fot. Giro d'Italia

W czwartkowe popołudnie organizatorzy Giro d’Italia odsłonili karty dotyczące zaproszonych zespołów. W wyścigu, poza 18 World Teamami, udział wezmą kolarze włoskich EOLO-Kometa, Green Project-Bardiani CSF-Faizanè i Team Corratec, a także zawodnicy Israel – Premier Tech.

Po tym jak z udziału w Giro d’Italia zrezygnowały posiadające obligatoryjne zaproszenie ekipy TotalEnergies i Lotto-Dstny organizatorzy wyścigu, czyli RCS Sport, mieli dość spore pole do popisu przy wybieraniu zespołów na swoją sztandarową imprezę. Ostatecznie obyło się bez większych sensacji – udział w 106. edycji La Corsa Rosa wezmą wszystkie trzy włoskie Pro Teamy, a także dysponujący solidnym jak na standardy drugiej dywizji Israel – Premier Tech.

Największymi gwiazdami poszczególnych zaproszonych zespołów są Vincenzo Albanese i Lorenzo Fortunato w przypadku EOLO-Kometa, Filippo Fiorelli i Davide Gabburo w Green Project-Bardiani CSF-Faizanè, np. Giacomo Nizzolo, Jakob Fuglsang czy Dylan Teuns w Israel – Premier Tech czy Valerio Conti w Team Corratec. Ta ostatnia ekipa negocjuje jednak właśnie z Nairo Quintaną, który z pewnością po ogłoszeniu dzikiej karty na Giro d’Italia dla tej drużyny pochyli się nad tą ofertą.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments