fot. Challenge Mallorca

„To krok milowy w historii naszej ekipy” przeczytamy w komunikacie prasowym Intermarché-Circus-Wanty. François Bourlart, menadżer tej formacji, głęboko wierzy, że taki początek sezonu jest zwiastunem roku jeszcze piękniejszego niż ten miniony, który to belgijski zespół zakończył na 5. miejscu w rankingu UCI.

Co daje wysoka lokata w zestawieniu Międzynarodowej Unii Kolarskiej? Praktycznie nic. Pierwsza drużyna może sobie dopisać, że jest najlepsza na strojach, formacje z lokat bliżej osiemnastej drżą z kolei o utrzymanie, acz poza tym w sumie jest to tylko nic nie znaczący ranking. Można jednak na to spojrzeć inaczej – wysokie miejsce jest w końcu często odzwierciedleniem sukcesów, a te już realnie cieszą.

31 stycznia 2023 r. to szczególny dzień dla naszego projektu! Po raz pierwszy w naszej historii jesteśmy na szczycie światowego rankingu UCI, co jest niezwykłym osiągnięciem, o którym nigdy nie myśleliśmy, że jest możliwe. Myślę o wszystkich ludziach, którzy pracowali od założenia amatorskiego klubu VC Ath w 1974 roku, aby osiągnąć ten niezwykły kamień milowy. To nagroda dla zespołu 105 kolarzy i pracowników, którzy dziś wkładają swoje serce w ten projekt przez dzień i noc. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego osiągnięcia, mimo że nasza pozycja może być tylko tymczasowa. Nadal pokornie i ciężko pracujemy nad przyszłością naszego projektu, jednocześnie w pełni ciesząc się tym historycznym momentem

— powiedział Jean-François Bourlart.

Belg zapewne nigdy nie słyszał o Sylwii Grzeszczak, a jednak strategia cieszenia się z małych rzeczy jest mu jak widać bardzo bliska. Z drugiej strony może to liderowanie nie jest takie tymczasowe? Do rozpoczęcia Wielkich Tourów ekipę Intermarché-Circus-Wanty stać bowiem na wiele, zeszłoroczne 5. miejsce w rankingu UCI to pokazuje, a i to, że otrzymali od nas notę 7,5/10 w Naszosowym podsumowaniu roku oddaje jak wielki progres wykonała ekipa Jean-François Bourlarta. Co prawda na trzytygodniówki nadal formacji brakuje liderów i ucieka jej tam wiele punktów, ale czy komuś w samym zespole może to przeszkadzać? Na pewno nie dziś, bowiem teraz Intermarché świętuje.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments