fot. One Belt One Road Nation's Cup Hungary

Brązowy medalista Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego juniorów, aktualnie zawodnik UKS Koźminianki Koźminek, Paweł Więczkowski w nowym sezonie będzie reprezentował włoską ekipę kontynentalną Gallina Ecotek Lucchini Colosio.

Zarejestrowana w Italii drużyna od lat skupia się na szkoleniu zdolnej młodzieży, a od 2022 roku Gallina Ecotek Lucchini Colosio była ekipą zarejestrowaną w UCI na poziomie kontynentalnym. Kolarzy tego zespołu mogliśmy oglądać w Polsce – reprezentujący barwy włoskiej formacji Walter Calzoni wygrał pierwszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego, a w przyszłym roku będziemy mogli go oglądać w barwach Pro Teamu Q36.5 Pro Cycling Team – to pokazuje, że poprzez starty dla Galliny można się wypromować.

Wracając jednak do Pawła Więczkowskiego – Polak będzie jednym z 15 zawodników, dla których znalazło się miejsce w składzie Gallina Ecotek Lucchini Colosio na sezon 2023. W zespole zatrudniono 10 Włochów oraz 5 kolarzy z różnych zakątków świata – obok naszego rodaka znalazł się tam Duńczyk, Serb, Kolumbijczyk i Australijczyk.

O transferze poinformował menadżer tej ekipy Cesare Turchetti w rozmowie z BiciTV. Przy okazji poinformowano, że dyrektorami sportowymi będą Giancarl Raimondi, Millo Nevio, Milco Benatti i Samuele Marini, a w gronie mechaników znajdzie się m.in. znany ze światowych szos Danilo Napolitano.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Woziwoda kolarstwa
Woziwoda kolarstwa

Trzymam kciuki . Powodzenia x100!