fot. Alpecin-Fenix

RCS Sports za jednym zamachem poinformował nie tylko o dzikich kartach na Giro d’Italia, ale i pozostałe swoje zimowo-wiosenne wyścigi. Poznaliśmy komplet ekip zaproszonych na Mediolan-San Remo, Strade Bianche i Tirreno-Adriatico.

Zacznijmy od monumentu – tu udziału nie wezmą dokładnie te same zespoły co we włoskiej trzytygodniówce. Dzikiej karty nie otrzymał bowiem Team Corratec, ale pozostałe dwa włoskie Pro Teamy pojawią się na starcie. Oprócz EOLO-Kometa i Green Project-Bardiani CSF-Faizanè zaproszenie otrzymały także szwajcarskie Q36.5 Pro Cycling Team i Tudor Pro Cycling Team. Szczególnie ten przedostatni zespół może interesować polskich kibiców – w jego składzie ścigają się bowiem Szymon Sajnok i Kamil Małecki.

Zdjęcie

Na białe drogi Strade Bianche wyjadą dokładnie te same ekipy co na szosy między Mediolanem a San Remo. Tu również zobaczymy wszystkie trzy zespoły posiadające obligatoryjną dziką kartę, czyli Israel – Premier Tech, Lotto-Dstny i TotalEnergies, a także po 2 Pro Teamy z Włoch i Szwajcarii.

Zdjęcie

Niewielka zmiana wystąpi za to w przypadku Wyścigu Dwóch Mórz. Z udziału w Tirreno-Adriatico zrezygnowała bowiem drużyna Lotto-Dstny, a dzika karta powędrowała do Team Corratec. Poza tym reszta zaproszeń wygląda bliźniaczo do Strade Bianche czy Mediolan-San Remo.

Zdjęcie

Poprzedni artykułByły kolarz Christophe Moreau zatrzymany przez policję za przemoc domową
Następny artykułMagnus Cort walczy z kontuzją kolana
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments