W nadchodzącym sezonie Paweł Więczkowski będzie ścigał się w rozwojowej drużynie EF Education-EasyPost. 19-letni zawodnik, który w drugiej części ubiegłego sezonu ścigał się w Lubelskie Perła Polski, podpisał kontrakt z francuską formacją.

Kolejny Polak będzie występował na zapleczu ekipy World Tour. Do nowo powstałej drużyny NIPPO-EF-Martigues, będącej młodzieżowym zespołem EF Education-EasyPost, dołączył Paweł Więczkowski. Po udanym sezonie 2022, w którym miał on udział w triumfie Huberta Grygowskiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów One Belt One Road (sam zajął w niej 7. miejsce), a także zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego, utalentowany zawodnik podpisał kontrakt z włoską drużyną Galina Ecotek Lucchini Colosio.

W trakcie sezonu dołączył do ekipy Lubelskie Perła Polski, w barwach której meldował się w czołówkach etapów Dookoła Mazowsza (10. pozycja w „generalce”), a także zajął 9. miejsce w Pucharze MON i wygrał odcinek Międzynarodowego Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Bieżący rok Paweł Więczkowski spędzi w NIPPO-EF-Martigues, nowo utworzonej młodzieżówce EF Education-EasyPost, która zarejestrowana jest we Francuskiej Federacji Kolarskiej w lokalnej dywizji N2. Skład zespołu liczy 19 zawodników i przeważają w nim Francuzi oraz Japończycy.

Jednocześnie działalność zakończyła ekipa EF Education-NIPPO, w której w przeszłości jeździł Szymon Tracz.

Przypomnijmy, że w rozwojowej drużynie innego francuskiego zespołu najwyższej dywizji – Arkéa – B&B Hotels – będzie ścigał się Hubert Grygowski, a barwy młodzieżowej ekipy TotalEnergies wciąż będzie reprezentował Mateusz Gajdulewicz.

Drużyna EF Education-EasyPost zaprezentowała strój i rower na sezon 2024

Poprzedni artykułNils Politt: „Wybór najlepszego zespołu na świecie był łatwą decyzją”
Następny artykułCisza przed burzą piaskową – zapowiedź Hexia Cyclocross Gullegem 2024