12:04
56 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:12:16
57 Lars Bak Ytting (Den) Lotto – Soudal 0:12:17
58 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:13:18
59 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:15:17
60 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:16:05
61 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:16:22
62 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:17:35
63 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:17:58
64 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:18:08
65 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:18:12
66 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:18:59
67 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:19:19
68 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:43
69 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:20:10
70 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:20:31
71 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:42
72 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:48
73 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling 0:21:13
74 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:21:14
75 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:21:38
76 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:22:03
77 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:23:04
78 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:08
79 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:23:47
80 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:24:36
81 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:45
82 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:24:55
83 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:26:17
84 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:26:56
85 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:28:06
86 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:30:08
87 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:30:30
88 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Team Euskadi 0:31:27
89 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:32:54
90 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:33:55
91 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:33:55
92 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:34:01
93 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:34:31
94 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:34:53
95 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Team Euskadi 0:35:00
96 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:35:16
97 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:35:55
98 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:35:55
99 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:35:56
100 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:37:02
101 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:37:40
102 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:38:13
103 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:40:26
104 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:40:56
105 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:41:03
106 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:41:09
107 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:41:24
108 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:41:33
109 Michael Goolaerts (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:41:40
110 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:41:46
111 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:41:52
112 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:41:58
113 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:41:59
114 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:42:09
115 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:42:17
116 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan 0:42:45
117 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:43:08
118 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:43:10
119 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:43:14
120 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:43:24
121 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:43:25
122 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:43:49
123 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:44:01
124 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:44:27
125 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:44:56
126 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:44:56
127 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:45:12
128 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:45:51
129 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:46:44
130 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:47:42
131 Christian Knees (GER) Team Sky 0:47:51
132 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:48:16
133 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team Euskadi 0:53:47
134 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:54:01
135 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:55:22