Paweł Więczkowski zajął 6. miejsce na 4. etapie Tour du Maroc (2.2). To najlepszy wynik młodego polskiego kolarza w tym sezonie. Zwycięzcą etapu został Damien Girard (Nice Métropole Côte d’Azur).

Na 4. etapie wyścigu dookoła Maroka kolarze mieli do pokonania ponad 172 kilometry z Essaouiry do Marrakechu. Peleton oszukał Damien Girard. Francuz z Nice Métropole Côte d’Azur wygrał po samotnej ucieczce, meldując się na mecie 29 sekund przed peletonem. Główną grupę przyprowadził jego kolega z zespołu, Paul Hennequin. W czołówce finiszował Paweł Więczkowski. Polski kolarz zajął 6. miejsce.

Paweł Więczkowski obecnie ściga się w grupie rozwojowej EF Education – EasyPost czyli we francuskiej drużynie NIPPO-EF-Martigues. 19-latek dołączył do tej ekipy na początku sezonu i zanotował już kilka startów, głównie we Francji, ale nie osiągnął dobrych wyników. Szóste miejsce na etapie Tour du Maroc to jego najlepszy rezultat w roku i jeden z najbardziej wartościowych w karierze.

W klasyfikacji generalnej wyścigu Więczkowski zajmuje dopiero 62. miejsce ze stratą ponad 27 minut do Francuza Emmanuela Cogneta (Team France Defense). Zmagania zakończą się w niedzielę w Casablance, więc do ich zakończenia pozostało jeszcze 6 etapów.

W poprzednim sezonie Paweł Więczkowski pokazał się z dobrej strony na Wyścigu Dookoła Mazowsza. Na sprinterskich finiszach zajmował 6. i 8. miejsca, a w klasyfikacji generalnej był 10. Później finiszował na 9. pozycji w Pucharze MON oraz wygrał jeden z etapów Międzynarodowego Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Teraz ma okazję, aby rozwijać swój talent za granicą w grupie rozwojowej EF Education – EasyPost.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułCritérium du Dauphiné 2024: Magnus Cort najlepszy, Armirail blisko szczęścia
Następny artykułCritérium du Dauphiné 2024: Wypowiedzi po 2. etapie