fot. Pauwels Sauzen – Bingoal

W sobotę, w ramach wyścigu Kasteelcross w Zonnebeke, odbędzie się przedostatnia runda Exact Cross. Ze względu na to, że dzień później czołowi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w Pucharze Świata w Benidormie, w belgijskim wyścigu o najwyższe pozycje będą mogli powalczyć kolarze i kolarki, na co dzień plasujący się w drugiej, a nawet trzeciej dziesiątce największych imprez.

Trasę Kasteelcross charakteryzują długie, proste odcinki i trawiasta nawierzchnia. Runda będzie poprowadzona głównie po płaskim terenie, jednak nie zabraknie krótkich wzniesień i trawersów. Dodatkowo, rywalizację urozmaicą naturalne przeszkody do przeskakiwania, a także błotniste fragmenty trasy.

Fakt, że na niedzielę zaplanowany jest dobrze obsadzony Puchar Świata w Benidormie, powoduje, że listy startowe sobotnich wyścigów z cyklu Exact Cross w Zonnebeke nie będą wyglądały aż tak imponująco, jak poprzednie imprezy z tej serii.

Faworytkami wyścigu Kasteelcross elity kobiet będą Marion Norbert Riberolle (Crelan-Fristads) i Denise Betsema z Pauwels Sauzen-Bingoal, które nie zdecydowała się na wyjazd do Hiszpanii. Pierwsza z nich jest w tym sezonie mocno nieregularna, ale w ostatnich startach radziła sobie bardzo dobrze – krajowy czempionat ukończyła na drugiej lokacie, a szans na złoty medal pozbawił ją defekt, a dzień później zwyciężyła w Cyclocross Otegem.

Holenderka regularnie plasuje się w czołowych „10” największych wyścigów, a w ostatnich trzech wyścigach nie wypadała z najlepszej piątki – w Telenet Superprestige i Cyclocross Otegem uplasowała się na trzeciej pozycji, a mistrzostwa Holandii ukończyła na czwartej pozycji.

W Cyclocross Otegem czwarte miejsce zajęła Leonie Bentveld, również ścigająca się w barwach Pauwels Sauzen-Bingoal. Młoda Holenderka dzień wcześniej została mistrzynią kraju wśród orliczek. W walkę o najwyższe pozycje powinny włączyć się też: Austin Killips (Nice Bikes), Francesca Baroni (Pissei – Group T.O.M.) czy doświadczona Ellen Van Loy (De Ceuster-Bonache Cycling Team).

Wśród mężczyzn pretendentów do zwycięstwa będzie kilku. Warto zwrócić uwagę na Tima Merliera (Soudal – Quick Step), który w 2015 roku uplasował się w Zonnebeke na trzeciej pozycji. Belgijski sprinter dobrze wszedł w sezon przełajowy, o czym świadczy chociażby piąta lokata w Cyclocross Otegem.

W poniedziałkowym wyścigu w czołowej dziesiątce uplasowali się też Ryan Kamp (Pauwels Sauzen-Bingoal), trzeci kolarz mistrzostw Holandii elity, a także Lander Loockx (Deschacht-Hens-Maes), którzy również mogą myśleć o zwycięstwie w jutrzejszych zmaganiach z cyklu Exact Cross. Nie można lekceważyć też takich zawodników, jak: Gianni Vermeersch (Alpecin-Deceuninck), Vincent Baestaens (Spits CX Team), Daan Soete czy Anton Ferdinande (Deschacht-Hens-Maes).

Listy zgłoszeń

Wyścigi Exact Cross w Zonnebeke będą transmitowane w sobotę w Playerze/GCN+ od 13.45 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments